SR WU19: Španielky nad naše sily

Utorok, 15.9.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 15:20

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) - Zverenky trénera Petroviča podľahli v otváracom zápase medzinárodného miniturnaja Španielsku 1:3

Náš tím v rozostavení 4-1-4-1 od začiatku stretnutia sústredeným bránením nedovolil Španielkam, napriek ich územnej prevahe, dostať sa do vyložených streleckých príležitostí. V 20. minúte unikla na ľavej strane ihriska Menayová, ale kapitánka Perez Garciová nedokázala usmerniť prízemný strieľaný center medzi žrde brankárky Chládekovej. Slovenky sa ujali vedenia v 24. minúte exportným gólom Márie Mikolajovej z 30 metrov. Jej tiahla strela prekvapila brankárku Vilchesovú - 1:0. V 28. minúte si pripísala úspešný zákrok Chládeková po strele Menayovej, v 34. minúte vyzvŕtala naše obrankyne a brankárku Perez Garciová, ale nedokázala loptu poslať do opustenej brány... Úspešnejšia bola Lucia Garciová, ktorá v nadstavenom čase prvej časti hry prekonala strelou z hranice šestnástky našu brankárku - 1:1.

Vstup do 2. polčasu vyšiel lepšie Španielkam. V 47. minúte unikla našej obrane Perez Garciová a s prehľadom poslala loptu vedľa vybiehajúcej Chládekovej do siete - 1:2. V 56. minúte sa prebila do pokutového územia Beltranová, po závare sa dostala k odrazenej lopte a Španielky vyhrávali už dvojgólovým rozdielom. V ďalšom priebehu súperky kontrolovali hru a nedovolili našim hráčkam vážnejšie ohroziť bránku Vilchesovej. Tá ponúkla v 82. minúte chybným vybehnutím šancu na zníženie Švecovej, ale útočníčka bratislavského Slovana spoza šestnástky nenamierila presne. Po bojovnom a sympatickom výkone podľahli naše dievčatá Španielsku 1:3.

Slovensko WU19 - Španielsko WU19 (1:1) 1:3

Góly: 24. Mikolajová - 45+1. Lucia Garciová, 47. Perez Garciová, 53. Beltranová
ŽK: nikto
R: Baierová (Rakúsko) - Micossiová (Rakúsko), Hammarbergová (Fínsko)

SLOVENSKO WU19: Chládeková - Kovaľová, Čeriová, Moťovská, Kulová (59. Murínová) - Mikolajová - A. Tóthová (53. Čahojová), Šurnovská (77. Švecová), Fabová, Havranová - Líšková (77. P. Vojteková)

ŠPANIELSKO WU19: Vilchesová (83. Peňová) - Ibaňezová (46. Garroteová), Galvezová (35.Gómezová), Cazallaová (46. Rovirola), Beltranová - Guijarrová (71. Montillová), Orozová (46. Ortegová), Hernándezová - Lucia García (46. Bonmatiová), Perez Garcia (71. Maňosová), Menayová (60. Domínguezová)

Branislav Petrovič (tréner SR WU19): "Musím byť objektívny, Španielky vyhrali zaslúžene. S nasadením a s hernou disciplínou tímu som spokojný, ukázali sme, na čo máme, škoda len, že sme nevydržali v nasadenom tempe až do konca. Španielky boli naším herným prejavom prekvapené, mrzí ma, že sme v závere polčasu stratili jednogólové vedenie. Inkasovali sme a to ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Dievčatám patrí veľká vďaka za predvedený výkon, dnes sa presvedčili, že môžu držať krok aj so silnými súperkami, tešíme sa na ďalší náročný duel s Anglickom."