angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Úradná správa SFZ č. 12 zo dňa 16. 9. 2017

15. September 2017

ŠPORTOVO – TECHNICKÁ KOMISIA

Schválila zmeny:

U19,  4. kolo: Bardejov – Žilina (UT Bardejov – zmena HP);  7. kolo: Trnava – Bardejov (Modranka – zmena HP); 10. kolo: Prešov – Trenčín 24. 10. o 14:30.       
U17/16, 8. kolo: Trenčín – Nitra 23. 9. o 13:00/15:15; 14. kolo: Michalovce – Nitra 4. 11. o 12:00 / 14:15.             
U15/14, 6. kolo: Senica – Trenčín, Slovan – DAC  1. 10. o 10:00/12:00;   8. kolo: Slovan – Karlova Ves BA 13. 10. o 14:00/16:00;  10. kolo: R. Sobota – Jupie Podlavice 27. 10. o14:00/16:00. 
U 13/12, 5. kolo: Púchov – Petržalka 22. 9. o 15:30/17:00; 10. kolo: Jupie Podlavice – R. Sobota 25. 10. o 14:00/15:30; 13. kolo: Stropkov – Vranov 16. 11. o 13:00/14:30. 
Oznamuje, že žreb 4. kola SC sa uskutoční dňa 18. 9. o 13:00 hod. v sídle SFZ.

Najbližšie zasadnutie komisie sa uskutoční dňa 18. 9. od 12:00 hod. v sídle SFZ. 
 

ŠTK – ženský futbal:

Schválila zmeny:

I. liga ženy/juniorky, 4. kolo: Bardejov – Myjava v pôvodnom termíne, ale o 15:00 ženy na hlavnej HP, o 17:00 juniorky na UT s UO.

II. liga, sk. A, 9. kolo: Šaľa - N. Zámky v pôvodnom termíne, ale o 10:00 hod.; 10. kolo: Čaka – Spartak Trnava v obrátenom poradí, t. j. 15. 10. o 14:00 hod. na ihrisku v Trnave (o 16:00 sa hrá stretnutie TT - Dúbravka) a v jarnej časti na ihrisku v Čake; 13. kolo: Svätý Jur - ViOn v pôvodnom termíne, ale o 13:30 hod.

DISCIPLINÁRNA KOMISIA

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (ďalej len DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U173: Adrián Kaprálik (MŠK Žilina, I. LMD U16), vylúčený za surovú hru – podrazenie súpera nadmernou silou, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 45/2a DP, od 10. 9.

U174: Karim About Nabout (FC Nitra, I. LMD U16), vylúčený za HNS - prudké vrazenie do súpera nadmernou silou v prerušenej hre, podľa čl. 49/1a DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 3 súťažné stretnutia, podľa čl. 49/2a DP, od 10. 9.

U175: Patrik Turčani (FKM Karlova Ves BA, I. LSŽ U15), vylúčený za surovú hru – úmyselné kopnutie súpera v neprerušenej hre nadmernou silou zozadu, podľa čl. 45/1 DP. DS  – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 45/2a DP, od 11. 9. 

U176: Richard Reptiš (MFK Dukla B. Bystrica, I. LSŽ U15), vylúčený za HNS – udretie hráča nadmernou silou mimo súboja o loptu v neprerušenej hre, podľa čl. 49/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl. 49/2b DP, od 10. 9.

U177: Albín Záhumenský (MŠK Námestovo, I. LSŽ U15), vylúčený za HNS – nadávky voči súperovi, podľa čl. 47/ 1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl. 47/2b DP, od 11. 9.

U178: Veronika Nízka (OFK D. Lužná, II. liga ženy, sk. A), vylúčená za HNS - podrazenie súpera vo vyloženej gólovej príležitosti, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 45/2a DP, od 10. 9.

U179: Maroš Lajtár (MFK Snina, Slovnaft Cup), vylúčený za HNS - podrazenie súpera vo vyloženej gólovej príležitosti, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 45/2a DP, od 14. 9. DS si vykoná v najbližšom stretnutí SC.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U180: Ján Chovanec (FC Nitra, Fortuna liga), od 11. 9.

U181: Lukáš Opiela (MFK Skalica, II. liga), od  9. 9.

U182: Mário Strakoš (FC Nitra, I. LMD U17).

U183: Andrej Pekár (FC Nitra, I. LMD U16), obaja od 10. 9.

U184: Radovan Medvecký (MŠK Námestovo, I. LSŽ U15), od 11. 9.

U185: Filip Vojtek (Slavoj Trebišov, SC), od 13. 9. DS si vykoná v najbližšom stretnutí II. ligy.

DS po 3. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 pohárové stretnutie, podľa čl. 37/8 DP:

U186: Tomáš Jašica (TJ Družstevník Oravská Poruba, Slovnaft Cup), od 14. 9. DS si podľa čl. 37/8, 9 DP vykoná v najbližšom majstrovskom stretnutí.

DS po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5a DP:

U187: Kamil Zekucia (Futbalový klub NOVES Spišská Nová Ves, II. liga), od 10. 9.

U188: MFK Skalica. Berie na vedomie podanie klubu nazvané „Žiadosť o neudelenie trestu“ a stanovisko odbornej komisie, bez prijatia ďalších opatrení, podľa čl. 71/5b DP.

U189: Boris Gáll (FC Lokomotíva Košice, II. liga). Na základe Správy delegáta stretnutia 7. kola II. ligy FC Lokomotíva Košice – MFK Skalica, stanoviska KR SFZ a vlastných zistení, za HNS (úmyselne kopnutie nadmernou silou mimo súboja o loptu v neprerušenej hre), podľa čl. 49/1b DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl. 49/2b DP, od 14. 9.

