angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Úradná správa č. 38 zo dňa 8.4.2017

07. Apríl 2017

Športovo-technická komisia

Schvaľuje nasledovné zmeny termínov a ÚHČ stretnutí:

SLOVNAFT CUP – odvety semifinále
Slovan – Michalovce 11.4. o 18:30; Skalica – Poprad 12.4. o 17:00

II. LIGA - NČ o postup
27. kolo:
Lok. Košice – Skalica 28.4. o 16:30
28. kolo: VSS Košice – Skalica 6.5. o 17:00
31. kolo: Lok. Košice – Šamorín 19.5. o 17:00, VSS Košice – Žilina B 20.5. o 17:00

II. LIGA - NČ o zotrvanie, sk. Východ
24. kolo: Poprad – R. Sobota 7.5. o 17:00

U19
18. kolo:
D. Streda – B. Bystrica (UT DAC Academy - zmena HP), Prešov – Trnava (UT PO - zmena HP), VSS – Žilina 17.5. o 14:00
19. kolo: Bardejov – Ružomberok 12.4. o 14:00; 20. kolo: Nitra – B. Bystrica 20.4. o 12:00, Prešov – Žilina 2.5. o 15:00

U17/U16
18. kolo:
Trenčín – Slovan 8.4. o 13:00/15:15
19. kolo: Prešov – Žilina 10.5. o 14:00/16:15, Ružomberok – Trnava 6.5. o 12:00/14:15 (Bešeňová - zmena HP)
20. kolo: Bardejov – D. Streda 22.4. o 10:00/12:15
21. kolo: Trenčín – Michalovce 2.5. o 14:00 / 16:15, Ružomberok – Podbrezová 29.4. o 12:00/14:15 (Bešeňová - zmena HP)
22. kolo: Žilina – Slovan 7.5. o 13:30/15:45
23. kolo: Ružomberok – Košice (Bešeňová - zmena HP)
25. kolo: Ružomberok – Prešov (Bešeňová - zmena HP)

U15/14
17. kolo:
D. Streda – Zl. Moravce–Vráble (UT D. Streda – zmena HP), Myjava – Petržalka (Myjava – zmena HP)
19. kolo: Karlova Ves – Horná Nitra 23.4. o 10:00/12:00 (ŠCP Dúbravka – zmena HP)
21. kolo: Karlova Ves – Trenčín 5.5. o 12:00/14:00 (ŠCP Dúbravka – zmena HP)
23. kolo: Karlova Ves – Senica 21.5. o 10:00/12:00 (ŠCP Dúbravka – zmena HP)
25. kolo: Karlova Ves – D. Streda (zamieta podanie na zmenu termínu, na základe oznamu komisie v ÚS č. 37)

U13/12
18. kolo:
Trebišov – Bardejov 11.4. o 14:00/15:30
19. kolo: Levice – Púchov 20.4. o 15:00/16:30

Zamietla odvolanie ŠK Slovan Bratislava voči kontumácii stretnutia 15. kola I. LMD (U17) MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava a odstúpila riešenie prípadu na Odvolaciu komisiu SFZ.

Informuje, že pre riadne spracovanie žiadostí ohľadom zmien, je potrebné podania do ISSF zaznamenať (a ako súper odsúhlasiť) najneskôr vždy v stredu do 12:00 hod. (taktiež aj v súlade s pokynmi uvedenými v texte Rozpisu RS SFZ, článok 17, odsek a).


ŠTK – ženský futbal

Oznamuje, že termín pre uzatvorenie žiadostí o striedavom štarte hráčok sa končí 7 dní pred začiatkom jarnej časti jednotlivých súťaží žiačok, žiadosť je nutné podať výhradne cez ISSF. Pre súťaž žiačok SsFZ v termíne do 13.4.2017.

Schvaľuje zmenu termínov a ÚHČ stretnutí:

I. LIGA ženy a juniorky
13. kolo:
Bardejov – Slovan 22.4. o 14:30 a 16:30

II. LIGA ženy, skupina A
12. kolo:
FK Dúbravka – D. Lužná 8.5. o 10:00
14. kolo: Svätý Jur - Trnava A 9.4. o 11:00
15. kolo: NMŠK 1922 – Čaka 15.4. o 11:00
17. kolo: NMŠK 1922 – Bodíky 29.4. o 15:00, ihr. Nepočujúci
20. kolo: Svätý Jur – D. Lužná 21.5. o 17:00

II. LIGA ženy, skupina C
14. kolo:
Poprad – Humenné 15.4. o 11:00

SLOVENSKÝ POHÁR ŽENY – 2. semifinále
Bardejov – Myjava 18.4. o 14:00

Licenčná komisia

Oznamuje autorizovaným osobám klubov FL pre UEFA CL & FFP ITS, že systém je otvorený pre vkladanie údajov do balíčka FS_2017.01. Požadované údaje je potrebné do systému vložiť najneskôr do pondelka 24.4.2017.

