angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Správy

Slovensko 21 Nominácia Ota Brunegrafa proti Albánsku bez Bénesa

BRATISLAVA (SFZ/brs) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Oto Brunegraf nominoval na marcový kvalifikačný dvojzápas s Albánskom (v Tirane 23. maraca a 27. marca v Žiline) o postup na ME 2019 23 hráčov.

SLOVENSKO 21 - Brunegraf po odchode Hapala: Všetky moje myšlienky smerujú na marcový zraz

BRATISLAVA (SFZ/brs) - Desať rokov robil Pavlovi Hapalovi asistenta, teraz by mal byť už on sám šéf lavičky. Oto Brunegraf podľa slov prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika pravdepodobne povedie slovenský výber do 21 rokov v marcových kvalifikačných zápasoch proti Albánku. Doterajší tréner Hapal, ktorý viedol sokolíkov od roku 2015, totiž prijal ponuku od Sparty Praha. Pred Brunegrafom tak stojí ďalšia výzva, tou je zostať v hre o ME.

SFZ uvoľnil Pavla Hapala do Sparty Praha

BRATISLAVA (SFZ/MONIKA JURIGOVÁ, PETER ŠURIN) - “Chceli sme trénerovi Hapalovi situáciu uľahčiť a umožniť mu viesť najslávnejší český klub,“ povedal pre futbalsfz.sk na margo uvoľnenia trénera reprezentácie do 21 rokov pre Spartu Praha prezident SFZ Ján Kováčik.

SLOVENSKO 21 - Michal Sipľak o svalovom zranení: Brunegrafa som upokojoval

BRATISLAVA (SFZ/brs) - Keď v lete minulého roku odchádzal Michal Sipľak z Michaloviec do poľského klubu KS Cracovia Krakov, tak sa tešil na prvý zahraničný angažmán. Na začiatku jesene si vybudoval miesto v zostave trénera Michala Probierza, no v novembri o svoju pozíciu prišiel. Do zimnej prípravy išiel naplno, opäť sa chcel popasovať o miesto na ihrisku. Zima mu vyšla na jednotku, veď v prvých dvoch jarných kolách odohral celé duely, no v ďalších stretnutiach Sipľak chýbal.

SLOVENSKO 21 Bénes sa zase zranil: Svalové problémy nie vážne

BRATISLAVA (SFZ/brs) - Z jedného zranenia sa dostal, druhé sa mu privodilo. Reč je o našom reprezentačnom stredopoliarovi do 21 rokov Lászlóovi Bénesovi, ktorý po tom, ako začal trénovať po zlomenine v priehlavku, musí opäť pauzovať. Tentoraz ho stoplo svalové zranenie. Pre futbalsfz.sk povedal, že nie je to nič vážne.

SLOVENSKO 21 - Hapal o hráčoch vo výbere do 19 rokov: Môže to byť slušná generácia

BRATISLAVA (SFZ) - Tréner slovenského výberu do 21 rokov Pavel Hapal nezaháľa ani v tomto zimnom období. Minulý týždeň bol na pracovnej ceste i so svojím asistentom Otom Brunegrafom v Turecku, kde v tíme do 19 rokov sledoval ďalších svojich možných zverencov. Okrem toho venuje pozornosť aj zdravotnému stavu a forme futbalistov terajšieho kádra dvadsaťjednotky.

SLOVENSKO U21: Súboj proti Albánsku bude mať výkop o 17.20 h v priamom prenose na Dajto

BRATISLAVA (SFZ) – To, že slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odohrá domáci kvalifikačný zápas o postup na ME 2019 proti Albánsku (utorok 27. marca 2018) na štadióne MŠK Žilina nie je žiadna novinka. Nové je však to, že súboj bude mať výkop o 17.20 h a v priamom prenose ho bude vysielať televízna stanica Dajto.

SLOVENSKO 21 - Balaj vymenil Nitru za Žilinu: Chcem klubu pomôcť gólmi

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Filip Balaj sa rozhodol pre zmenu klubu v rámci našej najvyššej súťaže. Miesto nitrianskeho dresu si na jar bude obliekať už žilinský.

SLOVENSKO 21 - Špalek po prestupe do Brescie: Chcel by som napodobniť Hamšíka

BRATISLAVA (SFZ) - Z kádra slovenského majstra MŠK Žilina odchádza do talianskej druholigovej Brescie talentovaný stredopoliar Nicolas Špalek. Cena nášho mládežníckeho reprezentanta sa pohybovala od jedného do 1,5 milióna eur. V Brescii zanechal hlbokú brázdu aj ďalší Slovák Marek Hamšík, ktorý patrí k najväčším hviezdam talianskej ligy.

SR21: Lukáš Haraslín: „Koleno je v poriadku, do súbojov ešte nechodím, je to na dobrej ceste.“

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Lukáš Haraslín sa po zranení úspešne zotavuje a pripravuje sa s klubom na hernom sústredení v Turecku.

SR 21/Vestenický po návrate domov: Nitra nie je krok späť

BRATISLAVA (SFZ) - Na svoju futbalovú genialitu upozornil v roku 2013, keď na MS do 17 rokov pomohol Slovensku piatimi gólmi k prieniku do osemfinále. Následne Tomáš Vestenický putoval z Nitry do talianskeho veľkoklubu AS Rím. No tam veľa šancí nedostal a zamieril do Modeny. Potom na neho upriamila pozornosť Cracovia Krakov, v ktorej bol takmer dva roky. Teraz sa vracia späť pod Zobor, aby splatil Nitre to, čo do neho vložila. Ako to celé vníma reprezentačný útočník do 21 rokov?

SLOVENSKO 21 - Zranený Kružliak si v tejto sezóne nezahrá: Veril som, že to nebude nič vážne

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenský reprezentant do 21 rokov a obranca MFK Ružomberok Dominik Kružliak si poranil koleno a mimo hry bude dlhých šesť mesiacov. Napriek veľkej smole, že si v aktuálnom ročníku už nezahrá, z neho srší optimizmus.

SLOVENSKO U21 - Zranený Bénes v tom jasno: Na zápas s Albánskom chcem byť top pripravený

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Každý futbalista prežíva najťažšie chvíle v kariére počas zranenia. Svoje už o tom vie aj slovenský talentovaný reprezentant László Bénes, ktorého v septembri na niekoľko mesiacov vyradila zlomenina v priehlavku.

Tréner SR 21 Pavel Hapal: „Mrzí prehra s Islandom, zabojujeme o druhé miesto“

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Tréner Pavel Hapal a asistent Oto Brunegraf zhodnotili v rámci trénerskej konferencie SFZ v Senci doterajšie zápasy slovenskej 21-ky v kvalifikácii o postup na ME 2019.

Hancko boj o barážovú priečku 21-ky nevzdáva: „Na jar budeme silnejší, je v našich silách uspieť vo zvyšných piatich zápasoch“

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Obranca slovenskej 21-ky a MŠK Žilina Dávid Hancko: „Dôležité body doma so Severným Írskom, škoda domáceho zápasu s Islandom. Kiežby to bola práve tá facka, po ktorej sa naštartujeme a uspejeme vo zvyšných stretnutiach."

SLOVENSKO U21: Sokolíci uznali kvalitu Španielov, ale niečo ich predsa len škrie

CARTAGENA (SFZ/šat) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v utorňajšom stretnutí 2. skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2019 na pôde španielskych rovesníkov 1:5. Zverenci Pavla Hapala síce viedli, ale pár momentov a predovšetkým hetrik Daniho Ceballosa rozhodli, že sme odišli z Pyrenejského poloostrova bez bodov. Prečo a ako to videli samotní naši aktéri na ihrisku?

21-ka podľahla v Španielsku 1:5

CARTAGENA (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v utorňajšom stretnutí 2. skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2019 tejto vekovej kategórie na pôde španielskych rovesníkov 1:5. Zverenci Pavla Hapala síce viedli, ale v ďalšom priebehu inkasovali päť gólov, tri od Daniho Ceballosa.

SLOVENSKO U21: Tréner brankárov König v Cartagene Španielov zdolal

CARTAGENA (SFZ/šat) - Po 21 rokoch sa vrátil opäť na miesto činu. Reč je o slovenskej brankárskej legende a momentálne trénerovi brankárov slovenskej futbalovej reprezentácia do 21 Miroslavovi Königovi, ktorý sa pripravuje v Cartagene s výberom Pavla Hapala na  dnešný kvalifikačný súboj o postup na MS 2019 s domácim Španielskom (21.50 h).

