Streda, 8.5.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 25.10.2017 07:33

ŽILINA (SITA/SFZ) - Tím Ladislava Pecka remizoval so Švajčiarmi 2:2

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov remizovali v Žiline s rovesníkmi zo Švajčiarska 2:2 v stredajšom druhom vystúpení v A-skupine na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie. V prvom polčase ukázali Švajčiari vysokú efektivitu, keď dokázali využiť svoje šance a streliť dva góly. Slovákom sa podarilo tesne pred prestávkou streliť dôležitý kontaktný gól a vyrovnať v 69. min druhého polčasu. Vďaka deľbe bodov so Švajčiarmi postúpili zverenci Ladislava Pecka na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia na prelome októbra a novembra (17.10. - 8.11.) v Spojených arabských emirátoch. Mladí Slováci však ešte nemajú istotu postupu do semifinále ME "17".

Výsledky - ME vo futbale hráčov do 17 rokov - 2. hrací deň:

A-skupina:

Slovensko - Švajčiarsko 2:2 (1:2)

Góly: 39. A. Varga, 69. Slaninka - 22. Trachsel, 29. Kamber
ŽK: 71. Kupec, 74. Grič, 80. Haraslín - 56. Nguyen, 58. Trachsel, 73. Stettler, 80.+ Briner
ČK: 71. Trachsel po druhej ŽK
R: Stojanov (Bulharsko) - Žuk (Bielorusko), Sigurdarson (Island), 8327 divákov

SLOVENSKO "17": Junas - Kadlec, Vavro, A. Varga, Kupec - Lesniak, Grič - Špalek (54. Slaninka), Haraslín, Káčer (41. Čmelík) - Vestenický (80.+ Vodecký)

ŠVAJČIARSKO "17": Fellmann - Stettler, Drakul, Elvedi, Kleiner - Kadoič (54. Nguyen) - Birner, Kamber – Trachsel, Pagliuca (77. Stevič), Joao De Oliveira (60. Hunziker)

V 5. min centroval Špalek po nepresnej rozohrávke hostí, ale lopta bola pre nabiehajúcich hráčov príliš vysoko. O desať minút neskôr vyskúšal brankára Fellmanna strelou spoza šestnástky Lesniak. Švajčiari prvýkrát pohrozili v 18. min, Trachselovu strelu tečoval Vavro, avšak Junas v slovenskej bránke vystihol jej smer a vyrazil ju. V 22. min domáci zaváhali vo svojej šestnástke, čo Švajčiari využili a strelili gól - najprv pálil Kamber, po ňom usmernil odrazenú loptu do siete voľný Trachsel. Slováci sa dostali do gólovej šance opäť v 28. min, Haraslín prihral na hranici veľkého vápna Káčerovi, ale ten prestrelil. Z následného protiútoku sa podarilo hosťom zvýšiť svoj gólový náskok, po prihrávke z ľavej strany zblízka skóroval Kamber. Minútu pred prestávkou sa tešili aj domáce tribúny, po rohovom kope Varga v tlačenici pred bránkou dokopol loptu za Fellmannov chrbát.

Hneď po zmene strán nebezpečne vystrelil spoza šestnástky domáci kapitán Haraslín, ale brankár Fellmann loptu vyrazil. Na druhej strane sa vyznamenal Junas v slovenskej bránke po Brinerovej strele z priameho kopu. Hneď na to v 49. min Švajčiari zatlačili domácich do pokutového územia, Kamber vo vyloženej šanci prestrelil bránku. Slováci vyrovnali v 69. min po rýchlom protiútoku, posledný bol pri lopte Slaninka, ktorý sa aj v druhom zápase zapísal do listiny strelcov. Po dobrom výkone si mladí slovenskí reprezentanti zabezpečili minimálne tretie miesto v skupine a postup na majstrovstvá sveta do 17 rokov.

Ladislav Pecko (tréner SR "17"): "Po predchádzajúcom víťazstve sme boli pred zápasom dobre naladení. Vedeli sme, že remíza nám zabezpečí postup na majstrovstvá sveta, ale nechceli sme hrať na ňu. Chceli sme byť nebezpečným súperom, bohužiaľ, individuálne chyby znamenali, že sme prehrávali o dva góly. Na druhej strane nám veľmi pomohol gól do šatne. Cez prestávku sme si povedali, že nemáme čo stratiť a budeme bojovať do konca. Na švajčiarskej strane bola kvalita, ale my sme mali tímový duch, ktorý si u hráčov cením."

Heinz Moser (tréner Švajčiarska "17"): "Zažili sme intenzívny a ťažký súboj, bojovali sme do konca, čo sa dá povedať aj o Slovákoch. Oba tímy chceli vyhrať a bolo to cítiť aj na ich hre. Na začiatku sa nám podarilo viesť 2:0, ale nedokázali sme udržať náš náskok. Vedeli sme, že to bude boj až do konca a možno zásluhou našej nepozornosti sa podarilo Slovensku skórovať a vyrovnať. Na konci bola pre nás tvrdým orieškom žltá a červená karta."