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U708: Leonel Adrian Auban (FC ŠTK 1914 Šamorín, II. liga), vylúčený za HNS – podrazenie súpera v jasnej gólovej príležitosti, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 45/2a DP, od 2.4. DS si vykoná až po vykonaní DS uloženej U727.

U709: Jakub Kotěra (FC VSS Košice, II. liga), vylúčený za HNS – zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením pred PÚ, podľa čl. 45/1 DP, DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 45/2a DP, od 3.4.

U710: Jean-Pierre Morgan (FC VSS Košice, II. liga), vylúčený za HNS – zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením pred PÚ, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 45/2a DP, od 3.4.

U711: Marek Bobček (MFK Ružomberok, I. LSD U19), vylúčený za HNS – úder lakťom do tváre súpera v prerušenej hre, podľa čl. 49/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 4 týždne, podľa čl. 49/2b DP, od 2.4.

U712: Matej Grešák (1. FC Tatran Prešov, I. LSD U19), vylúčený za HNS – udretie súpera do hrude oboma rukami v prerušenej hre, podľa č. 49/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl. 49/2b DP, od 2.4.

U713: Adam Mikulaj (AS Trenčín, I. LSŽ U15), vylúčený za HNS – zmarenie jasnej gólovej príležitosti držaním súpera pred PÚ, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 45/2a DP, od 2.4.

U714: Lucián Ciglarik (Partizán Bardejov, I. LSŽ U15), vylúčený za HNS - oplácanie súperovi kopnutím na zadný stehenný sval v prerušenej hre, podľa čl. 49/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl. 49/2b DP, od 3.4.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U715: Oliver Janso (FC Spartak Trnava, Fortuna liga)
U716: Juraj Hovančík (1. FC Tatran Prešov, Fortuna liga), obaja od 3.4.
U717: Kristián Hirka (ŠK Odeva Lipany, II. liga)
U718: Stanislav Macák (FK Haniska, II. liga)
U719: Filip Balaj (FC Nitra, II. liga)
U720: Filip Zelníček (FK Senica, I. LMD U16), všetci od 2.4.
U721: Erik Vrška (FC Spartak Trnava, I. LSŽ U15), od 3.4.
U722: Filip Pankaričan (MFK Skalica, Slovnaft Cup), od 6.4. DS si vykoná v najbližšom stretnutí súťaže Slovnaft Cup, podľa čl. 17/3 DP.

DS po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5a DP:

U723: Lukáš Šebek (AFC N. Mesto n. Váhom, II. liga), od 2.4.
U724: Branislav Vitek (FK Dukla B. Bystrica, II. liga), od 3.4.
U725: Peter Petrán (MŠK R. Sobota, II. liga)
U726: Pavol Popovec (ŠK Odeva Lipany, II. liga)
U727: Leonel Adrian Auban (FC ŠTK 1914 Šamorín, II. liga)
U728: Lukáš Švrček (MFK Skalica, II. liga)
U729: Matúš Bellay (ŽP Šport Podbrezová, I. LSD U19)
U730: Simon Kristan (FC VSS Košice, I. LSD U19)
U731: Rastislav Kružliak (MFK Ružomberok, I. LSD U19)
U732: Martin Sidor (MFK Zemplín Michalovce, I. LMD U17), všetci od 2.4.

DS po 9. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. čl. 37/5b DP:

U733: Martin Mečiar (ŠKF Sereď, II. liga)
U734: Viktor Tóth (FK Dukla B. Bystrica, I. LSD U19), obaja od 2.4.

U735: Berie na vedomie vyjadrenie vedúceho oddelenia riadenia súťaží SFZ k U690 na zasadnutí komisie dňa 6.4.2017 a pokračuje v šetrení veci.