SLOVENSKO U21: Proti Španielom musíme hrať odvážnejšie

CARTAGENA (SFZ/šat) - Našich sokolíkov čaká zajtra (v utorok 14.11.) o 21.50 h ďalší súboj v kvalifikácii o postup na ME 2019 do 21 rokov. Slovenských reprezentantov preverí na štadióne v Cartagene silné Španielsko.

SLOVENSKO U21: Sokolíci mali v Španielsku zaujímavú návštevu

CARTAGENA (SFZ/šat) - Slovenská futbalová výprava do 21 rokov mala počas reprezentačného zrazu v Španielsku nečakanú návštevu. Našich sokolíkov prišiel do Cartageny morálne povzbudiť náš trojnásobný najlepší futsalista Tomáš Dráhovský, ktorého sme vyspovedali počas krátkej návštevy na tréningu v rezorte La Finca.

SLOVENSKO U21: Sokolíci chvália podmienky v Španielsku

CARTAGENA (SFZ/šat) - Slovenskí futbalisti vo štvrtok v noci po dlhej deväťhodinovej ceste doleteli do Španielska, kde sa v utorok o 21.50 h stretnú v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2019 s domácim výberom.

SLOVENSKO 21: Sokolíkov vítal na zraze Boďo s Königom

ŠAMORÍN (SFZ/mr, šat) - Slovenských reprezentantov do 21 rokov čaká v utorok 14.novembra v Španielsku ďalší kvalifikačný zápas o postup na ME 2019. Dnes (streda 8.novembra) sa preto na obed zišli v Šamoríne v X-Bionicu. Bol to však predsa len trocha iný zraz ako tie predchádzajúce. Keďže tréneri sokolíkov Pavel Hapal a jeho asistent Oto Brunegraf mali povinnosti pri tíme do 23 rokov, hráčov vítal tréner brankárov Miroslav König a kondičný kouč Peter Boďo.

Škriniar túži po zápase na novom štadióne v Žiari nad Hronom

MILÁNO (SFZ/šat) - V Žiari nad Hronom vyrástli viacerí šikovní futbalisti. A medzi nich určite patrí momentálne obranca slávneho klubu Inter Miláno. V drese nášho výberu do 23 rokov, ktorý sa predstaví vo finále Challenge Trophy proti Anglicku chýba, ale nielen tento zápas, ale i celé dianie v žiarskom futbale veľmi pozorne sleduje.

Sokolíci smútia za bývalým spoluhráčom

ZVOLEN (SFZ/šat) - Slovenský futbal zasiahol smútok. Náš mladý iba 25-ročný reprezentant Dionatan Teixeira nečakane zomrel. V nedeľu 5. novembra skonal v rodnom meste Londrina v Brazílii na zástavu srdca. Jeho smrť veľmi zasiahla aj tím našich sokolíkov do 23 rokov, ktorí sa pripravujú na finále Challenge Trophy v Žiari nad Hronom (streda 8.novembra).

SLOVENSKO 23 - Chrien: Veľmi som sa tešil, keď mi zavolal tréner Hapal

ZVOLEN (SFZ/šat) - Nenápadný slovenský stredopoliar Martin Chrien, ktorý sa narodil a začínal s futbalom v Banskej Bystrici v lete vyrazil mnohým fanúšikom dych. Najprv doslova explodoval na ME v Poľsku hráčov do 21 rokov, kde sa stal našim najproduktívnejším hráčom a potom šokoval prestupom z Plzne do Benficy Lisabon. Teraz sa Martin opäť vracia do národného tímu. Už v stredu o 17.00 h sa v Žiari nad Hronom predstaví vo finále Challenge Trophy proti anglickému výberu.

SLOVENSKO U23: Emotívny zraz sokolíkov vo Zvolene

ZVOLEN (SFZ/šat) - Slovenská futbalová reprezentácia do 23 rokov sa dnes (v nedeľu 5.11.) stretla na zraze vo Zvolene. Už v stredu 8. novembra v Žiari nad Hronom o 17.00 h ich totiž čaká finále Challenge Trophy, v ktorom vyzvú naši sokolíci anglický tím.

Predstavujeme dlhodobý turnaj tímov do 23 rokov Challenge Trophy. Hapalovci na ceste za obhajobou.

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Tím trénera Hapala zabojuje v stredu 8. novembra o obhajobu Challenge Trophy – dlhodobého turnaja tímov do 23 rokov.

Slovensko U21: Hapal urobil v nominácii na Španielsko viacero zmien

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov čaká v kvalifikácii o postup na ME 2019 ďalšia skúška ohňom. Po domácej prehre so Španielskom 1:4 cestujú sokolíci na odvetný duel  (14.11.2017) na horúcu španielsku pôdu favorita našej skupiny.

Sokolíci podľahli Španielsku 1:4

POPRAD (SFZ/PETER ZEMAN) – Tím trénera Hapala prehral vo štvrtom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2019 Španielsku 1:4.

SLOVENSKO U21 - HAPAL: Proti Španielom budeme potrebovať aj búrlivú atmosféru

POPRAD (SFZ/šat) - Tréner našej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal mal po prehre s Islandom náročnú úlohu otriasť svojich zverencov z depky. Ešte náročnejšia však jeho tím iba čaká. V utorok 5. októbra v Poprade o 20.30 h ich čaká v kvalifikácii o postup na ME 2019 silné Španielsko.

SLOVENSKO U21: Sokolíci raz nad Španielmi vyhrali

POPRAD (SFZ/šat) - Slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov čaká v utorok náročná skúška. V kvalifikácii o postup na ME 2019 privítajú doma v Poprade o 20.30 h silných Španielov, ktorí patria v mládežníckych kategóriach k najlepším mužstvám na svete. Obranca našich sokolíkov aj s väčšinou hráčov zo súčasného nášho kádra do 21 rokov už s nimi dočinenia mal.

Slovensko U21: Sokolíci na Štrbskom plese

POPRAD (SFZ/šat) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov už na prvú prehru v kvalifikácii o postup na ME 2019 s Islandom (0:2) zabudli. Sokolíci dnes absolvovali prechádzku na Štrbskom plese a s čistou hlavou sa už naplno pripravujú na utorňajší súboj s top favoritom našej skupiny so Španielskom (20.30 h, NTC Poprad).

SLOVENSKO U21: Sokolíci zabúdali na prehru na hokeji a na besede

POPRAD (SFZ/šat) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehru s Islandom 0:2 v kvalifikácii o postup na ME 2019 prežívali veľmi ťažko. No už dnes sa snažili prísť na iné myšlienky. Nečudo, už v utorok v Poprade o 20.30 h ich čaká súboj s top favoritom našej skupiny Španielskom.

Domáca prehra 21-ky s Islandom 0:2

POPRAD (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtok v NTC Poprad v ich treťom zápase kvalifikácie ME 2019 s Islandom 0:2. Zverenci trénera Pavla Hapala zaknihovali v boji o ME v Taliansku prvú prehru, v tabuľke majú po troch zápasoch na konte šesť bodov.

SLOVENSKO U21 - Hapal: Verím, že nás prídu fanúšikovia do Popradu povzbudiť

POPRAD (SFZ/šat) - Našu futbalovú reprezentáciu do 21 rokov čaká už zajtra o 17.20 h kvalifikačný zápas o postup na ME 2019 s Islandom. Tréner slovenských sokolíkov Pavel Hapal verí, že na štadióne v NTC Poprad bude plný dom. Vstupenky si stále fanúšikovia môžu kúpiť na ticketmedia.sk a ticketportal.sk.

SLOVENSKO U21: V lige nemilosrdní súperi, v repre veľkí kamaráti

POPRAD (SFZ/šat) - Na ligových trávnikoch sa neraz stretnú zoči-voči v nemilosrdných súbojoch a nedarujú si vôbec nič. V národnom drese však vždy ako rodina ťahajú za jeden koniec povrazu. Reč je o našich sokolíkoch, ktorí sa v týchto dňoch pripravujú na kvalifikačný dvojzápas v Poprade o postup na ME 2019 Slovensko - Island (5.10.) a Slovensko - Španielsko (10.10.).Vstupenky na oba duely sú stále v predaji cez Ticketportal a Ticketmedia. V deň zápasu s Islandom bude pokladňa v NTC Poprad otvorená dve hodiny pred výkopom od 15.20 h do 17.20 h.

