SR WU15 - V príprave triumf nad českými futbalistkami

Piatok, 20.4.2018 14:42 | Posledná aktualizácia 22.4.2018 10:23

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ/brs) - Slovenské futbalové reprezentantky do 15 rokov v piatok odohrali prvý z dvojice prípravných zápasov proti rovesníčkam z Českej republiky. Naše dievčatá v Dunajskej Lužnej vyhrali 2:1.

V prvom polčase sa hral pre diváka pohľadný futbal s viacerými peknými akciami. Niektoré však reprezentantky na oboch stranách nedotiahli do finálnej fázy. Slovenky sa prezentovali nátlakovou hrou a nedovolili súperkám pokojne rozhorávať. V 12. minúte vysunula Laura Retkešová Karin Pelikánovú, ktorá v šestnástke utiekla súperkám a protiútok zakončila gólom na 1:0. V 27. minúte vyskúšala pozornosť českej brankárky Tamara Jedináková. Jej strelu z hranice „veľkého vápna“ brankárka zlikvidovala. Ľudí na tribúnach roztlieskala o tri minúty neskôr Retkešová, ktorá sa šikovne otočila nad loptou a z otočky poslal po zemi loptu, ktorú však skotila česká brankárka. V 32. minúte sa tešila z gólu na 1:1 Andrea Kochanová, ktorá sa presadila strelou zvnútra šestnástky.

V druhom polčase mali prvú šancu na gól Češky, keď Michaela Kašparcová vysunula Kochanovú. Strelu na roh vytlačila naša brankárka Vanesa Stachová. V 63. minúte sa do šestnástky Česka dostala Krásna, jej strelu kryla brankárka. Slovenky ukázali, že im zápas chutí o niečo viac ako súperkám a v 65. minúte zvýšila na 2:1 Iglódyová. V ďalších minútach už gól nepadol. Odveta je na programe v nedeľu o 11.00 v Hodoníne.

SLOVENSKO WU15 - ČESKO WU15 2:1 (1:1)
12. Pelikánová, 65. Iglódyová - 32. Kochanová
Rozhodovala: Matejová (SR)
SLOVENSKO: Stachová - Vulganová, Mudráková, Kršiaková, Mrocková - Pelikánová, Jedináková, Retkešová - Morávková (40. Bayerová), Vredíková (48. Iglódyová), Hronecová (48. Krásna). Tréner: Jozef Jelšic
ČESKO: Beránková (41. Kavková) - Potučková (41. Pavlíčková), Vodvárková (41. Švíbková), Stavjaniková (41. Ducháčková), Kubíčková (41. Bláhová) - Minářová (41. Ohlídalová)íí, Školková (41. Tomečková), Huvarová (41. Thanová) - Kochanová. (66. Jeřábková) - Stŕížová, Rybínová (41. Hlouchová). Tréner: Pavel Ducháček

JOZEF JELŠIC (tréner WU15): "Už samotný súper z Česka je náročný. Na zápas sme sa zodpovedne pripravovali. Baby si to užili a hrali s radosťou. Hralo sa vo veľkom teple, musím im zagratulovať a držím im palce. V nedeľu nás čaká odveta, zanalyzujeme si čo bolo dobré a čo bolo zlé. Asi to bude ťažší zápas, ale chceme zvíťaziť. Bol to pre mňa prvý zápas ako hlavného trénera a viesť reprezentáciu je česť, či je ženská alebo mužská. Užívam si to a uvidíme, čo bude ďalej."