Turnaj v La Mange: 19-ka prehrala rozdielom triedy

Piatok, 10.2.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 11.2.2017 17:18

BRATISLAVA/ (SFZ/OLIVER LÁNYI) Slovenskí reprezentanti do 19 rokov podľahli v prvom zápase Turnaja 4 krajín v La Mange Portugalsku 0:3.

Zverencom trénera Milana Malatinského vstup do turnaja nevyšiel, so silným Portugalskom prehrali 0:3. Prvý polčas sa hral vyrovnaný futbal bez väčšej šance, oba tímy sa snažili nespraviť chybu. Brankárov ohrozilo niekoľko pokusov z diaľky, tie však gólový cieľ nenašli. Po prestávke mal dobrú šancu Kvocera, no jeho strele chýbala razancia, následný pokus Herca nebol presný. Portugalci sa dostali do vedenia po chybnej rozohrávke brankára Vantrubu. Potom sme začali kopiť chybu za chybou a súperovi sme darovali aj druhý gól, ktorý prišiel po strate lopty v strede ihriska. Inkasovali sme ešte raz, desať minúť pred koncom, po rohovom kope. Ďalší zápas čaká Slovákov v nedeľu, o 16:00 proti Nórsku.

Slovensko 19 - Portugalsko 19 0:3 (0:0)

G: 61. Marques, 66. Leäo, 81. Queiros
ŽK: Majdan, Herc, Varga, Blažek
R: Hennessy (Írsko), 200 divákov

Slovensko19: Vantruba - Kozlovský, Špiriak, Šušolík, Majdan - Herc (C), Blažek - Baumgartner (46. Totkovič), Adamec (46. Varga), Vallo (46. Jedinák) - Kvocera (72. Nemček)

Hlas po zápase

Milan Malatinský (tréner SR19): "Prvý polčas bol vyrovnaný, bez vyloženej šance na jednej alebo druhej strane. Po prestávke sme v priebehu piatich minút dvakrát inkasovali po fatálnych chybách, tým pádom sa rozhodlo o víťazovi tohto duelu. Samozrejme nás to mrzí, najmä spôsob, akým sme prehrali. V nedeľu hráme s Nórmi a verím, že takéto chyby sa nebudú opakovať a že aj náš výkon bude kvalitnejší, v ofenzíve i defenzíve."