SLOVENSKO U21: Simonov silný príbeh inšpiroval sokolíkov

POPRAD (SFZ/šat) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov sa momentálne v NTC Poprad pripravujú na kvalifikačný dvojzápas o postup na ME 2019 Slovensko - Island (5.10.) a Slovensko - Španielsko (10.10.). Dnes dopoludnia (pondelok 2.10.) zaberali aj pred zrakmi fanúšikov, ktorí sa prišli pozrieť na otvorený tréning. Medzi nimi sa objavil aj chlapec, ktorý sa narodil s nevyvinutými dlaňami a chodidlami.

SLOVENSKO U21: Hapalovi sa v Poprade hlásilo iba 15 hráčov

POPRAD - Na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov pred dvojzápasom kvalifikácie o postup na ME 2019 Slovensko - Island (5.10.) a Slovensko - Španielsko (10.10.) tréner Pavel Hapal so svojim realizačným tímom privítal iba 15 hráčov. Deviati z nich pricestujú do Popradu až večer.

SLOVENSKO U21: Hapal urobil v nominácii tri zmeny

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal nominoval na kvalifikačný dvojzápas Slovensko - Island (5.10.) a Slovensko - Španielsko) (10.10.) o postup na ME 2019 24 hráčov. Oproti predchádzajúcej nominácii v nej urobil niekoľko zmien.

SLOVENSKO U21: Hapal - Slováci pre reprezentáciu zatajujú zranenia

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Po úspešnom postupe na júnové ME futbalistov do 21 rokov do Poľska (16. – 30. 6. 2017) tréner Pavel Hapal predĺžil so SFZ zmluvu o ďalší kvalifikačný cyklus, v ktorom sa bojuje o účasť na ME 2019 v Taliansku. Sokolíci túto kvalifikáciu odštartovali prvými dvomi súbojmi (Estónsko - Slovensko 1:2 a Slovensko - Severné Írsko 1:0).  Hapalov tím teraz čaká ďalšia náročná skúška v Poprade, kde odohrajú sokolíci dva zápasy. Najprv si to rozdajú s nevyspytateľným Islandom (5.10.) a potom s topfavoritom našej skupiny Španielskom. Nielen o plánoch v týchto dueloch porozprával rodák z Kromeříže v nasledujúcom rozhovore pre futbalsfz.sk.

SR 21: Jubilant Jirka strieľa víťazné ligové góly, v repre chce napodobniť éru Lobotku a spol.

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Rozhovor so slovenským futbalovým reprezentantom do 21 rokov, čerstvým dvadsiatnikom a autorom troch šesťbodových gólov v drese Spartaka Trnava - Erikom Jirkom.

SLOVENSKO U21: Haraslín - Viem, že o chvíľu sa vrátim na ihrisko

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Lukáš Haraslín absolvoval 52 dní po zranení kolena prvý ľahký výklus na ihrisku. Koncom júla si roztrhol krížny väz a poškodil si aj meniskus. Počas rekonvalescencie podpísal v Lechii Gdansk nový kontrakt do 30. júna 2020, v poľskom mužstve pôsobí od leta 2015. A ak všetko pôjde podľa plánu v januári by mohol opäť začať naplno trénovať a pomôcť Hapalovmu výberu v kvalifikácii o postup na ME 2019.

SLOVENSKO U21: Bénes - Mám zlomenú kosť v priehlavku

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Z tábora našej futbalovej reprezentácie do 21 rokov prichádzajú zlé správy. Pred dôležitým dvojzápasom kvalifikácie Slovensko U21 - Island (5.10.) a Slovensko U21 - Španielsko U21 (10.10) o postup na ME 2019 v Taliansku nebude môcť náš tréner Pavel Hapal počítať s oporou našich sokolíkov Lászlóm Bénesom.

Hancko po zápase 21-ky so Sev. Írskom: „Takéto zápasy nás môžu dostať na Euro!“

SENICA (SFZ/PETER ZEMAN) - Jeden z nováčikov v tíme trénera Hapala má za sebou prvé dve vystúpenia v reprezentačnej 21-ke a obe zvládol na výbornú. Po debute v Talinne nebolo prekvapením, že 19-ročný obranca MŠK Žilina nastúpil na kraji obrannej línie aj v domácom stretnutí proti Severnémi Írsku. Pod cenné víťazstvo 1:0 sa podpísal aj Dávid Hancko.

SLOVENSKO U21 - Bénes: Strelil som životný gól a pravačkou

SENICA (SFZ/šat) - Gólovým hrdinom zápasu Slovensko - Severné Írsko (1:0) sa stal stredopoliar Borussia Mönchengladbach László Bénes, ktorý v 61. minúte pretavil tlak našich sokolíkov do vytúženého gólu. Aj vďaka nemu sa naši reprezentanti so šiestimi bodmi dostali na čelo 2. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2019.

21-ka zdolala Severné Írsko 1:0

SENICA (SFZ/PETER ZEMAN) – V druhom vystúpení v rámci kvalifikácie o postup na ME 2019 zdolal tím trénera Hapala Severné Írsko 1:0.

SLOVENSKO U21: Hapal - Dnes nás v Senici čaká húževnatý súper

SENICA (SFZ/šat) -Tím slovenskej futbalovej reprezentácie po víťazstve v Estónsku 2:1 čaká ďalší súboj v 2. kvalifikačnej skupine o postup na ME 2019. Dnes o 20.30 h privítame na štadióne FK Senica Severné Írsko.

SLOVENSKO U21: Hapal definitívne nemôže počítať s Kotríkom

SENICA (SFZ/šat) - Je to definitívne. Náš tréner Pavel Hapal ani v utorňajšom kvalifikačnom zápase (20.30 h) o postup na ME 2019 do 21 rokov Slovensko - Severné Írsko nemôže počítať so stredopoliarom Reném Kotríkom.

Sokolicí vstúpili do kvalifikácie víťazne

TALLINN (SFZ/šat) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov úspešne vstúpila do kvalifikácie o postup na ME 2019. V premiérovom vystúpení v 2. skupine kvalifikácie zdolala domáce Estónsko 2:1.

SLOVENSKO U21: Sokolíci proti Estónsku bez Kotríka

TALLINN (SFZ/šat) - Náš tréner Pavel Hapal v dnešnom kvalifikačnom zápase (16.45 h SELČ) o postup na ME 2019 do 21 rokov Estónsko - Slovensko nemôže počítať so stredopoliarom Reném Kotríkom.

SLOVENSKO U21: Hapal v zostave takmer jasno

TALLINN (SFZ/šat) - Slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov čaká zajtra o 16.45 h SELČ prvý zápas v kvalifikácii o postup na ME 2019. Zverenci Pavla Hapala si zmerajú sily s domácim Estónskom.

SLOVENSKO U21: Proti Estóncom s novými menami i prezývkami

Tallinn (SFZ/šat) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zdarne dorazili do dejiska zápasu prvého kvalifikačného súboja o postup na ME 2019. V ňom si už tento piatok v Taliine o 16.45 h SELČ zmerajú sily s domácim Estónskom.

SLOVENSKO U21: Sokolíci v úlohe fotomodelov

SENEC (SFZ/št) - Mnohí hráči z novotvoriaceho sa reprezentačného tímu do 21 rokov zažijú už 1. septembra v v kvalifikačnom súboji o postup na ME 2019 proti Estónsku premiéru. Ešte predtým si však už jednu odbili, ale trochu z iného súdka. Postavili sa pred objektívy fotografov.

SLOVENSKO U21: Hapal privítal v Senci aj trojicu nováčikov

SENEC (SFZ/šat) - Tréner Pavel Hapal privítal na zraze reprezentácie do 21 rokov pred kvalifikačným dvojzápasom o postup na ME 2019 proti Estónsku (1.9.) a Severnému Írsku (2.9.) v Senci 20 hráčov. Z nominovaných futbalistov chýbala štvorica Jakubech, Bénes, Greif a Hromada.

