Pondelok, 28.4.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 18.10.2017 07:14

PARTIZÁNSKE (SFZ) - Zverenci Milana Malatinského dokázali na prvý gól Arenduka ešte odpovedať, v druhom polčase im už na Ukrajinu sily nestačili

Slovensko - Ukrajina  1:2  (1:1)

Góly: 34. Vestenický - 24., 58. Arendaruk
ŽK: 66. Dimun - 38. Zotko, 49. Vachiberadze
R: Espen Eskas (Nórsko) - Bóllo, Roszbeck

SLOVENSKO "18": Vencel - Zázrivec (41. Lovas), Kružliak, Sipľak, Kupec - Grič (55. Horodník), Hromada - Kadlec, Galo (64. Dimun), Matejka (72. Vavro) - Vestenický

UKRAJINA "18": Bezruk - Kirjukchancev, Paljuch, Zotko, Lučkevič - Kloc, Vachiberadze - Arendaruk (69. Kvič), Borjačuk, Mysyk (41. Zubkov, 73. Kočergin) - Ševčenko (59. Treťjakov)

Naše mužstvo vstúpilo do zápasu aktívne, ale sústredená obrana hostí nepúšťala zverencov trénera Malatinského do vyložených gólových príležitostí. Naopak, prvú gólovú strelu vyslali hostia. V 24. minúte zahrávalo mužstvo Ukrajiny priamy kop a stredopoliar Šachtaru Doneck Denys Arendaruk umiestnenou strelou ponad múr prekonal bezmocného Vencela - 0:1. Po inkasovanom góle zvýšilo naše mužstvo obrátky a v 34. minúte bol blízko k vyrovnaniu Galo. Jeho hlavička po rohovom kope Kupca takmer prekonala brankára hostí Bezruka. Ten loptu vytlačil na rohový kop, z ktorého rezultoval vyrovnávajúci gól nášho tímu. Hromada poslal presný oblúčik na Tomáša Vestenického na bližšiu žrď a hlavička kanoniera AS Rím si našla miesto v ľavej hornej šibenici bránky hostí - 1:1.

V druhom polčase prišlo k jednej zmene na každej strane, v našm tíme nahradil Zázrivca Ružomberčan Lovás. Oba tímy pozorne bránili a nebezpečenstvo hrozilo zo štandardiek. V 43. minúte preletala strela Vachiberadzeho tesne nad brvno Vencelovu bránu, pokus Vestenického skončil na múre ukrajinského tímu. Kombinačne a gólovo sa presadili v polovici druhej časti hostia. V 58. minúte sa v strede poľa uvoľnil striedajúci Zubkov, presnou prihrávkou našiel na pravej strane nabiehajúceho Vachiberadzeho a z jeho presnej prihrávky sa nemýlil Arendaruk - 1:2. Aj v ďalšom priebehu zápasu boli aktívnejší zverenci trénera Golovka a udávali tempo zápasu. V 67. minúte vytlačil Vencel s námahou na roh strelu Zotka z priameho kopu a o štyri minúty neskôr zlikvidoval aj samostatný nájazd Treťjakova. Očakávaný tlak nášho tímu neprišiel, hlavičkový pokus zlikvidoval gólman Bezruk a strelu Kadleca zdiaľky zblokovali zadáci v žltom. Ukrajina zdolala Slovensko 2:1 a po včerajšom víťazstve nad Českom si pripísala už druhé víťazstvo.

HLASY PO ZÁPASE

Milan Malatinský (tréner SR "18"): "Súper bol kvalitnejší, ale aj náš výkon bol kvalitnejší oproti včerajšiemu. Najmä v prvom polčase. Podľa môjho názoru rozhodli štandardné situácie. Tak ako sme inkasovali prvý gól zo štandardnej situácie, potom sme do polčasu vyrovnali pekným gólom Vestenického. Mali sme slušné strelecké príležitosti a v prvom polčase sme boli o niečo lepší ako súper. V druhom polčase už dochádzali sily a po prestriedaní sme nedostali na ihrisko takú kvalitu, ako sme si predstavovali. Inkasovaný gól nás dal trochu 'do kolien', ale s výsledkom sme ešte chceli niečo urobiť, minimálne dosiahnuť na remízu."

Tomáš Vestenický (útočník SR "18", autor gólu): "Veľmi ma mrzí, ako sme nastúpili do druhého polčasu a dostali sme druhý gól. Takto sa futbal nemá hrať a beriem to aj na seba. Pri rohu som išiel na prvú tyč, skórovať. Bola to ťažká situácia, ale aj s trochou šťastia sa podarilo."