Pondelok, 11.8.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 13.10.2017 08:06

SENEC (SFZ) - Slovensko 19 - Srbsko 19 3:1 (0:0)

Dvojzápas proti Srbsku je pre zverencov Milana Malatinského prípravou na jesennú kvalifikáciu ME do 19 rokov. Od mužstva, ktoré úspešne reprezentovalo Slovensko na domácich ME do 17 rokov a následných MS do 17 v Spojených arabských emirátoch, sa očakáva v novembri postup do Elite Round.

Slovensko 19 - Srbsko 19 3:1 (0:0)

G: 67. Vavro, 68. Hromada, 90. Galo - 52. Belić
R: Mastiš - Roszbeck, Borsányi (všetci Slovensko)

SLOVENSKO: Junas - Kupec, Kružliak, Vavro, Chvátal - Hromada, Grič (46. Lesniak) - Čmelík (77. Galo), Káčer, Špalek - Vestenický (89. Matejka)

SRBSKO: Ostojić - Iličić, Stojanović, Čiča, Bogosavac (63. Brajović) - Lukić, Grujić (77. Mičanović), Luković (77. Denić) - Čudić (46. Živković), Belić (63. Zukanović), Radonjić (84. Šaponjić)

V 5. minúte sa pred bránou Junasa ocitol Čudič, ktorého dobiehal Špalek, našťastie loptu nespracoval. V 9. minúte sa pokúsil spred šestnástky prekonať Junasa Luković, z následného rohového kopu prišla veľká šanca hostí, keď najskôr trafili žrď a po následnej dorážke už loptu zachytil bezpečne slovenský brankár. V 13. minúte priviezol loptu k srbskej šestnástke Čmelík, následný rohový kop hostia odvrátili. Srbskí hráči však pokračovali v tlaku a Junas musel viackrát zasahovať, jeho pozornosť skúčali Belić, Luković i ďalší hráči. V 23. minúte to už boli Slováci, ktorí začali robiť súperovi problémy v pokutovom území. Zverenci trénera Malatinského si v krátkom čase vypracovali viacero dobrých šancí, na ich konci bol však buď dobrý zákrok brankára Ostojića alebo nepresná strela. V 30. minúte okúsila lopta po dobre zahratom rohovom kope aj brvno srbskej brány. V záverečných minútach prvého polčasu bola hra pomerne vyrovnaná, hralo sa viac-menej v strede ihriska a mužstvá sa nedostávali do výraznejších príležitostí. Výnimkou bola situácia v 43. minúte, keď Káčer našiel tesne pred šestnástkou Srbov nepokrytého Špaleka, jeho strela však išla mimo bránu. V 45. minúte ešte Čmelík centroval na Vestenického, ktorému však obrana hostí zabránila loptu dobre spracovať.

Druhý polčas začali Slováci lepšie a hosťom boli vyrovnaným súperom. Nepremenené príležitosti však spôsobovali neistotu v strede poľa a otvárali priestor útoku Srbska. Teto priestor využil v 52. minúte Luka Belić na otvárací gól zápasu. O dve minúty neskôr mohli odpovedať aj Slováci. Loptu opäť k pokutovému územiu dopravil Čmelík, nahrávku ale nevyužil Vestenický a ani následnú dorážku Špalek neupratal do srbskej brány. Onedlho sa situácia opakovala, tentokrát sa zakončiť pokúsil Čmelík sám, opäť však bez gólového úspechu. V 57. minúte bol Belić opäť pred Junasovou bránou a pri Slovákoch stála pani Šťastena veľmi blízko. V 61. minúte sa pokúsil prekvapiť zo strany brankára Vestenický, Ostojić ale loptu bezpečne zachytil. O minútu neskôr sa Vestenický opäť dostal do jasnej šance, odrazenú loptu po jeho strele však Špalek ani on sám v druhom pokuse do brány nedorazili. Vestenický mal kopačky aj v šanci Slovákov v 66. minúte, z ktorej bol rohový kop. Po faule na Káčera v pokutovom území si Vestenický postavil loptu na biely bod, Otojić jeho strelu k žrdi vyrazil. Po rohovom kope si však dobrú pozíciu urobil Denis Vavro a vyrovnal skóre. Po zaváhaní Srbov v strede poľa si loptu privlastnil Špalek a s Káčerom si pripravili peknú útočnú akciu, na konci ktorej bol kapitán Hromada. Ten nezaváhal a v 68. minúte upravil skóre v prospech Slovákov. Nasledovali veľmi horúce minúty. Srbi, ktorí v priebehu dvoch minút dostali dva góly sa nechceli vzdať bez boja a aktívne napádali. Na druhej strane si šance pripravili aj Slováci a brankár Ostojić mal o zábavu postarané. Tomáša Gala poslal na ihrisko tréner Malatinský, aby trochu oživil ofenzívu svojho tímu. Galo sa mu odvďačil viacerými peknými šancami. V 87. minúte hlavičkoval tesne pod brvno po centri od Chvátala, Osojić jeho strelu prečítal a vyrazil. V 90. minúte sa už Galo nemýlil a zvýšil skóre na 3:1.

Milan Malatinský (tréner): "Náš výkon gradoval, aj keď Srbi vstúpili lepšie do zápasu, najmä prvých dvadsať minút. Postupne sme si aj my vypracovali šance, ktoré však zostali nepremenené. Prehrávali sme 1:0, mali sme veľa šancí, čo vyústilo do nepremenenej jedenástky. Potom sme vyrovnali a chalani ešte viac pridali a po zásluhe sme zápas dotiahli do víťazného konca."

Jakub Hromada (kapitán, autor 2. gólu): "Prvý polčas nebol optimálny z našej strany, ale pomaly sme sa do toho zostávali. Dovolili sme Srbom dostať sa do viacerých príležitostí v prvom polčase najmä na začiatku. Povedali sme, že ich budeme vysoko napádať, oni vyrážali do rýchlych brejkov, najmä Radonjić nám robil problémy. V druhom polčase sme sa do toho dostali, ukázali sme našu futbalovosť a bol veľmi dobrý z našej strany."

Tomáš Galo (autor 3. gólu): "Tréner chcel, aby som hru oživil, aby som podal behavý výkon. To, že som dal gól, bola nadstavba, ktorá ma teší."