REPREZENTÁCIA U21: Hromada -Musíme vytvoriť silný kolektív ako v predošlej 21-ke

BRATISLAVA (SZF/šat) - V nominácii trénera slovenskej reprezentácie do 21 rokov Pavla Hapala na kvalifikačný dvojzápas Estónsko - Slovensko (1.9.2017), Slovensko - Severné Írsko (5.9.2017) o postup na ME 2019 v Taliansku figuruje aj Jakub Hromada. Nová posila Slavie Praha sa doslova pár hodín pred nedávnym šampionátom do 21 rokov Poľsku zranila a v Poľsku tak chýbala. Jakub je však opäť zdravý a ako jeden z najskúsenejších hráčov pripravený pomôcť našim sokolíkom zabojovať o vytúžený postup do Talianska.

Hapal oznámil 24 mien novej 21-ky

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Po skvelom ťažení našich sokolíkov na ME v Poľsku do 21 rokov, prichádza pre zverencov Pavla Hapala nová výzva, ktorou bude kvalifikácia o postup na ME U21 2019 v Taliansku. O šampionát zabojuje novotvoriaci sa tím. Na najbližšom zraze ho bude tvoriť 24 mien. Tréner Hapal ich dnes oznámil v nominácii na dva blížiace sa kvalifikačné súboje. Prvý z nich odohráme už 1. septembra na pôde Estónska a druhý o štyri dni neskôr, 5. septembra pred domácim publikom v Senici proti Severnému Írsku (20.30 h).

Slovensko 21: Oba októbrové kvalifikačné zápasy v Poprade

BRATISLAVA (SFZ/pš) – Za centrum dvoch domácich októbrových zápasov v kvalifikácii ME hráčov do 21 rokov si Slováci zvolili NTC Poprad.

Haraslín nemá dobré správy: Zajtra idem na operáciu

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Z tábora našej reprezentácie nemáme dobré správy: pred blížiacim sa septembrovým dvojzápasom kvalifikácie o postup na ME do 21 rokov v Talianska 2019  s takmer istou  pravdepodobnosťou vypadne jedna z opôr Lukáš Haraslín.

REPREZENTÁCIA U21: Sokolíci odštartujú novú kvalifikáciu v Senici

SENICA (SFZ/šat) - Novovznikajúca slovenská reprezentácia do 21 rokov sa predstaví v 2. skupine kvalifikácie o postup na ME v Taliansku 2019. Náš tím, ktorý sa skvele prezentoval na šampionáte v Poľsku odštartuje v septembri nový cyklus nielen zmenami v kádri, ale taktiež zmenou štadióna, kde odohrá svoj prvý domáci kvalifikačný duel.

SR 21: Pre Mazáňa bolo Euro v Poľsku zatiaľ vrcholom kariéry, túži po seniorskej repre

ŽILINA (SFZ/PETER ZEMAN) – Róbert Mazáň pred úvodným zápasom 2. predkola Ligy majstrov proti FC Kodaň: „Rešpekt áno, strach nie.“

SLOVENSKO U21: Chrien sa upísal slávnej Benfice na päť rokov

LISABON (SFZ/šat) - Reprezentant do 21 rokov Martin Chrien prestúpil z Viktorie Plzeň do slávneho portugalského klubu Benfica Lisabon. Pre futbalsfz.sk opísal svoje prvé pocity po podpise novej zmluvy.

SLOVENSKO U 21: Sokolíci majú pred finále ME jasného favorita

BRATISLAVA (SFZ/mr, šat) - Slovenskí sokolíci sa už z ME do 21 rokov v Poľsku vrátili domov a mnohí sa už vybrali na dovolenky. Napriek tomu šampionát stále pozorne sledujú. Zverenci Pavla Hapala majú jasno aj v tom komu budú fandiť a kto sa stane šampiónom 30. júna v Krakove vo finále Španielsko - Nemecko.

SR 21: Premiér Robert Fico prijal slovenských sokolíkov: „Vďaka za to, čo ste urobili pre Slovensko!“

BRATISLAVA (SFZ) – Premiér Robert Fico a podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák prijali na Úrade vlády SR hráčov, realizačný tím a funkcionárov slovenskej 21-ky.

SLOVENSKO 21: Sokolíci prileteli do Bratislavy, vítal ich potlesk fanúšikov

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Výprava slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov sa vrátila zo záverečného turnaja ME 2017 v Poľsku.

SR 21: Sokolíkom nebolo dopriate doletieť do Krakova, chlapci, sme na vás hrdí!

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) – Hráči a realizačný tím sledovali v hoteli Ilan zápasy C-skupiny, po mrzutej výhre Talianov nad Nemeckom 1:0 sa lúčia so šampionátom.

SLOVENSKO 21: Žiadne balenie kufrov, stále sme v hre!

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) – Dráma ako hrom, ale prežili sme! Slovenskí sokolíci sledovali s napätím zápas medzi Portugalskom a Macedónskom. Po výhre 4:2 vypukla nefalšovaná radosť. Stále sme v hre o semifinále!

SR21: 10 x NAJ... alebo prepíšu sokolíci štatistiky v zápase so Švédskom?

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) - Zaujímavosti a rekordy hráčov SR 21 pred posledným zápasom v rámci skupiny A na ME 2017 v Poľsku.

SR 21: Doktor Fegyveres: „Proti Švédsku v plnej sile, prioritou je regenerácia hráčov.“

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) – Zsolt Fegyveres: „Po Zreľákovom zranení sme mali na jeho vyliečenie k dispozícii len trinásť týždňov. Pomohla mu operácia, ale dôležitá bola jeho vôľa podriadiť sa všetkému, čo súviselo s rehabilitáciou.“

SR 21: Rusnák po zápase s Anglickom: "Nikdy som nehral v repre pred lepšou kulisou, cítil som sa ako doma"

KIELCE (SFZ/PETER ZEMAN) - Rozhovory s hráčmi v mix-zóne po zápase s Anglickom.

SLOVENSKO 21: Ambasádor Marek Mintál v Kielcoch

KIELCE (SFZ/PETER ZEMAN) – Marek Mintál, ambasádor slovenskej 21-ky, sa zvítal s hráčmi a realizačným tímom v Kielcoch a dnes odporí naše mužstvo v dôležitom zápase proti Anglicku.

SLOVENSKO 21: Pred 17 rokmi sme Angličanov na ME zdolali, dnes proti Albiónu v Kielcoch

KIELCE (SFZ/PETER ZEMAN) – Spomienka na vzájomný zápas pred 17 rokmi na ME 2000 v Bratislave a na posledné dva zápasy Slovákov s Anglickom „23“ v rámci turnaja Challenge Trophy.

SLOVENSKO 21: Sokolíci v Kielcoch

KIELCE (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov sa presunula do Kielcov, dejiska druhého zápasu záverečného turnaja ME 2017 proti Anglicku.

Po zápase s Poľskom: Škriniar pochválil Chovana, strelec Šafranko vyzdvihuje kolektív

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) - Rozhovory s hráčmi v mix-zóne po víťazstve 2:1 nad Poľskom.

Á-čkari a celé Slovensko svorne: „Sokolíci naši, sme s vami!"

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) – Ján Ďurica, Tomáš Hubočan a Róbert Mak popriali našej 21-ke veľa šťastia na ME v Poľsku.

Budú nás reprezentovať na ME do 21 rokov 2017 v Poľsku

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) - Vizitky a štatistiky hráčov kádra trénera Hapala na ME do 21 rokov 2017 v Poľsku.

Martin Valjent o kurzoch na Slovákov: „Ak nás podceňujú, treba im dokázať opak.“

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) – Valjent o sebavedomí nášho tímu: „Toto mužstvo má silné individuality a hráčov, ktorí pôsobia v zahraničných kluboch. Mali by sme však zostať skromní, to je tá najlepšia cesta k úspechu.“

Tomáš Vestenický: „Poliaci nešetrili hecovačkami, piatkový zápas však vyhráme my“

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) – Po ME a MS do 17 rokov čaká Tomáša Vestenického premiéra na európskom šampionáte v kategórii U21.

