Streda, 30.4.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 18.10.2017 07:09

LEHOTA POD VTÁČNIKOM (SFZ) - V treťom zápase v skupine Slováci vyhrali nad Českou republikou 1:0

Česká republika "18" - Slovensko "18" 0:1 (0:0)

Gól: 70. Matejka
ŽK: 40. Valenta - 33. Rajník, 65. Kružliak
ČK: 78. Jankto
R: Kharlamov (Rusko) - Budáč, Hrdlička (obaja Slovensko)

ČESKÁ REPUBLIKA "18": Kolář - Kulhánek, Takács, Kodr - Medveděv, Januška (64. Kvída), Trubač (58. Sadílek), Jankto - Valenta (48. Knejzlík), Zorvan (73. Toml) - Kratochvíl (41. Batka)

SLOVENSKO "18": Junas - Kadlec, Vavro, Sipľak, Kotrík - Kružliak (69. Grič), Hromada - Rajník (80.+ Vodecký), Galo (54. Matejka), Ujlaky (50. Kupec) - Vestenický (80.+ Zázrivec)

Stretnutie začali lepšie Slováci, ktorí v úvodných minútach testovali pozornosť českej obrany i brankára Kolářa. V 7. minúte sa zverenci Milana Malatinského dostali do prvej vážnejšej šance, ale zlyhali v zakončení. O minútu neskôr si liptu na priamy kop pripravil kapitán Jakub Hromada, technickú strelu však český múr poslal na rohový kop. V 11. minúte sa Češi dostali takisto k štandardnej situácii pred bránkou Martina Junasa. Ten našťastie loptu vyboxoval z pokutového územia a Slováci vyšprintovali do rýchleho brejku, ktorý však Vestenickému nevyšiel. Naopak súper po zaváhaní v našej defenzíve vnikol do pokutového územia, kde sa pokúšal presadiť Kratochvíl, ale Junas bez problémov loptu zachytil. V 14. minúte mohli ísť Česi do vedenia, keď opäť chybovala slovenská obrana. Zakončenie však skončilo v bočnej sieti. Obrovskú príležitosť premárnil Tomáš Vestenický v 25. minúte, keď sa z pravej strany rútil na Kolářa úplne sám, sa rozhodol pe strelu. Tú brankár vytesnilna rohový kop. Do konca polčasu si obe mužstvá vypracovali ešte niekoľko menších šancí, ale ani jednu sa nepodarilo premeniť na gól, a tak sa odchádzalo do šatní za bezgólového stavu.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá ešte aktívnejšie. V 49. minúte mali Česi k dispozícii štandardnú situáciu, po ktorej sa takmer dostali do vedenia. Lopta po tečovanej strele len tesne minula pravú tyč slovenskej bránky. Zmena stavu v slovenský prospech prišla v 70. minúte, kedy trochu prekvapivo skóroval Robert Matejka. Česi sa po tomto góle naštartovali a snažili sa o vyrovnanie. V 78. minúte k tmu boli veľmi blízko, ale slovenská obrana situáciu zvládla a loptu Sipľak odkopol do bezpečia. V strede ihriska ju zachytil Tomáš Vestenický a chcel prejsť do rýchleho brejku, nedovolene ho musel zastaviť Jakub Jankto, ktorý si za tento zákrok zaknihoval červenú kartu a na Slovakia Cupe už nenastúpi. Slováci napokon jednogólové víťazstvo udržali a zahrajú si o bronz na turnaji.

Milan Malatinský (tréner SR "18"): "Čakali sme na toto víťazstvo a súhlasím, že to bolo najlepších 80 minút, ktoré sme odohrali. Aj prvý polčas s Ukrajinou sme hrali slušný, peknýb futbal, ale v tom druhom polčase sme, bohužiaľ, odpadli. No dnes sme šlapali celý zápas, celých 80 minút a po zásluhe sa tešíme z víťazstva."

Robert Matejka (útočník SR "18", autor gólu): "V prvom zápase som síce dal gól, ale ako mužstvo sme nepodali taký výkon, ako sme chceli a určite to nestačilo na tri body. V dnešnom zápase sme porazili susedov Čechov a ten gól má určite väčšiu hodnotu ako v prvom zápase. Som veľmi rád, že gól pomohol mužstvo. Sme radi, že sme vyhrali a ideme bojovať o tretie miesto."

Jakub Hromada (kapitán SR "18"): "S chalanmi sme sa zhodli, že musíme dať do tohto zápasu viac ako v prvých dvoch zápasoch. Dnes ste mali možnosť vidieť, že sa to podarilo. Pri góle sme mali trochu viac šťastia, ale myslím si, že za naše nasadenie, za 87 minút sme to odjazdili tak, že sme si to zaslúžili a gól bol také vyvrcholenie."