Streda, 16.10.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 24.10.2017 09:09

ABÚ ZABÍ (SFZ) - Naši reprezentanti dostali lekciu od trojnásobných majstrov sveta v tejto vekovej kategórii

Brazília "17" - Slovensko "17" 6:1 (3:0)

videohighlighty zo zápasu

štatistiky

fotogaléria

Góly: 17., 30. (11m) a 70. Mosquito, 45. a 48. Nathan, 57. Caio - 68. Vavro
ŽK: 5. Gustavo, 80. Boschilia - 24. Varga, 34. Haraslín, 85. Kupec
R: Rodriguez - Torrentera, Quintero (všetci Mexiko)

BRAZÍLIA "17": Marcos - Auro, Lucas, Eduardo, Abner - Danilo (74. Kennedy), Gustavo (46. Maia), Nathan (67. Indio), Boschilia - Caio, Mosquito

SLOVENSKO "17": Junas - Kadlec, Vavro (78. Chvátal), Varga, Kupec - Špalek - Hromada, Lesniak, Čmelík (46. Grič), Haraslín - Vestenický (46. Káčer)

Brazílčania mali hru v moci počas celého 1. polčasu, našim sa nedarili kombinácie ani protiútoky. Po úvodnej "oťukávacej štvrťhodine udreli Brazílčania po prvýkrát, keď v 17. min. Nathan prešiel cez Kadleca aj Vavra a perfektnou prihrávkou vyzval ku skórovaniu Mosquita, ktorý sa nemýlil - 1:0. Hneď o minútu mohol náš kapitán Hromada vyrovnať ale jeho strelu Marcos vytlačil na roh. V 29. min. unikol našej obrane opäť Nathan a v 16-ke ho trochu nešťastne, ale nedovolene poslal k zemi brankár Junas. Nariadenú penaltu s prehľadom premenil opäť Mosquito - 2:0. V ďalších minútach sa zverenci Ladislava Pecka postupne čoraz viac začali presadzovať smerom dopredu, ale v posledných sekundách nastaveného času stratil loptu Hormada, ktorej sa zmocnil Nathan a výstavnou strelou nedal Junasovi šancu - 3:0.

Druhý polčas mal podobný priebeh ako ten prvý. Brazílčania kontrolovali loptu a už v 48. min. mohol Nathan po chybe Vavra zvýšiť ale jeho strela sa obtrela o žrď. V 52. min. však už chybu našej stopérskej dvojice nemilosrdne potrestal - 4:0. O päť minút bolo už 5:0, keď Caio mal z hranice 16-ky dostatok času na umiestnenú a nechytateľnú strelu - 5:0. Peckovcom sa podarilo znížiť v 68. min. kedy loptu priviezol do 16-ky Haraslín, posunul ju Hromadovi, ktorého strelu brazílsky brankár vyrazil pred Vavra, ktorý zaznamenal historicky prvý gól pre Slovensko na MS - 5:1. Séria obranných chýb však naďalej pokračovalla a kým v 70. min. nás zachránila tyč o minútu neskôr už Mosquito skompletizoval hattrick - 6:1. Zvyšok zápasu sa už iba dohrával, ale aj v ňom Brazílčnia ešte niekoľkokrát nebezpečne zahrozili.

Ladislav Pecko (tréner SR "17"): "Boli sme pripravení aj na takýto zápas. Dúfam, že sme si práve v ňom vybrali nováčikovskú daň a celú tu nervozitu. Brazília bola jasne lepšia, je vyšší level. Nohy sme mali zviazané nervozitou aj kvalitou súpera. Vyhral tím, ktorý si zaslúžil vyhrať. Naša najväčšia výhoda je, že štart už máme za sebou. Dostali sme príučku a teraz môžeme ísť ďalej. Chceli sme dlhšie udržať remízový stav. No na druhej strane sme vedeli, že ak nebudeme nebezpeční, tak nemôžeme s Brazíliou uspieť. Bohužiaľ, nervozita a chyby, nás stlačili dole. Ale prišli sme sem hrať futbal, tak sa snažíme. A uvidíme, čo prinesú ďalšie zápasy. Zisk bodu s Brazíliou bol sen, do ďalších zápasov sa budeme snažiť bodovať a uspieť a pokúsiť sa postúpiť z tejto skupiny."

Lukáš Čmelík: "Hrali sme proti Brazílii. Čakali sme, že budú silní, ale že budú až tak silní na lopte... Bolo veľmi ťažké hrať proti nim. Celý prvý polčas sme odkopávali lopty. Odkopli sme loptu do autu, tá sa nám vrátila a zmarila celý prvý polčas."

akub Hromada (kapitán SR "17"): "Dostali sme facku. 6:1 je smutné, je to veľa. Brazília nám nastavila zrkadlo, kam sa uberá svetový futbal.

Denis Vavro (autor gólu): "Zápas nám dal veľa skúseností do života a do ďalších zápasov. Z chýb sa musíme poučiť a pripraviť sa na Honduras. Pri góle som už odchádzal zo šestnástky, ale povedal som si, že tam ešte chvíľu ostanem a nakoniec to tam padlo."

Martin Junas (brankár SR "17"): "Ťažko sa mi hľadajú slová k tomuto zápasu. Celý čas bola Brazília jednoznačne lepšia, my sme sa nedostávali do vyložených príložitostí. Málokedy sme mali loptu, a keď sme ju mali, tak sme ju len odkopli a bránili sme sa celý zápas."