Pondelok, 23.4.2012 22:00 | Posledná aktualizácia 19.10.2017 07:43

PIEŠŤANY (SFZ) - Tím Petra Gergelyho v druhom zápase zlomili dva góly z pokutových kopov

Slovensko "18" - Dánsko "18" 1:3 (1:1)

Góly: 23. Danko - 9. (11m) a 71. (11m) C. Nielsen, 79. Poulsen
ŽK: 75. Steinhubel, 80. Rusnák - 20. Lindberg, 55. C. Nielsen
ČK: 7. Bréda po faule vo vyloženej šanci
R: Špaček - Ščury, Tománek

SLOVENSKO "18": Bréda - Bero, Niňaj, Čiernik, Molnár (73. Brigant), Kovaľ (63. Mazáň), Faško (41. Mihalík), Števček (8. Holec), Rusnák, Danko, Kráľ (36. Steinhubel)

DÁNSKO "18": Hojbjerg - Nissen (51. Oggesen), M. Nielsen (41. Johannesen), P. Jensen, C. Nielsen, A. Christensen (67. A. Sorensen), L. Christensen, Lindberg (41. Laursen, 76. Redzep), K. Andersen, L. Jensen (51. L. Sorensen), Poulsen

Už v úvode sa opakoval scenár z prvého zápasu s Ukrajinou. V 7. minúte brankár Brédazastavil prenikajúceho dánskeho útočníka v pokutovom území iba faulom a bol vylúčený. Z nariadeného pokutového kopu sa Dáni ujali vedenia - 0:1. Naši dokázali držať krok so súperom, ktorého bránku ohrozoval predovšetkým aktívny Danko. Jeho hlavičku v 17. min. odvrátil súper ešte na bránkovej čiare, ale v 23. min. po vysunutí Rusnákom sa už gólovo presadil - 1:1. Potom dvakrát udreli Dáni, keď v 30. min. nastrelil Poulsen brvno a o dve minúty neskôr ho vo vyloženej šanci vychytal brankár Holec.

V druhom polčase sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Danko ohrozil výbornými strelami súpera z uhla v 51. a z hranice šestnástky v 58. minúte. O zápase rozhodla 70. minúta kedy po súboji Molnára s K. Andersenom v pokutovom území zapískal rozhodca jedenástku - 1:2. Naši sa pokúsili opäť vyrovnať ale dve minúty pred koncom po zmätkoch v našej šestnástke sa najlepšie zorientoval Poulsen a definitívne rozhodol zápas - 1:3.