SLOVENSKO 21- Pekarík mladíkom odkazuje: Verím, že na ME postúpite zo skupiny

BERLÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA) Našich sokolíkov už iba o niekoľko hodín delí od prvého zápasu na ME do 21 rokov v Poľsku. S domácim výberom si tento piatok zmerajú sily v Lubline o 20.45 h.

Sokolíkov čakalo v Lubline nemilé privítanie, štátny znak na autobuse bez trojvršia

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) – Príjemný pocit z ústretovosti poľských organizátorov bol pokazený neúplným štátnym znakom SR na autobuse slovenských futbalistov v dejisku ME do 21 v Poľsku. Chýba na ňom trojvršie.

Sokolíci prileteli do Lublinu

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov priletela do dejiska záverečného turnaja ME v Poľsku.

Sokolíci si do Poľska berú Ronaldovu tajnú zbraň

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA) - Slovenskí sokolíci sa pripravovali na ME v Poľsku do 21 rokov v Šamoríne aj s tajnou zbraňou. Používa ju aj najlepší futbalista na svete Cristiano Ronaldo. Ide o zariadenie s veľkosťou sprchového kúta, ktoré telo vystaví teplotám blížiacim sa mínus dvesto stupňov Celzia.

SR 21: Káder skompletizovalo kvinteto Á-čkarov, do Poľska aj s Miroslavom Káčerom

ŠAMORÍN (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia sa zišla na zraze pred odchodom na ME do 21 rokov 2017 v Poľsku.

Smutné správy z tábora sokolíkov. Hromada do Poľska pre zranenie nepôjde

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA) - Máme zlé správy. Jakub Hromada pár hodín pred odletom do Poľska prišiel o účasť na šampionáte do 21 rokov. Dôvodom je zranenie z piatkového prípravného zápasu s Litpvoským Hrádkom (4:0). To sa po dnešných vyšetreniach v Trnave ukázalo vážnejšie ako sa očakávalo.

Hromada zápas s Hrádkom pre zranenie nedohral

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA) Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Jakub Hromada prípravný zápas s Liptovským Hrádkom nedohral. Po polhodine hry so skrivenou grimasou v opatere našich lekárov opustil ihrisko.

SLOVENSKO U21: Podľa trénera Hapala zápas s Hrádkom splnil účel

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA) Slovenskí sokolíci si počas tréningového kempu v Šamoríne zmerali sily s treťoligovým tímom z Liptovského Hrádku.

Hromadu cez twitter uvítal šéf pražskej Slavie

BRATISLAVA (SFZ/pš) – Vyjasňuje sa nad najbližšou budúcnosťou Jakuba Hromadu, podľa nočnej informácie z kuchyne pražskej Slavie má do jej tímu nakročené slovenský reprezentant do 21 rokov!

SLOVENSKO U21: Sokolíci “lietali” na šmyku

ORECHOVÁ POTÔŇ (SFZ/JOZEF ŠATARA) Slovenskí futbaloví reprezentanti si počas náročného tréningového programu v Šamoríne, kde sa pripravujú na ME v Poľsku na chvíľu odfúkli od futbalu. Dnes doobedu abslovovali na Slovakiaringu školu šmyku i preteky na motkárach. Kto v nich zvíťazil?

Spirit si zatrénoval s našimi sokolíkmi

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEFŠATARA) Už len deväť dní a slovenskí futbaloví reprezentanti vybehnú v Poľsku na ME do 21 rokov na trávnik. Momentálne finišujú s prípravami na tréningovom kempe v Šamoríne, kde prišie za nimi formu doladiť aj známy raper a ambasádor tímu Pavla Hapala Majk Spirit.

Hapal zverejenil 23 mien hráčov, ktorí pôjdu do Poľska

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odštartovala v pondelok v Šamoríne so širším 24-členným kádrom prípravu na ME v Poľsku (16. - 30. jún). Dnes Pavel Hapal oznámil konečnú nomináciu hráčov, ktorí budú reprezentovať našu krajinu na šampionáte.

Slovensko U21: Zo Šamorína na šampionát

ŠAMORÍN (SFZ/PETER ŠURIN) – Odpočítavanie sa začalo, slovenskí sokolíci sa zišli v areáli X-Bionicu v Šamoríne - do začiatku európskeho šampionátu hráčov do 21 rokov ostáva 11 dní.

SLOVENSKO U21: Zreľák makal aj na dovolenke, aby išlel na ME

BRATISLAVA (SFZ/JOZEF ŠATARA) - Keď sa Adam Zreľák v apríli zranil, tiekli mu slzy a myslel si, že mu Euro U21 v Poľsku utečie. Medicína však niekedy dokáže zázraky. Kapitán našej futbalovej reprezentácie do 21 rokov sa napokon na dnešnom zraze v Šamoríne pred júnovými ME objavil. Sám priznáva, že tomu do poslednej chvíle neveril.

Majk Spirit odkazuje sokolíkom: Chalani, snažte sa! Prídem do Krakova

BRATISLAVA (SFZ/JOZEF ŠATARA) - Slovenský národný tím do 21 rokov čaká od 16.júna európsky šampionát tejto vekovej kategórie v Poľsku. Sokolíci trénera Pavla Hapala majú dvoch ambasádorov – internacionála Mareka Mintála a speváka Majka Spirita. Na tému futbal a reprezentácia U21 poskytol SFZ rozhovor práve známy raper.

Definitíva pre Dudu: na šampionát do Poľska NECESTUJE!

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Smerovalo to k tomu už pár dní, ale bolo treba počkať na konečné rozhodnutie, ktoré z Berlína prišlo e-mailom – znamalo stop pre Ondreja Dudu v účasti na ME 21.

Týchto 24 hráčov sa v Šamoríne pobije o miestenky do Poľska

BRATISLAVA (SFZ/JOZEF ŠATARA) Tak a máme tu mená chlapcov, ktorí sa pobijú o konečnú nomináciu na ME v Poľsku “21”. Tréner Pavel Hapal v stredu na obed zverejnil 24 mien sokolíkov, ktorí sa od zajtra začnú v Šamoríne pripravovať na šampionát v Poľsku. K nim sa ešte pripojí po zápase s Litvou šestica hráčov z Kozákovej družiny.

SR 21 - Lukáš Skovajsa: Po parádnej rozlúčke s ligou čakanie na nominačný ortieľ

TRENČÍN (SFZ/PETER ZEMAN) – Obranca slovenskej 21-ky zažiaril v ligovom dueli proti Prešovu. Jeden gól strelil, na jeden prihral. Vydarenú sezónu môže vyšperkovať štartom na blížiacich sa ME v Poľsku.

SR21: Oblek na mieru sa šije, bude Jakubech v nominácii na ME?

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Brankár Adam Jakubech navštívil krajčírsku dielňu u Marca Mirelliho. Oblek na mieru je už na ceste. Ocitne sa Jakubech v nominácii trénera Hapala na ME do Poľska?

SR21 - Jaroslav Mihalík: „Som takmer v poriadku, drobné zranenie nemôže mať vplyv na moju účasť na ME!“

BRATISLAVA (SFZ/pz) – Podľa slov Jaroslava Mihalíka jeho aktuálny zdravotný stav nemôže byť prekážkou v súvislosti s nomináciou na blížiace sa ME do 21 rokov v Poľsku.

Rusnák priletí z Ameriky so skvelou formou a novinou

BRATISLAVA (SFZ/JOZEF ŠATARA) - Tréner našej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal môže byť spokojný. Jediný slovenský futbalita v severoamerickej Major League Soccer (MLS) Albert Rusnák má pred blížiacimi sa júnovými ME v Poľsku parádnu formu. V aktuálnom súťažnom ročníku MLS pravidelne nastupuje vo farbách Real Salt Lake. Ba čo viac, presadzuje sa aj strelecky a na šampionát sa veľmi teší.

Účasť Dudu v Poľsku nie je istá

BERLÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA, JÁN GERZANIČ) - Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda by mohol posilniť našich sokolíkov na ME do 21 rokov Poľsku (16. - 30.júna). Má to však háčik. Termín, v ktorom sa šampionát koná, nie je asociačný a kluby majú právo svojich hráčov naň neuvoľniť. Ako je to v prípade Dudu, vysvetlil stredopoliar Herthy v rozhovore.

