Utorok, 28.10.2014 23:00 | Posledná aktualizácia 23.10.2017 09:35

SENEC (SFZ/TASR) - Španielsko - Slovensko 3:1 (1:1)

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov prehrala v pondelok v jej záverečnom zápase na turnaji I. fázy kvalifikácie ME 2015 v seneckom NTC so Španielskom 1:3. Bez ohľadu na tento výsledok už Slováci mali spolu so Španielmi istý postup do II. fázy tzv. Elite Round.

Zverenci trénera Ladislava Pecka skončili v tabuľke 11. skupiny druhí s dvoma výhrami nad Luxemburskom aj Litvou. Španieli s troma triumfami ovládli tabuľku.

Do Elite Round postupujú prví dvaja z každej z trinástich kvalifikačných skupín a päť najlepších tímov z tretích miest. Finálový turnaj sa bude hrať budúci rok v Bulharsku.

Španielsko "17" - Slovensko "17"  3:1 (1:1)

Góly: 20. Villalba, 50. Villanueva, 53. Arnaiz - 9. Tešlár
ŽK: Jašurek (SR)
R: Amhof (Švaj.)

ŠPANIELSKO: Santome - Morer, Amo, Martin (61. Suarez), Cucurella - Vaya, Morlanes - Villanueva, Villalba (52. Arnaiz), Perez (78. Blanco) - Zalazar

SLOVENSKO: Vavrúš - Šušolík (51. Kele), Štrba, Šimko, Macho - Zemko (56. Dubec), Dancák - Štefanec (70. Pastorek), Tešlár, Jašurek - Tupta

Slováci vstúpili do svojho posledného zápasu v prvej časti kvalifikácie ako rovnocenný súper Španielsku. Už od úvodných minút dokázali "Peckovci" držať krok so súperom a kaziť mu, čo sa dalo. Aktivita mladíkov sa pretavila do úvodného gólu, keď Macho po strane poslal dlhú prihrávku na Tuptu, ten posunul Jašurekovi, ktorý našiel pred bránkou voľného Tešlára - 1:0. Ďalšia veľká šanca pre Slovákov prišla do desiatich minút, keď Tupta krížnou prihrávkou našiel Štefanca a jeho strelu musel brankár vytlačiť nad bránu. O dve minúty však bolo po veľkej radosti, keď na druhej strane ihriska Perez centroval na Villalbu a odrazenú loptu Šušolík nešťastne skopol do blastnej brány - 1:1. V závere polčasu sa pokúsil o strelu Villanueva, ktorého na hranici šestnástky odzbrojila slovenská obrana.

Druhý polčas začali aktívnejšie Španieli, keď už v 44. minúte Perez ukázal, ako sa vie po krídle uvoľniť a kde bude slovenskej obrane robiť problémy. Kým v prvom polčase mierne dominovali v herných činnostiach Slováci, v druhom polčase to už bolo všetko pod taktovkou Španielov. V 47. minúte po spolupráci Villalbu a Zalazara musel Perezovu strelu vyrážať Vavrúš. O výsledku stretnutia rozhodli Španieli v priebehu troch minút, keď najskôr Perez opäť unikol slovenskej obrane po ľavej strane a našiel pred bránkou Villanuevu a následne si jeden zásah pripísal aj striedajúci Arnaiz. Slováci sa pozbierali až v závere stretnutia, ale z ich aktivity už žiaden gól nepadol.

Ladislav Pecko (tréner): "Odohrali sme s nimi dobrý zápas. Presvedčili sme sa, že keď hráme zodpovedne, tak sa dá hrať s kýmkoľvek. Bohužiaľ, vydržali sme to iba 50 minút, ale kvalita sa asi vždy prejaví, zvlášť v tejto kategórii. Ukázali nám, na čom musíme pracovať. Teraz musíme odstrániť tieto nedostatky, aby sme sa pripravili na marcovú kvalifikáciu. Musíme veľa robiť s mladými, aby z nich vyrástli takí hráči, ako sú teraz v áčku."

Litva "17" - Luxembursko "17" 0:3 (0:2)

Góly: 20. Avdusinovic, 40. Klein, 59. Bijelic