angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

U16: Nórsko - Slovensko 2:1

17. Apríl 2017

Slovenská futbalová reprezentácia do 16 rokov podľahla v treťom zápase na UEFA Development Tournament, ktorý sa uskutočnil v Poľsku, celkovým víťazom - rovesníkom z Nórska. Na druhom mieste skončila Ukrajina, tretie miesto patrí zverencom Ladislava Hudeca a na 4. mieste skončili domáci. O vyrovnanosti turnaja svedčí aj fakt, že každý z tímov má na svojom konte minimálne jednu prehru.

U16: NÓRSKO - SLOVENSKO 2:1 (1:0)
G: 38. Tagseth (11m), 62. Aga - 55. Barbora
Biela karta: 69. Holm (vylúčenie na 8 minút)

Slovensko U16: Búš (41. Miček) - Tandara (58. Tóth) , Valentín (41. Nemčík), Kozák, Mesík - Gembický (41. Bindics), Benovič (56. Lavrinčík), Bašista (41. Topoľský), Doktorík (41. Barbora) - Strelec (65. Bernát) - Bobček (65. Giesser)

Ladislav Hudec (Tréner SR U16): "Zbytočná prehra, keď prvý gól sme inkasovali z penalty, v druhom polčase sme vyrovnali Vladom Barborom, avšak Nóri strhli víťazstvo na svoju stranu priamo z rohového kopu. Mrzí nás táto prehra, nakoľko sme si vytvorili minimálne 5 gólových príležitostí. Celkovo turnaj hodnotíme pozitívne, s kvalitnými mužstvami sme uhrali vyrovnané zápasy a čoraz viac a viac sa začína budovať mužstvo."