Zreľáka liečia ako Schweinsteigera. Takto vyzerá liečba kapitána U21

MNÍCHOV (SFZ/JOZEF ŠATARA, JÁN GERZANIČ) - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adam Zreľák sa momentálne pasuje so zranením, ktoré utrpel začiatkom jarnej časti sezóny v drese Jablonca. Chce totiž stihnúť vrchol sezóny a to sú júnové ME v Poľsku (16.-30. júna). Únavovú zlomeninu nohy mu dávajú dokopy nemeckí špecialisti. Prinášame vám exkluzívnu reportáž regeneračnej liečby v špičkovej klinike neďaleko Regensburgu.

Zranený Zreľák z Nemecka pozitívne správy. Teraz verím, že v Poľsku nastúpim

MNÍCHOV (SFZ/JOZEF ŠATARA, JÁN GERZANIČ) - Kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adama Zreľáka postihla začiatkom jarnej časti sezóny veľká smola. Lekári mu opäť diagnostikovali únavovú zlomeninu nohy. Štart útočníka českého Jablonca na ME v Poľsku bol po operácii v Mníchove otázny. Ako to s ním vyzerá teraz?

Čmelík v béčku Gliwíc

BRATISLAVA (SFZ/SITA) – Člena širšieho kádra tímu do 21 rokov Lukáša Čmelíka preradilo vedenie Piastu Gliwice do rezervy.

Zreľák po operácii: Šanca na šampionát žije!

MNÍCHOV (SFZ/pš) – Najdôležitejšia informácia od Adama Zreľáka, zraneného kapitána reprezentačnej dvadsaťjednotky, po operácii nohy v bavorskej metropole: šanca na jeho účasť na ME v Poľsku tu je!

Zreľák v piatok na operáciu

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Kapitán reprezentačnej dvadsaťjednotky Adam Zreľák sa podrobí v piatok v Mníchove operácii nohy.

Hapalovci v konfrontácii s majstrami sveta

ŠAMORÍN (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) - Sokolíkov v príprave na záverečný turnaj majstrovstiev Európy v Poľsku čaká v utorok ďalší zo série priateľských zápasov proti výberu Srbska.

SLOVENSKO 21: Víťazstvo nad Srbskom po solídnom výkone

SENEC (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) - Slovenskí reprezentanti do 21 rokov vyhrali nad srbskými rovesníkmi 2:1 v príprave na európsky šampionát v Poľsku.

Sokolíkom v Česku uletel I. polčas

KARVINÁ (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov podľahla v rámci prípravy na júnový európsky šampionát rovesníkom z Česka 1:4.

21–ka v Karvinej proti Česku

BRATISLAVA (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) - Slovenskí reprezentanti do 21 rokov sa v piatok v rámci prípravy na júnový európsky šampionát predstavia v prvom z dvojice marcových priateľských stretnutí v Českej republike.

Ambasádormi sokolíkov v Poľsku Marek Mintál a Majk Spirit

ŽILINA (TASR) - Na tlačovej konferencii v žilinskom hoteli Holiday Inn predstavil vo štvrtok predpoludním Slovenský futbalový zväz (SFZ) ambasádorov slovenskej reprezentácie do 21 rokov, ktorú čakajú v júni majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v Poľsku.

Nominácia U21 na priateľské zápasy s Českom a Srbskom

BRATISLAVA (SFZ) - Tím Pavla Hapala pokračuje v príprave na finálový turnaj ME 2017

Albert Rusnák: V Poľsku každý zápas ako finále

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV BRENKUS) - V Amerike je už adaptovaný a nevie sa dočkať júnových majstrovstiev Európy dvadsaťjednotiek v Poľsku - to tvrdí slovenský reprezentant a hráč Real Salt Lake Albert Rusnák (22).

Hapal predĺžil pri dvadsaťjednotke

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Tréner slovenskej dvadsaťjednotky Pavel Hapal ostáva pri reprezentácii tejto vekovej kategórie aj v ďalšom kvalifikačnom cykle.

Slovensko 21: Štart kvalifikácie ME 2019 v Estónsku, derniéra v Severnom Írsku

NYON (SFZ/PŠ) – Po vyžrebovaní kvalifikácie ME 2019 tímov do 21 rokov sa hneď v sídle UEFA zišli zástupcovia jednotlivých zväzov, aby dohodli zápasový itinerár.

Žreb ME 2019 dvadsaťjednotiek: Hapal je spokojný

NYON (SFZ/PŠ) – V sídle UEFA v Nyone vyžrebovali kvalifikáciu ME 2019 hráčov do 21 rokov, súpermi Slovenska sú Španielsko, Island, Albánsko, Estónsko a Severné Írsko.

Žreb kvalifikácie ME 2019: Slovenská dvadsaťjednotka v druhom koši

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Vo štvrtok 26. januára vyžrebujú v sídle UEFA v Nyone kvalifikáciu ME 2019 hráčov do 21 rokov.

Pavel Hapal po úspešnom roku: Títo chlapci majú na to, aby hrali v áčku

Trénerom, úspešným trénerom, je Pavel Hapal, ktorý zbilancoval nielen končiaci sa rok 2016 v rozhovore pre SFZ.

Vestenický: “Poliakov chcem zdolať, majú silné reči...”


KRAKOV (SFZ/PETER ŠURIN, TASR) – Vo štvrtok 1. decembra vyžrebovali v Krakove zloženie skupín finálového turnaja ME hráčov do 21 rokov.

Žreb ME 21: Slovensko v treťom koši

BRATISLAVA (SFZ/UEFA) - Slovenskú reprezentáciu do 21 rokov zaradila UEFA na žreb finálového turnaja ME 2017 do tretieho koša.

21 ka zvíťazila v prípravnom zápase nad Škótskom vysoko 4:0

Myjava – (SFZ/Tomáš Čunčík) V záverečnom vystúpení slovenskej 21 – ky v roku 2016 na domácej pôde zvíťazili Hapalovci po dobrom výkone presvedčivo 4:0.

21 ka sa zišla pred pripravným zápasom so Škótskom

Myjava (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) - V nedeľu napoludnie sa v myjavskom hoteli Štefánik zišla reprezentačná 21 – ka pred posledným domácim zápasom v kalendárnom roku 2016 proti Škótsku.

Dvadsaťjednotka hrá otvárací zápas ME!


KRAKOV (SFZ/PETER ŠURIN) – Zloženie skupín finálového turnaja ME hráčov do 21 rokov v Poľsku je známe, krakovský žreb rozhodol: ruka Mareka Kozmiňského, 45-násobného poľského reprezentanta a tunajšieho rodáka, „vyrobila“ otvárací zápas domácich so Slovenskom!

Nominácia U21 na zápas so Škótskom

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

Hapalovci na záver kvalifikácie remizovali v Turecku

Alanya (SFZ/ Tomáš Čunčík) 21 – ka remizovala v poslednom zápase úspešnej kvalifikácie v Turecku 1:1.

Pavel Hapal: "Máme zaužívaný štýl, ktorým sa chceme prezentovať"

Alanya (SFZ/Tomáš Čunčík) Po eufórii z postupu na záverečný šampionát zakončí 21 – ka svoje ťaženie v 8. kvalifikačnej skupine zápasom s Tureckom v Alanyi.

21 ka oslávila postup výhrou nad Bieloruskom

Myjava (SFZ/Tomáš Čunčík) Slovenská 21 -ka vyhrala nad rovesníkmi z Bieloruska 3:1 v záverečnom domácom zápase úspešnej kvalifikácie na Myjave.

Pavel Hapal: S Bieloruskom ideme vyhrať

Dnes presne napoludnie sa v myjavskom Hoteli Štefánik zišla naša reprezentačná 21 – ka pred záverečným dvojzápasom kvalifikácie na ME do 21 rokov v Poľsku 2017. Tréner Hapal mal k dispozícii všetkých nominovaných.

Nominácia U21 na kvalifikačné zápasy s Bieloruskom a Tureckom

Na priamy postup na finálový turnaj ME 2017 stačí tímu Pavla Hapala získať jeden bod

Vstupenky na zápas 21-ky s Bieloruskom za 4 a 7 eur

BRATISLAVA (SFZ) - Tím Pavla Hapala odohrá posledný kvalifikačný zápas v Myjave 7.10. so začiatkom o 18:30

Brankár SR21 Adrián Chovan: "Tento tím obrovského ducha"

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Rozhovor s brankárom slovenskej 21-ky Adriánom Chovanom.