U736: Alan Gelhorn Fialho. Berie na vedomie stanovisko menovaného k U691 a za HNS (poškodenie dverí šatne hostí) počas stretnutia 22. kola II. ligy MFK Skalica – FC ŠTK 1914 Šamorín, podľa čl. 47/1c DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl. 47/2c DP, od 6.4.

U737: FC ŠTK 1914 Šamorín (II. liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U692.

U738: MKF Skalica (II. liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U693.

U739: Norbert Juračka. Za HNS menovaného (vulgárne výroky voči R a AR) po stretnutí 22. kola II. ligy FK Pohronie ŽH/Dolná Ždaňa – FK Dukla B. Bystrica, podľa čl. 48/1a DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie, podľa čl. 48/2a DP na 2 súťažné stretnutia, od 23.3.

U740: Dušan Tóth. Berie na vedomie stanovisko menovaného k U695 a za HNS (vulgárne výroky voči R a AR) po stretnutí 22. kola II. ligy FK Pohronie ŽH/Dolná Ždaňa – FK Dukla B. Bystrica, podľa čl. 48/1c DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie, podľa čl. 48/2c DP na 3 týždne, od 23.3.

U741: FK Pohronie ŽH/Dolná Ždaňa (II. liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U696 a za HNS divákov hostí (vnesenie a použitie pyrotechniky) počas stretnutia 22. kola II. ligy FK Pohronie ŽH/Dolná Ždaňa – FK Dukla B. Bystrica, podľa čl. 57/1b, 2 DP ukladá DS – upozornenie, podľa čl. 10 DP.

U742: FK Dukla B. Bystrica (II. liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U697.

U743: Berie na vedomie Správu delegáta zo stretnutia 25. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava, bez prijatia DS.

U744: FK Dukla B. Bystrica (II. liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, Oznámenia delegáta o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o podrobné písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárny pokrik, použitie pyrotechniky) počas stretnutia 1. kola II. ligy, sk. západ o zotrvanie v súťaži FK Dukla B. Bystrica – ŠK Slovan Bratislava B, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 11.4.

U745: FK Haniska (II. liga). Berie na vedomie žiadosť klubu o vyrovnanie odstupného za hráča – Romulo Silva Santos s klubom Partizán Bardejov a oznamuje, že finančné vyrovnanie medzi klubmi rieši Komora SFZ pre riešenie sporov.

U746: Lukáš Urminský. Berie na vedomie žiadosť o zmenu DS, uloženej U666 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu zvyšku DS (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 6.7.2017.

U747: Matej Strapák. Berie na vedomie žiadosť o zmenu DS, uloženej U644 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu zvyšku DS (1 súťažné stretnutie) a určuje skúšobnú dobu do 6.7.2017.

U748: Tomáš Dráb. Berie na vedomie žiadosť o zmenu DS, uloženej U669 a žiadosť zamieta.

U749: FK Dukla B. Bystrica (II. liga). Obdržala rozsudok Rozhodcovského súdu SFZ č. k. 05/15 RS vo veci Dušan Uškovič, v zast. Mgr. Melánia Holeščáková, ktorý nadobudol právoplatnosť dňa 3.11.2015 a vykonateľnosť dňa 6.11.2015. Ukladá klubu povinnosť do 7 dní od uverejnenia tohto rozhodnutia, predložiť písomnú dohodu o splátkach s Dušanom Uškovičom, v zast. Mgr. Melánia Holeščáková alebo doklad o úhrade dlžnej finančnej čiastky. V prípade nesplnenia uložených povinností, pristúpi k uloženiu DS, v zmysle ustanovení DP.


FUTSAL:

Vylúčený po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie:, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U750: Attila Kotlár (KPP Barabéri Bratislava, 1. SLF – baráž, od 1.4.

Najbližšie zasadnutie komisie sa uskutoční 13.4.2017 od 15:00 v sídle SFZ.

Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, 5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu SFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl. 84 ods. 1 DP).

Komisia rozhodcov

Obsadenie prípravného medzištátneho stretnutia:
19.4. o 16:30 Slovensko 20 – Maďarsko 20 Očenáš, Hrmo, Hrčka D., Dohál, ihr. Zvolen

Oznamuje termín jarných fyzických previerok rozhodcov SFZ a žien FIFA (bez rozhodcov a AR projektu Šanca) – 1.5. od 10:00 hod. v Tatranskej Lomnici (UT). Pozvánky a rozpis behov budú zaslané elektronickou poštou.