U190:  FK DAC 1904 D. Streda (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia 7. kola FL FK DAC 1904 D. Streda – 1. FC Tatran Prešov, žiada klub o písomné stanovisko (urážlivé pokriky voči brankárovi H), podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 20. 9.

U191: Berie na vedomie Správu delegáta stretnutia 7. kola FL FK Železiarne Podbrezová  – MŠK Žilina.

U192: FC Nitra (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta, žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky voči čelnému funkcionárovi domácich) počas stretnutia 7. kola FL FC Spartak Trnava – FC Nitra, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 20. 9.

U193: FC Malacky (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta, žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky s vhodením na HP) počas stretnutia 3. kola SC FC Malacky – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 20. 9.

U194: ŠK Slovan Bratislava (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta, žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky s vhodením na HP) počas stretnutia 3. kola SC FC Malacky – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 20. 9.

U195: Lokomotíva Devínska Nová Ves (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta, žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky) počas stretnutia 3. kola SC Lokomotíva D. N. Ves – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 20. 9.

U196: Filip Ďuriš (FK Senica, Fortuna liga). Berie na vedomie žiadosť o zmenu DS uloženej U125 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu od 12. 9. do 31. 12. 2017.

U197: Stanislav Solík (T). Na základe podnetu ŠTK SFZ, za umožnenie neoprávneného štartu hráčov v stretnutí 2. kola I. LMŽ U13 FK DAC 1904 D. Streda – MŠK Púchov, podľa čl. 53/2b DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 1 mesiac, podľa čl. 53/3b DP, od 14. 9. 2017.

U198: Vladimír Mišík (VD). Na základe podnetu ŠTK SFZ, za umožnenie neoprávneného štartu hráčov v stretnutí 2. kola I. LMŽ U13 FK DAC 1904 D. Streda – MŠK Púchov, podľa čl. 53/2b DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 1 mesiac, podľa čl. 53/3b DP, od 14. 9. 2017.

U199: Patrik Nosáľ. Na základe podnetu ŠTK SFZ, za neoprávnený štart v stretnutí 2. kola I. LMŽ U13 FK DAC 1904 D. Streda – MŠK Púchov, podľa čl. 53/1 DP ukladá DS – pokarhanie, podľa čl. 53/2b DP.

U200: Daniel Brezáni. Na základe podnetu ŠTK SFZ, za neoprávnený štart v stretnutí 2. kola I. LMŽ U13 FK DAC 1904 D. Streda – MŠK Púchov, podľa čl. 53/1 DP ukladá DS – pokarhanie, podľa čl. 53/2b DP.

U201: Berie na vedomie podnet športového klubu 4FSC, o. z. a pokračuje v šetrení veci.

Najbližšie zasadnutie komisie sa uskutoční 21. 9. od 15:00 hod. v sídle SFZ.

Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, 5 alebo 8 DP), sa podáva na disciplinárnu komisiu SFZ, v lehote do 7 dní odo  dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl. 84 ods. 1 DP).

KOMISIA ROZHODCOV

Oznamuje, že jesenné fyzické previerky rozhodcov SFZ a žien FIFA (bez účasti rozhodcov a AR projektu Šanca), sa uskutočnia 11. 10. od 10:00 hod. v Banskej Bystrici.

Obsadenie prípravného stretnutia:

19.9. o 16:00: SR WU17 – ŠK Slovan jun.: BFZ, BFZ, BFZ, ihr. UT NTC Senec.

Oznamuje termín tréningového kempu AR/R TOP skupiny: 6. - 9. 10. v Tatranskej Lomnici, s povinnou účasťou všetkých R a AR ospravedlnených v čase konania prvého kempu.

I Ospravedlnenia: Kráľovič 22. 9., 5. - 6. 10., Horváth 14. 10., Michlian 28. 9. - 1. 10., Slyško  29. - 30. 10.

KOMISIA DELEGÁTOV SFZ

Ospravedlnenia: Vansa 4. – 8. 10., Budáč 30. 9. – 1. 10. a 11. – 14. 10.

SLOVENSKÝ FUTSAL

Exekutíva v oblasti športovo – technických konaní:

Odstupuje na riešenie príslušnej regionálnej DK futsalové družstvá BJK Stará Ľubovňa a BNP Team Vranov,  za neuhradenie si svojich  záväzkov zo  súťažného  ročníka 2016/2017.

Exekutíva v oblasti riadenia R a DZ: 

Delegovanie R a D na 2. kolo 1. SLF:

20. 9. 2017

20:00 MFK Ivekol Nové Zámky – ŠK Slovan Bratislava (Havrila, Kopec, Budáč).

22. 9. 2017

19:30 Wild Boys´02 Bratislava – Futsal Team Levice (Fischer, Grom, Kubinec);

20:00 ŠK Pinerola Bratislava – Mimel Lučenec (Peško, Szkokan, Krchňavý).

23. 9. 2017

20:00 ŠK Makroteam Žilina – MIBA B. Bystrica (Bohun, Badura ml., Slimák).

29. 9. 2017

20:00 FC Bíli Andeli futsal – FK Dragons Podolie (Behančin, Wojčík, Badura).

Výkonný výbor SF:        
Oznamuje, že s účinnosťou od 7. 9. 2017 bola schválená zmena a doplnenie Registračného a prestupového poriadku SFZ - Príloha č. 3 pre Futsal.

SEKRETARIÁT

Všetky platné predpisy (poriadky,  organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné na http://www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa.