angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Tímy do 17 a do 19 rokov poznajú súperov kvalifikačných turnajov ME

14. December 2016

U17

Tím trénera Ladislava Hudeca bude bojovať o postup na ME 2017 do 17 rokov v Chorvátsku v 8. skupine druhej fázy Elite Round spolu s Cyprom, Írskom a Faerskými ostrovmi. Hostiteľskou krajinou bude Cyprus, zápasy sú naplánované na 15.-20. marca na Cypre.

Ladislav Hudec (tréner SR 17): “Vari prvý raz sme nedostali súpera z top europskeho levelu, čo ale neznamená, že si môžeme dovoliť lietať v oblakoch. Všetci rivali sú futbalovo zdatní, Íri a Cyperčania vyhrali svoje skupiny, Faerčania zdolali Čechov 2:0... Reálne ale nemôžeme byť albistami, v tejto konštalácii nemôžeme mať iný cieľ, ako postup na finálový turnaj.”

Zloženie skupín Elite Round:

1. skupina: Nemecko, Turecko, Fínsko. Arménsko
2. skupina: Rusko, Izrael, Maďarsko, Nórsko
3. skupina: Španielsko, Portugalsko, Grécko, Poľsko
4. skupina: Škótsko, Švajčiarsko, Srbsko, Čierna Hora
5. skupina: Holandsko, Taliansko, Bielorusko, Belgicko
6. skupina: Švédsko, Francúzsko, Rakúsko, Ukrajina
7. skupina: Anglicko, Bosna a Hercogovina, Slovinsko, Česko
8. skupina: Írsko, Cyprus, SLOVENSKO, Faerské ostrovy

Záverečný turnaj ME sa uskutoční od 3. do 19. mája v Chorvátsku, kde sa predstaví 15 víťazov ôsmich skupín Elite Round, plus sedem najlepších tímov z 2. miest, pričom do konečného hodnotenia budú zarátané len zápasy s mužstvami na 1.-3. mieste skupiny. Mužstvá na 1.-5. mieste záverečného turnaja ME U17 v Chorvátsku, si zabezpečia postu na záverečný turnaj MS U17 v Indii (6.-28. októbra 2016).

Zároveň boli vyžrebované skupiny 1. fázy kvalifikácie o postup na ME 2018 do 17 rokov v Anglicku. V októbri narazia Slováci v rámci 8. kvalifikačnej skupiny na Macedónsko, Moldavsko a domáci výber Bosny a Hercegoviny. Zápasy sa odohrajú 2.-8. októbra 2017.

U19

Mužstvo trénera Milana Malatinského nastúpi v 2. fáze kvalifikácie o postup na ME 2017 do 19 rokov v Gruzínsku na turnaji Elite Round proti Srbsku, Cypru a domácemu Nemecku. Termín je stanovený na 23.-28. marca 2017, na záverečný turnaj do Gruzínska si zabezpečia postup víťazi siedmich skupín Elite Round.

Milan Malatinský (tréner SR 19: ”Prvýkrát som sa osobne zúčastnil na žrebe, som za to naozaj vďačný, tá akcia ma zaujala. V tejto fázy kvalifikácie si súpera nevyberieme, že je tam Nemecko je realita. Samozrejme favorit, navyše kvalifikačný turnaj sa hrá na jeho štadiónoch, v kvalifikácii dalo v troch zápasoch 12 gólov ale báť sa nebudeme. Ani Srbska a Cypru. Boli sme jediným tímom, ktorý v I. kole kvalifikácie nedostal gól, na druhej strane, strelili sme len štyri... Pôjdeme do turnaja so snahou postúpiť, tú by sme mali, keby bol naším súperom ktokoľvek. Trikrát to devätnástke nevyšlo, takže do štvorice by mohlo! Áno, dotkol som sa trofeje, o ktorú sa hrá, som poverčivý, ale v tomto nie!”

Zloženie skupín Elite Round:

1. skupina: Holandsko, Grécko, Ukrajina, Fínsko
2. skupina: Nemecko, SLOVENSKO, Srbsko, Cyprus
3. skupina: Španielsko, Nórsko, Anglicko, Bielorusko
4. skupina: Chorvátsko, Turecko, Poľsko, Portugalsko
5. skupina: Izrael, Francúzsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko
6. skupina: Rakúsko, Česko, Maďarsko, Škótsko
7. skupina: Švédsko, Taliansko, Írsko, Belgicko

„Devätnástka“ spoznala aj súperov 1. kvalifikačného kola o postup na ME 2018 do 19 rokov vo Fínsku. V novembri 2017 sa Slováci stretnú v 13. kvalifikačnej skupine s Walesom, Kazachstanom a domácim Tureckom (7.-13. novembra 2017). Z 1. kola kvalifikácie postúpia do Elite Round dva najlepšie celky z každej skupiny.