SR ženy "19": Trénerský zápisník z turnaja Kuban Spring 2012

Nedeľa, 11.3.2012 23:00 | Posledná aktualizácia 26.10.2017 10:44

SOČI (SFZ) - O zápasoch našej ženskej reprezentácie do 19 rokov z dejiska tradičného futbalového turnaja píše Katarína Paxnerová

Turecko "19" - Slovensko "19" 3:0 (3:0)

ŽK: Hollá

SLOVENSKO "19": Kubíková (36. Póňová) – Vrabcová (70. Capandová), Gállová, Juríková, Hollá – Šušolová – Palenčíková (39. Čopíková), Fatulová (46. Miháliková), Kujovičová (51. Rublíková), Dikanová (67. Rajnicová) – Rybanská

Katarína Paxnerová (trénerka SR ženy "19"): "V našom prvom turnajovom zápase, najmä v prvom polčase, bolo vidieť, že dievčatá sa spolu len zohrávajú, nakoľko budujeme nový tím. Na tomto turnaji debutuje až 10 nových hráčok. Zo začiatku sme sa dostali pod tlak súpera po našich hrubých chybách, z ktorých pramenil prvý gól už v siedmej minúte. Po tomto góle sa však dievčatá ukľudnili a snažili sa zakombinovať. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V tomto zápase nás vôbec nepodržala brankárka, po jej fatálnych chybách, ktoré nerobia ani prípravkári, sme prvý polčas prehrali 3:0. Po zmene strán a výmene brankárky sa náš výkon zlepšil, dievčatá začali hrať disciplinovanejšie a tým sa čoraz viac dostávali na súperovu polovičku a získali sme územnú prevahu, kedy nás súper už vôbec neohrozil."

Krasnodarsky región "19" - Slovensko "19" 0:0

ŽK: Hollá

SLOVENSKO "19": Póňová – Rajnicová, Nagyová, Juríková, Hollá – Šušolová – Fatulová (63´ Dikanová), Kujovičová, Rybanská, Miháliková – Čopíková

Katarína Paxnerová (trénerka SR ženy "19"): "Po úvodných minútach, kedy sme sa opäť na ihrisku hľadali, sa hra postupne vyrovnala, získali sme istotu a podržali sme loptu na našich kopačkách. Snažili sme sa hrať najmä v krídelných priestoroch, čo sa nám darilo hlavne na našej ľavej strane. Počas celého zápasu sme vystupňovali tlak, tempo zápasu sa s pribúdajúcimi minútami zvyšovalo, ku koncu zápasu sme si vytvorili niekoľko gólových príležitostí, z ktorých sa nám žiaľ nepodarilo streliť góly. Aj keď sa to neprejavilo výsledkovo, za dnešný predvedený výkon musím dievčatá pochváliť. Hrali disciplinovane a dôrazne."

Čína "19" - Slovensko "19" 2:0 (1:0)

SLOVENSKO "19": Póňová – Rajnicová, Nagyová, Juríková, Hollá – Gállová (53. Šušolová) – Fatulová (16. Rublíková), Rybanská, Kujovičová, Miháliková (61. Palenčíková) – Čopíková

Katarína Paxnerová (trénerka SR ženy "19"): "Do tretieho zápasu v skupine sme išli s tým, že ak chceme postúpiť musíme vyhrať. Zároveň to bol tretí zápas v priebehu troch dní. Na dievčatách bola vidieť únava, čo sa podpísalo na ich výkone. Veľmi ťažko sa nám rozbiehalo do prvého polčasu. Číňanky mali územnú prevahu, no i tak sme dokázali pokryť priestor pred našou bránou a súpera sme nepustili do žiadnych vyložených šancí. V 30. minúte po faule pred našou šestnástkou sme nechytateľnou strelou inkasovali prvý gól. V druhom polčase sme sa snažili zvrátiť výsledok, vysunuli sme obranu vyššie a zatlačili sme Číňanky na ich polovicu. Niekoľko krát sme vystrelili na súperovu bránu, avšak nepresne. V poslednej minúte nastaveného času po našom rohovom kope sme nezachytili odrazenú loptu a súper z rýchleho protiútoku zvýšil na 2:0."

Rusko 2 "19" - Slovensko "19" 1:2 (1:1)

Góly: 26. a 39. Čopíková

ŽK: Gállová

SLOVENSKO "19": Póňová – Rajnicová, Nagyová, Juríková (64. Vrabcová), Hollá – Gállová – Palenčíková (21. Fatulová), Šušolová, Kujovičová, Capandová (47. Miháliková) – Čopíková

Katarína Paxnerová (trénerka SR ženy "19"): "Do tohto zápasu sme nevstúpili najlepšie. Po mnohých nedorozumeniach v obrane, kedy sme hrali nesústredene a nedisciplinovane sme niekoľko krát zbytočne faulovali pred našou šestnástkou a umožnili sme tým súperkam ohroziť našu bránu. V 15. minúte sme po faule z priameho kopu dostali gól. Po tomto góle sme hru spresnili, začali sme kombinovať, hrali sme agresívnejšie v súbojoch jedna na jednu. V 26. minúte Čopíková po peknej kolmej prihrávke prízemnou strelou vyrovnala. V druhom polčase sme náš tlak ešte viac zvýšili a v 39. minúte strelila Čopíková svoj druhý gól v zápase. Po tomto góle sme sa viac stiahli na našu polovičku a odtiaľ sme vychádzali do rýchlych protiútokov. Po jednom rohovom kope sme strelili ešte jeden gól, ktorý nám však rozhodkyne neuznali pre údajný faul na brankárku."

Ďalšie zápasy čakajú naše reprezentantky ešte zajtra 13.3. proti Bielorusku a 15.3. proti Estónsku.