angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Tréner Kozák privítal na zraze 21 hráčov

20. Marec 2017

Na tradičnom mieste, v hoteli Dolphin v Senci, sa v pondelok poobede stretli hráči a členovia realizačného tímu slovenskej futbalovej reprezentácie. Na úvod ich privítali najvyšší predstavitelia SFZ, prezident Ján Kováčik, viceprezident Karol Belaník a generálny sekretár Jozef Kliment. Zhodne všetkým zaželali aby zápas s Maltou dopadol podľa predstáv fanúšikov a aby sme stále ostali v hre o postupové miesto na MS 2018 v Rusku.

Ján Kozák privítal takmer kompletný 24-členný káder: "Z 24-členného kádra tu ešte nie je Marek Hamšík, ktorý by sa mal pripojiť k tímu večer o siedmej. Rusnák priletí dnes popoludní do Viedne, ale tréning by mal stihnúť. Zranený je Stano Lobotka, ktorý absolvuje vyšterenia vo svojom klube" informoval na následnej tlačovej konferencii reprezentašný tréner.

Proti outsiderovi F-skupiny očakáva tréner SR náročný duel. "Malta urobila pokrok. Má hravých hráčov, vieme, že futbal hrať vedia. Čakajú na úspech. Blízko k nemu boli proti Slovinsku alebo aj Litve. Ale bude záležať od nás, ako sa my na zápas nastavíme. Neočakávam ľahký zápas," povedal Kozák.

Novinárom boli potom k dispozícii viacerí hráči. "Čakám od nás víťazstvo, ale ľahké to nebude. Malta je nepríjemný súper, hrali sme s nimi dva-tri roky dozadu priateľský zápas, v Žiline sme vyhrali 1:0. Malta ukázala, že je nepríjemná, veď Angličania tam vyhrali iba 1:0. Bude to ťažký zápas, ale favoritom sme my a musíme to potvrdiť. Jedna vec je štatistika, ale na ihrisku sa bude diať niečo iné a my to musíme zvládnuť," povedal na margo nášho najbližšieho súpera Ján Ďurica.

"V dnešnej dobe už každé jedno mužstvo vie hrať futbal a takisto to je aj na Malte. Ale zápas bude najmä o nás a o našich kvalitách. Keď sa v hlavách správne nastavíme, tak ten zápas zvládneme," potvrdil všeobecný postoj slovenskej reprezentácie smerom k najbližšiemu zápasu aj Ďuricov spoluhráč z tureckého Trabzonsporu Matúš Bero.

"Tréner nás po dlhšom čase privítal s tým, že sa nás už veľmi tešil. Každý z nás je šťastný, že sme tu, naozaj sme sa asi štyri mesiace nevideli. Teraz zasa budeme v reprezentácii ťahať za jeden koniec a verím, že to zvládneme. Musíme sa na to dobre pripraviť, ako keby to boli Angličania či Škóti. Sme profesionáli, raz hráte proti favoritovi, inokedy proti papierovo slabšiemu. Je to o nás, kvalita je na našej strane, verím, že to dokážeme aj na ihrisku a zvíťazíme. V klube je to dobré. Mali sme dobré výsledky, hoci včera nám to s Juventusom nevyšlo. Tréneri, hráči aj fanúšikovia sú spokojní, cítim sa momentálne veľmi dobre," povedal obranca Sampdorie Janov a jeden z nominantov na Cenu Futbalista rok 2016 (aj v kategórii hráčov do 21 rokov) Milan Škriniar.

Galéria