Utorok, 14.1.2014 23:00 | Posledná aktualizácia 25.10.2017 11:35

KUALA LUMPUR (SFZ) - V treťom zápase na turnaji Frenz U16 International Cup 2014 utrpeli zverenci Ladislava Pecka prvú prehru, brazílskemu Internacional SC podľahli 2:3

Slovensko "16" - SC Internacional (Brazília)  2:3 (0:1)

Góly: 64. Jedinák, 65. Tupta - 30. Lopes de Abreu, 76. Correa Bastos, 90+. Marcelo Marques (11m)
ŽK: 85. Lénárt
R: Muhammad Nazmi Nasaruddin (Malajzia), 200 divákov

SLOVENSKO "16": Száras - Varga, Šulek, Macho, Nemček, Lénárt, Štefanec, Modoroši (46. Polaščík), Mašulovič (46. Jedinák), Baumgartner (75. Zemko), Tupta (90. Sokol)

INTERNACIONAL FC: Augusto Giasson - Gustavo Xavier, Sartori, Pereira Da Silva, Marcelo Marques, Oliveira Da Silva, Aquino Simoes, Lopes de Abreu, Pinto Teixeira, Forgati Filho, Lucas Schwaizer

Ladislav Pecko (tréner SR 16): "Dnes naše mužstvo preveril kvalitný brazílsky tím. V prvom polčase sme sa nevedeli vyrovnať s rýchlymi a dobre technicky vybavenými hráčmi súpera, ich hra nám vôbec nesedela. V druhom polčase sme sa viditeľne zlepšili, spresnili sme prihrávky a dôraz v strede poľa. Po našich pekných akciách sme dokázali otočiť vývoj stretnutia na 2:1 gólmi Jedináka a Tuptu. Vo vysokom tempe sme dokázali so súperom držať krok, žiaľ po individuálnych chybách v závere nás súper potrestal dvoma gólmi. Tento kvalitný zápas sme si určite neprehrali penaltou v poslednej minúte, aj keď sme z nej smutní. V ďalších dvoch zápasoch skupiny sa budeme snažiť zabojovať o postup do semifinále."

Ďalší zápas čaká našu 16-ku v piatok 17.1., kedy sa stretne s juhokórejským celkom Incheon FC.

V ďalších dnešných zápasoch A skupiny zdolal Besiktas Istanbul čínsky tím Dalian Aerbin 4:0 a domáci (Frenz United Malaysia) zdolal juhokórejský Incheon United 2:0.