Oznamuje termín letného doškoľovacieho seminára, fyzických previerok rozhodcov SFZ a žien FIFA (vrátane rozhodcov a AR projektu Šanca) – 14. - 15.7. v Banskej Bystrici. Pozvánky a program budú zaslané elektronickou poštou.

Ospravedlnenia: Mókoš 5.4., Leško 5.4., Šimko 5.4., Valent 14. – 18.4., Michlian 14. -17.4., 30.4., Lauer 14. – 18.4., Ihring 5. – 6.5.

Úsek DZ – PR SFZ oznamuje termín letného doškoľovacieho seminára delegátov zväzu -pozorovateľov rozhodcov SFZ – 14.7. v Banskej Bystrici. Pozvánky a program budú zaslané elektronickou poštou.

Ospravedlnenia: Samotný 18. – 26.4., Špivák 28.4., Makový 10. – 21.7., Kopča 21. -25.4.

Komisia delegátov SFZ

Oznamuje termín konania zasadnutia komisie v dňoch 21. – 22.4.2017 v Rajeckých Tepliciach. Pozvánka s programom bude zaslaná elektronickou poštou.

Ospravedlnenie: Vansa 5. – 8.5.

Slovenský futsal

Exekutíva v oblasti športovo – technických konaní:

Zaevidovala podnet družstva Wild Boys ´02 Bratislava na prestup hráča Adam Zdráhal a odstupuje ho na posúdenie Matrike SF.

Exekutíva v oblasti riadenia rozhodcov a delegátov:

  • delegovanie na 6. kolo prelínacej súťaže o postup do 1. SLF pre súťažný ročník 2017/18: 14.4.2017 o 20:00 v ŠH Štiavničky BB: MIBA B. Bystrica - Futsal Klub Lučenec (Bohun, Barta, Jablonický), v Multi Hale KE: Grizzly Košice - FC Spartak Trnava Futsal (Kopec, Šeršen, Hrmo), o 20:30 v ŠH Mladosť BA: KPP Barabéri Bratislava - MFsK Nitra (Fischer, Grom, Budáč);

  • zmena delegovania na 5. kolo prelínacej súťaže o postup do 1. SLF pre súťažný ročník 2017/18: KPP Barabéri Bratislava - Futsal Klub Lučenec (Belavý za Ježíka), MIBA B. Bystrica - FC Spartak Trnava Futsal (Ježík za Budáč P. st.);

  • berie na vedomie sťažnosť družstva MIBA B. Bystrica a pre nedodržanie článku D/1/e RS 2016/17 sťažnosť neprijala na ďalšie konanie.

Sekretariát

V zmysle Smernice pre činnosť sprostredkovateľov, článok 6, odsek 5, je SFZ povinný na svojom webovom sídle v stanovenom termíne verejne sprístupniť mená zaregistrovaných sprostredkovateľov a jednotlivé transakcie za predchádzajúci kalendárny rok, na ktorých sa títo sprostredkovatelia podieľali. SFZ je povinný zverejniť aj celkovú sumu, zaplatenú všetkým registrovaným sprostredkovateľom všetkými klubmi a všetkými hráčmi za dané obdobie. Mená a registračné čísla sprostredkovateľov sú zverejnené na inom mieste webového sídla.

  1. Sprostredkovatelia, ktorí zaslali prehlásenie a prehľad transakcií za rok 2016:
    Augustín Andrej – žiadna transakcia;
    Bacík Marcel – žiadna transakcia;
    Borbély Balázs – neaktívny;
    Bovan Jaroslav – zastupovanie futbalových klubov MFK Zemplín Michalovce a FC Lokomotíva Košice;
    Csontó Karol – transfery hráčov, resp. zmluvy o sprostredkovaní hráčov Škriniar Milan, Čmelík Lukáš, Bero Matúš, Bénes László, Holúbek Jakub, Vittek Róbert, Almásy Ladislav, Hudák Dávid (za spoločnosť Stars & Friends, vrátane sprostredkovateľa Vojtek Roman);
    Čako Jakub – žiadna transakcia;
    Čech Richard – tri transfery;
    Filipko Miroslav – žiadna transakcia;
    Foltín Jaroslav – neaktívny,
    Furka Patrik - zastupovanie klubu ŠK Senec,
    Gažík Ivan - tri transakcie;
    Geist Tomáš st. – zmluvy o sprostredkovaní s hráčmi Paukner Matúš, Horník Denis, Šefčík Samuel, Kupec Šimon, Rapoš Jozef, Menich Jozef, Fuják Vladimír, Polievka Róbert, Pochylý Nikolas, Bedecs Imrich, Budinský Viktor, Vávro Adam, Šimko Martin, Janček Timotej, Krajčírik Ivan, Záhumenský Tibor, Válovčan Martin;
    Geist Tomáš ml. – žiadna transakcia;
    Gernát Marek - žiadna transakcia;
    Halaj Peter – žiadna transakcia;
    Hanták Marian – žiadna transakcia;
    Holeščák Michal – transfery hráčov Babatounde Bello, Piaček Jozef, Kuciak Dušan, Pich Róbert, Turčák Boris, Vojtuš Jakub, Kamenár Ľuboš, Hlinka Marek, Sloboda Anton, Bajza Pavol, Mareš Jakub, Farkaš Pavol, Daniel Erik, Cleber, Dolný Jozef, Pekár Štefan;
    Hodúl Filip – žiadna transakcia;
    Hrnčiarik Pavol – neaktívny;
    Hricko Peter – žiadna transakcia;
    Jano Róbert – žiadna transakcia;
    Juhás Pavol – žiadna transakcia;
    Jurišta Peter – žiadna transakcia;
    Kanku Didier – žiadna transakcia;
    Koiš Vojtech – sprostredkovanie prestupu hráča Marián Cseh;
    Košarišťan Ondrej – žiadna transakcia;
    Košút Lukáš - žiadna transakcia;
    Kovarovič Emil – žiadna transakcia;
    Kovács Kristián – žiadna transakcia;
    Kozák Michal – žiadna transakcia;
    Lednický Milan – zastupovanie hráčov Dušan Švento a Lukáš Hroššo;
    Martvoň Juraj – prestup hráča Peter Gál Andrezly;
    Matovič Richard – transfery, resp. uzatvorenie profesionálnej zmluvy hráčov Almaský, Oravec, Greššák, Banovič, Tambe;
    Mičura Ľudovít – žiadna transakcia;
    Michalík Peter – žiadna transakcia;
    Moravčík Ľubomír – neaktívny;
    Mošať Marek – žiadna transakcia;
    Nagyová Szilvia – žiadna transakcia;
    Neuschl Erik – transfery hráčov, resp. uzatvorenie profesionálnej zmluvy s hráčmi Mišák Patrik, Ježdík Václav, Čermák Adrián, Šmehyl Šimon, Sabler Roman, Ďuriška Lukáš, Galčík Roland, Nepšinský Erik, Urgela Andrej, Janso Oliver;
    Pecze Karol – žiadna transakcia;
    Podolák Marcel – žiadna transakcia;
    Tokoš Jozef – transfery, resp. uzatvorenie zmlúv s hráčmi Szöke Július, Kubena Martin, Pastva Miroslav, Ferenc Marian;
    Trutz Richard – žiadna transakcia;
    Varga Vladimír – transfery, resp. uzatvorenie profesionálnych zmlúv s hráčmi Keresteš Miroslav, Abrahám Patrik, Kukoľ Vladimír, Marcin Matúš, Csech Martin;
    Vengloš Juraj – zastupovanie hráčov Brenkus Adam, Gyömbér Norbert, Holec Dominik, Hamšík Marek, Haraslín Lukáš, Mak Róbert, Mihálik Jaroslav, Práznovský Oliver, Schranz Ivan, Štefanec Šimon, Tupta Ľubomír
    Weiss Ctibor – žiadna transakcia
    Židovský Peter – žiadna transakcia
    Žitník Jozef – žiadna transakcia
    Žižlavský Jozef – žiadna transakcia;
  2. Kumulovaná suma za všetky priznané transakcie: 2 566 100.- € (suma je zaokrúhlená na stovky €).
  3. Sprostredkovatelia, ktorí nezaslali vyhlásenie a zoznam transakcií za rok 2016:
    Koprda Juraj, Kuráň Martin, Pavuk Ľubomír, Sadlák Denis, Smorádek Daniel, Stančík Marian, Suchý Marcel, Šomský Martin, Takáč Tomáš.

Všetky platné predpisy (poriadky, organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné na www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa

Úradná správa SFZ uverejnená v denníku Šport má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a pre všetky v ÚS uvádzané osoby a subjekty záväzná, je Úradná správa SFZ, zverejňovaná na stránke www.futbalsfz.sk.