Pondelok, 25.8.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 5.9.2017 11:22

SENEC (NTC) - Priateľský zápas mal trénerovi ukázať aj to, kto z tímu má šancu v reprezentácii do 21 rokov

Výber Ivana Galáda odohral priateľský zápas s reprezentáciou Spojených arabských emirátov, ktorá je na Slovensku na trojtýždňovom sústredení. Divák mohol vidieť viacero zaujímavých gólových šancí, ale aj nervózny záver, kedy v priebehu 6 minút udelil hlavný rozhodca 4 žlté karty a nechýbali ani strkanice medzi hráčmi.

Slovensko "20" -Spojené arabské emiráty "20" 1:0 (1:0)

Gól: 7. Jakúbek
ŽK: 16. Kira, 50. Faško, 83. Ventúra - 73. Rashid, 81. Shawkan, 83. Mohammed, 87. Meer
R: Pavlík - Bednár, Borsányi (všetci Slovensko)

SLOVENSKO: Kira - Jakúbek, Škriniar (64. Ventúra), Tóth, Mazáň - Valjent, Ivan - Opatovský (46. Faško), Mihalík (56. Duga), Šmehyl (80. Huk) - Sabler (46. Kosorin)

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY: Alshamsi - Alalawi, Ali, Rashid, Jamil (31. Shawkan) - Salmeen (69. Mohammed, 84. Meer), Amin, Jami (78. Kazim), Bilal (31. Alhosani) - Jasim (20. Alambri), Alrzi (80. Beloazer)

Prvá vážnejšia situácia v zápase prišla v 5. minúte, keď z dobrej pozície skúsil vystreliť Ivan, strelu tečoval obranca hostí na roh. O dve minúty neskôr už Slováci svoju ofenzívnu taktiku pretavili do gólu, keď po peknej hre pred šestnástkou dostal loptu Jakúbek a poľahky prekonal brankára Alshamsiho - 1:0. V 12. minúte našiel Šmehylov center pred šestnástkou Sablera, ten však mieril nad bránu. V 16. minúte sa dostávali hostia do brejkovej situácie, vybehnúť z brány musel Kira. V 22. minúte sa na dobrej pozícii pred bránou Emirátov objavil Tóth, ktorého brankár vychytal, Sablerova strela o minútu neskôr smerovala opäť mimo brány. V 25. minúte predviedli Slováci opäť peknú kombináciu, keď Ivan našiel Mihalíka a ten nahral Opatovskému, ktorý opečiatkoval brvno. Desať minút sa hralo bez väčších šancí, potom sa k slovu dostali opäť Slováci, Jakúbek s MIhalíkom si šikovne poradili s obranou hostí, Sablerovi sa však ani z tejto situácie nepodarilo úspešne zakončiť.V 38. minúte skúsili šťastie aj hostia, keď zboku pálil Amin. Po rohovom kope sa Slováci dostali do protiútoku, Jakúbkovu strelu obrana zblokovala.

Do druhého polčasu vstúpili Slováci opäť aktívne. V 48. minúte kapitán Mazáň centroval do šestnástky Ivanovi, ten však loptu netrafil správne. V 51. minúte sa Kosorin ocitol sám pred brankárom Alshamsim, no jasnú šancu nedokázal zúžitkovať. V 61. minúte sa na bránu hostí rútili Duga s Kosorinom, Duga to na brankára skúsil sám, Alshamsi jeho zámer prečítal. V 71. po súboji Mohammeda a Valjenta nasledovala štandardná situácia pre hostí zo vzdialenosti 20 metrov od slovenskej brány. Alrzi skúsil priamu strelu, ktorú Kira zachytil do náručia. V 75. minúte to po strane skúsil Jakub Kosorin, ktorého vytlačil obranca hostí Ali. Desať minút pred koncom stretnutia bolo na trávniku skutočne horúco. Po faule na Faška pred šestnástkou v 87. minúte si loptu postavil Jakúbek, strela však išla nad bránu. O minútu neskôr rozohrali Slováci pred súperovou bránou dobrý signál, na jeho konci bola ale nepresná prihrávka.

Ivan Galád (tréner): "Hráme na víťazstvá, je to tretí zápas dvadsiatky a som rád, že ho chlapci zvládli a vyhrali 1:0. V druhom polčase sme mohli ukázať lepšiu kvalitu, ale dnes už každý vie hrať futbal. Tešme sa, že sme v treťom zápase vyhrali."

Róbert Mazáň (kapitán): "Mali sme šance na to, aby sme vyhrali vyšším rozdielom. Začali sme hrať to, čo sme si povedali, ale postupom času sme od toho upustili a súper začal preberať iniciatívu. Dnes je dôležité, že sme vyhrali."