21 ka jednou nohou na ME

Larnaka (SFZ/Tomáš Čunčík) – Slovenská 21 – ka zvládla dôležitý kvalifikačný zápas na Cypre a po presvedčivom víťazstve 3:0 sa výrazne priblížila k postupu na ME.

21-ka dnes s Nemeckom, Niňaj cíti v kvalifikácii šancu na priamy postup na ME

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Obranca Branislav Niňaj nastúpil pod vedením trénera Hapala v siedmich stretnutiach s bilanciou šesť výhier a jedna remíza. Ak dostane šancu v dnešnom dueli s Nemeckom, pripíše si na svoje konto jubilejný 20. reprezentačný štart.

21 ka prehrala v Nemecku 0:3

Kassel (SFZ/Tomáš Čunčík) Slovenská 21 – ka nestačila v prípravnom zápase v Kasseli na Nemecko a po góloch Prömela, Starka a Öztunaliho prehrala 0:3.

Matúš Bero: Prísť na zraz ako legionár je špecifický pocit

Kassel (SFZ/Tomáš Čunčík) Slovenská reprezentácia do 21 rokov nabrala stredu večer smer Nemecko, kde zajtra odohrá prestížny prípravný zápas v Kasseli s výkopom o 18:15 na Auestadione. Ten bude slúžiť ako generálka pred pondeľnajším kvalifikačným vystúpením na Cypre. Oba zápasy vysiela v priamom prenose televízia DAJTO.

Michal Faško: Do tretice všetko dobré

Šamorín (SFZ/Tomáš Čunčík) Slovenskú 21-tku čakajú v nasledujúcom týždni dva duely na Nemecku a na Cypre. O premiérový štart v kvalifikácii bude usilovať nádejný stredopoliar MFK Ružomberka Michal Faško.

SR21: tréner Hapal „Veríme v schopnosti nášho mužstva.“

Šamorín (SFZ/Tomáš Čunčík) 21 – tka sa zišla v Šamoríne, tréner Hapal: „Veríme v schopnosti nášho mužstva.“

Nominácia U21 na zápasy s Nemeckom a Cyprom

Pavel Hapal povolal 13 legionárov, po zápase s Nemeckom sa nominácia zúži na 20 hráčov

Skvelý obrat 21 ky v Anglicku

Sutton (SFZ/Tomáš Čunčík) Slovenská 21 –ka otočila nepriaznivý vývoj v anglickom Suttone a gólom Michala Faška z nadstaveného času si upevnila líderskú pozíciu v Challenge Trophy.

21-ka s Ukrajinou nerozhodne 1:1

POPRAD (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) – Slovenská 21-ka remizovala v Poprade s výberom Ukrajiny U20 1:1 v pokračovaní dlhodobej súťaže Challenge Trophy.

21–ka v pokračovaní Challenge Trophy proti Ukrajine

POPRAD (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) – Slovenská 21–ka pokračuje svoju cestu za obhajobou Challenge Trophy dnešným zápasom v Poprade s Ukrajinou U20.

Vstupenky na zápas 21-ky s Ukrajinou v NTC Poprad budú v predaji aj na štadióne

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálny oznam Slovenského futbalového zväzu

V Suttone na hapalovcov voľný vstup

BRATISLAVA (SFZ/MARTIN ŽIGO) - Slovenská „dvadsaťjednotka“ odohrá 5. júna 2016 o 15.00 ďalší zápas v rámci turnaja Challenge Trophy s tímom Anglicko C.

Dvadsaťjednotka: V kádri 24 hráčov, Rusnáka trápi viróza

Poprad (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) - Slovenská dvadsaťjednottka sa v nedeľu na poludnie zišla v Poprade pred nadchádzajúcim dvojzápasom Challenge Trophy proti Ukrajine 20 a Anglicku "C“.

SR 21: Jednoznačná záležitosť pre Slovensko

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská dvadsaťjednotka bojovala o upevnenie líderskej pozície v kvalifikačnej skupine na majstrovstvá Európy 2017.

21-ka sa zišla na zraze v Myjave, tréner Hapal: "Do Challenge Trophy chceme vstúpiť víťazstvom"

MYJAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská 21-ka sa zišla pred stredajším zápasom Challenge Trophy proti Estónsku U23.

Nominácie tímu SR "21" na zápasy s Estónskom a Tureckom

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

Reprezentácia do 21 rokov absolvovala 10-dňový tréningový kemp v SAE

DUBAJ (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Reprezentačná „dvadsaťjednotka“ pod vedením trénera Hapala absolvovala tréningový kemp v akadémii Etisalat v Spojených arabských emirátoch.

„Dvadsaťjednotka” prehrala s Lokomotivom Taškent 0:2

DUBAJ (SFZ/JÁN GERZANIČ) – V druhom zápase počas tréningového kempu v SAE nestačila slovenská „dvadsaťjednotka“ na Lokomotiv Taškent a prehrala 0:2.

Reprezentačna 21-ka si dnes dopriala v SAE voľnejší deň

DUBAJ (SFZ/JÁN GERZANIČ) – zverenci tréner Hapala mali po včerajšom víťazstve nad Jeonbuk Hyundai Motors FC na programe voľnejší deň.

21-ka zdolala kórejský Joenbuk Motors FC 2:1

DUBAJ (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov zvíťazila v prípravnom zápase v rámci tréningového kempu v SAE nad kórejským majstrom Joenbuk Hyundai Motors FC 2:1.

Slovenská 21-ka naplno zarezáva v treningovom kempe v SAE

DUBAJ (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Prvý deň tréningového kempu v SAE.

Aktualizovaná nominácia tímu SR "21" na tréningový kemp v SAE

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu doplená o zmeny

Nominácia SR "21" na zápasy Challenge Trophy s Ukrajinou a Anglickom

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

Dvadsaťjednotka chce víťazstvo nad Tureckom

MYJAVA (SFZ) – Po troch víťazných kvalfikačných zápasoch v rade zabojuje dnes slovenská „dvadsaťjednotka” o ďalšie – súperom je o 17:45 Turecko. Zápas je vypredaný, pokladnice na štadióne nebudú otvorené.

Suverénne víťazstvo 21-ky nad Estónskom 4:0

SENICA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská 21-ka vstúpila do turnaja Challenge Trophy víťazstvom nad výberom Estónska do 23 rokov 4:0.

21-ka vykročí za obhajobou Challenge Trophy duelom proti Estónsku

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská 21-ka vstúpi na štadióne v Senici do novej edície turnaja Challenge Trophy zajtrajším duelom proti Estónsku U23.

Vstupenky na marcové zápasy 21-ky v predaji

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálny oznam Slovenského futbalového zväzu

VIDEO: Hapal: "Prípravný kemp v SAE splnil očakávania, do Challenge Trophy s obmeneným kádrom"

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Rozhovor s trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavlom Hapalom.

21-ka odcestovala na tréningový kemp do SAE

DUBAJ (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská 21-ka absolvuje v dňoch 16.-26.1.2016 tréningový kemp v Spojených arabských emirátoch.

Aktualizovaná nominácia tímu SR "21" na tréningový kemp v SAE

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu doplená o zmeny

VIDEO: Hapal: "Tímový duch je najdôležitejší"

BRATISLAVA (SFZ) - Predvianočný rozhovor s trénerom slovenskej reprezentácie do 21 rokov

Valjent je v poriadku

BRATISLAVA (SFZ) - Veľa radosti, veľa emócii, veľká eufória – slovenská dvadsaťjednotka otočila zápas s holandskými rovesníkmi, z polčasových 0:2 bolo na konci víťazstvo 4:2.

21-ka dnes v Myjave proti Holandsku

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) - Zverenci trénera Pavla Hapala nastúpia v štvrtom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2017 proti Holandsku.

Skvelý obrat priniesol fantastické víťazstvo!

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Skvelé! Nezabudnuteľné! Úžasné! Po druhopolčasovom obrate z 0:2 na 4:2 slovenská dvadsaťjednotka zdolala aj druhý raz holandských rovesníkov.

