angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Sviatok futbalu na výbornú

01. Máj 2017

POPRAD – VEĽKÁ (SFZ/Kristína Hložková) – Predĺžený víkend sa Slovenský futbalový zväz rozhodol využiť športovo. Priamo pod Tatrami zorganizoval Sviatok futbalu a bolo sa veru na čo pozerať.

Vedeľu to na štadióne v mestskej časti Popradu Veľká hýrilo futbalistami všetkých kategórii. V peknom areáli s exkluzívnym výhľadom na majestátne hory sa to od rána hemžilo ľuďmi – kopu detí, najmä dievčat, sprevádzali rodičia, ktorí na rodinne-športovo strávenú nedeľu často prizvali aj dedkov či babky. Dôvod bol jasný – turnaj dievčat do 12 rokov. Tie už pri príchode dostali parádnu výzbroj v podobe novučičkých dresov. Festival dievčat s podporou nadácie EPH sa rozbehol o deviatej hodine, za loptou sa naháňali hráčky 15 klubov zo všetkých kútov Slovenska, ktoré sa rozdelili do troch skupín. V nich si zahrali systémom každý s každým, následne dva najlepšie tímy z každej skupiny spolu s dvojicou najlepších z tretích miest postúpili do bojov o prvenstvo, zvyšné výbery zohrali duely o konečné umiestnenie.
Keď sa baby práve nenachádzali na miniihriskách, naplno sa venovali aktivitám, ktoré pre nich pripravil SFZ v spolupráci s CFT Academy. Okrem zábavných atrakcií v podobe nafukovacích gulí či trampolíny si dievčatá zmerali sily aj v súboji zručností. Otestovali si rýchlosť strely, hlavičkovanie, žonglovanie. Tri najšikovnejšie z každej disciplíny si za svoje výkony prevzali medaily. Tréneri z CFT navyše priučili nádejné futbalistky aj rôznym trikom a parádičkám.
Krátko po tretej hodine poobede sme sa už dozvedeli meno celkového víťaza, najväčšia radosť zavládla v tábore Prešovčaniek. Zeleno-biele reprezentantky 1. FC Tatran rozhodli napínavý finálový duel  proti rovesníčkam z Trenčianskych Teplíc v samom závere 12-minútového zápolenia a domov teda cestovali ako víťazky celého Festivalu.

CELKOVÉ PORADIE

1. 1. FC Tatran Prešov
2. MŠK Trenčianske Teplice
3. FC Petržalka
4. MFK Nová Baňa, 5. ŠK Štich Humenné, 6. MFK Ružomberok – Ľubochňa, 7. AS Trenčín, 8. MFK Fomat Martin, 9. Spartak Trnava, 10. Partizán Bardejov, 11. MFK Vranov nad Topľou, 12. FK Senica, 13. FK Poprad, 14. ŠKF VIX Žilina, 15. GFC Topoľčany.

Trojicu najúspešnejších výberov ocenili v polčasovej prestávke finálového stretnutia slovenského pohára žien medzi Partizánom Bardejov a Slovanom Bratislava (fotografie z podujatia poskytla Eleonóra Sombatová).  

Keď dievčatá dokončili skupinové zápasy a postupne sa rozchádzali na obednú prestávku, prišlo na rad finále Súboja zručností fortunaligistov. V nich si profesionáli zastrieľali na malé bránky, prežonglovali sa vzdušným slalomom cez kužele, triafali brvno, aj skúšali tvrdosť svojich striel z bieleho bodu. Najťažším orieškom bola jednoznačne streľba do koša, v ktorej sa presadil iba Jakub Paur z AS Trenčín. Odchovanec žilinských „šošonov“ bol taktiež „pokusným králikom“, keď najskôr celú dráhu otestoval a v celkovom súčte bodov (už naostro) obsadil 2. miesto. Za ním skončil Ružomberčan Miloš Lačný, víťazom a teda najzručnejším futbalistom sa stal legionár Pablo Podio (na fotografii Milana Illíka), hrajúci za Podbrezovú.

Finalisti Súboja zručností: Igor Šemrinec a Jakub Paur (AS Trenčín), Erik Jirka (Spartak Trnava), Pablo Podio (ŽP Šport Podbrezová), Nikolas Špalek (MŠK Žilina), Miloš Lačný (MFK Ružomberok), Karol Karlík (Zlaté Moravce), Stanislav Danko (MFK Zemplín Michalovce), Adrián Kopičár (FK Senica), Marek Rigo (Slovan Bratislava), Ján Dzurík (1. FC Tatran Prešov).
Výborne zorganizované podujatie ocenili všetci zúčastnení, ktorých náladu mal pod palcom pohotový moderátor Tomáš Kadlec. Slzy patria k športu, no v nedeľu sa úsmevy mihali aj na tvárach tých, ktorí neskončili na 1. mieste.

 


 

Galéria