21-ka dnes proti Poľsku, trénerovi Hapalovi k dispozícii aj Albert Rusnák

POPRAD (PETER ZEMAN/SFZ) - Albert Rusnák: "Absolvoval som s chlapcami tréningy, je tu nová partia, pomáha nám aj sebavedomie z predchádzajúcich troch zápasov, v ktorých sme ani raz neprehrali"

SR 21: Mihalík: "Holandsko môžeme zdolať aj doma, kvalitu na to máme"

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – V zápase proti Holandsku sa tréner Hapal bude spoliehať aj na kvalitné výkony Jaroslava Mihalíka

21-ku dnes v Myjave navštívil tréner Ján Kozák

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenskú futbalovú 21-ku dnes poctil návštevou tréner reprezentačného „A“ tímu Ján Kozák a asistent Štefan Tarkovič.

SR21: Stanislav Lobotka, jeden z pilierov Hapalovho mužstva

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Aj tento zápas môžeme vyhrať

Zraz reprezentačnej 21-ky pred duelom s Holandskom

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) - Slovenská 21-ka sa zišla pred posledným zápasom jesennej časti kvalifikácie o postup na EURO 2017 proti Holandsku v Myjave.

SR21: Namiesto Káčera premiérovo Hromada

BRATISLAVA (SFZ) - V nominácii reprezentačnej 21-ky na zápas s Holandskom došlo k zmene

Nominácia SR "21" na kvalifikačný zápas s Holandskom

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

"Holanďan" Rusnák bojuje na dvoch frontoch

LIBEREC (SFZ/PETER ZEMAN) - Rusnákov Groningen vybojoval v 3. kole v Liberci bod a je v hre o postup. Reprezentačný stredopoliar slovenskej 21-ky prispel k výhre Slovákov nad Holandskom a proti "Oranjes" chce uspieť aj v Myjave.

Vstupenky na zápas Slovensko "21" - Holandsko "21" v predaji

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálny oznam Slovenského futbalového zväzu

Fantastické víťazstvo slovenskej 21-ky v Holandsku

NIJMEGEN (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov zdolala v treťom zápase kvalifikácie ME 2017 Holandsko 3:1

Albert Rusnák: "Základom úspechu bude disciplinovaný a koncentrovaný výkon."

NIJMEGEN (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Albert Rusnák: „Myslím si, že nemôžeme nechať hrať Holanďanov, ako to robil u nás Cyprus, ale musíme byť aktívni.“

21-ka dnes v Nijmegene proti Holandsku, napodobníme dobytie Tilburgu?

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Päť hráčov súčasného kádra trénera Hapala pokorilo Holandsko v minulej kvalifikácii ME 2015.

21-ka pricestovala do Holandska

NIJMEGEN (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov pricestovala v sobotu v obedňajších hodinách do dejiska svojho tretieho kvalifikačného zápasu o postup na ME 2016.

Misia Cyprus splnená, 21-ka zvíťazila 2:0

MYJAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská 21-ka zdolala v druhom zápase kvalifikácie o postup na ME 2017 Cyprus

SR 21: Dnes v kvalifikácii ME 2017 proti Cypru, pred 8 rokmi vysoké víťazstvo

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská 21-ka v Myjave v súboji proti Cypru zabojuje o prvé body do kvalifikačnej tabuľky, pred ôsmimi rokmi víťazstvo Slovákov 4:1

Benjamínom v tíme SR 21 je László Bénes: Permanentný optimista

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Tréner Hapal na kvalifikačný dvojzápas proti Cypru a v Holandsku nominoval aj talentovaného hráča MŠK Žilina Lászlóa Bénesa.

Matúš Bero: “Nie je dôležité, kto strelí gól, ale aby sme vyhrali

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Už zajtra nastúpi slovenská reprezentačná 21-tka na svoj druhý kvalifikačný zápas na Euro 2017 proti rovesníkom z Cypru.

SR 21: Adam Zreľák: "Verím, že sa strelecky presadím"

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – kapitán slovenskej 21-tky Adam Zreľák pred dvojzápasom s Cyprom a Holandskom: "Musíme sa dostať opäť na víťaznú vlnu."

Slovenská 21-tka sa zišla pred kvalifikačným dvojzápasom s Cyprom a Holandskom v Myjave

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov nastúpi vo štvrtok (8.10.) na svoj druhý kvalifikačný zápas o EURO 2017

Nominácia SR "21" na kvalifikačné zápasy s Cyprom a Holandskom

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

Vstupenky na zápas Slovensko "21" - Cyprus "21" v predaji

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálny oznam Slovenského futbalového zväzu

Reprezentačnej 21-tke nevyšiel štart do kvalifikácie na EURO 2017

SLUCK (SFZ/JÁN GERZANIČ) - Slovenskej reprezentácii do 21 rokov nevyšiel úvodný zápas kvalifikácie EURO 2017, keď podľahli v bieloruskom Slucku domácej reprezentácii tesne 0:1.

Slovensko "21": Dnes ostrý kvalifikačný štart v Slucku

SLUCK (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Dnes vstupuje do svojej dvanástej kvalifikácie reprezentačná dvadsaťjednotka – dosiaľ na finálový turnaj ME tejto vekovej kategórie postúpil len tím Dušana Radolského v roku 2000, ostatné pokusy sa skončili v eliminácii, či posledné dva v baráži

Rozhovor s Tomášom Vestenickým, nováčíkom v slovenskej 21-tke

MINSK (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Tomáš Vestenický o prvej nominácii do Slovenskej reprezentačnej „21“, finále Challenge Trophy a atmosfére v mužstve pred prvým kvalifikačným zápasom Eura 2017 v bieloruskom Slucku

Reprezentačná "21" absolvovala prvý tréning na štadióne v Slucku

MINSK (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov nabrala dnes v ranných hodinách smer Minsk, podvečer absolvovali zverenci trénera Hapala tréning na štadióne v Slucku

Dobré víťazstvo

MYJAVA (SFZ/PETER ŠURIN)- Každé víťazstvo má svoju cenu, pre psychiku hráčov, atmosféru v tíme, kredit mužstva. Hráči ukázali morálku, vôľu a srdce, tréner znalosť jednotlivých sklíčok svojej mozaiky

Challenge Trophy je naša!

MYJAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Trofej je naša: po 120 minútach hry a úspešnejšom kopaní z bieleho bodu sa celkovým víťazom 5. ročníka Challenge Trophy stal slovenský tím!

Slovenská 23-ka dnes vo finále Challenge Trophy proti Turecku

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Doterajšie výsledky a cesta Slovákov do finále International Challenge Trophy 2013/2015

Predstavujeme Turecko U23

BRATISLAVA (SFZ) - Káder trénera Turecka U23 Müfita Erkasapa na dnešný duel so Slovenskom U23

SR 23: Tomáš Malec: "Na Turecko s dôrazom a tvrdosťou v osobných súbojoch"

MYJAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Tomáš Malec pred finále Challenge Trophy: "Našou výhodou bude aj domáce prostredie. Verím, že nás diváci prídu povzbudiť a my sa odvďačíme viťazstvom"

SR 23: Pauschek pred finále Challenge Trophy: "Pripraviť sa v hlavách a zvládnuť ho"

MYJAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - V kádri trénera Pavla Hapala na finále Challenge Trophy 2015 aj Lukáš Pauschek, obranca Bohemians Praha 1905

Slovenská reprezentácia do 23 rokov sa zišla pred finále Challenge Trophy v Myjave

MYJAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská futbalová reprezentácia do 23 rokov nastúpi v stredu (2.9.) vo finále Challenge Trophy proti Turecku. V kádri trénera Hapala aj Kiss, Pauschek, Štetina, Malec a Guba

Nominácia tímu SR "23" na zápas s Tureckom

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

Nominácia tímu SR "21" na na kvalifikačný zápas v Bielorusku

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

Vstupenky na zápas Slovensko "21" - Turecko "23" v predaji

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálny oznam Slovenského futbalového zväzu

Nestratili by sa

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN/PETER ZEMAN) - Je to akademická debata, priama konfrontácia nebola možná (znemožnilo to dianie v baráži s Talianskom), ale myslíme si, že ak by slovenská dvadsaťjednotka (logicky v danej situácii vedená ešte Ivanom Galádom) bola účastníkom ME svojej vekovej kategórie v Česku, nestratila by sa tam!