Utorok, 15.10.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 31.10.2017 20:19

NYON (SFZ) - Ženská reprezentácia do 15 rokov zdolala rovesníčky z Azerbajdžanu 1:0 a vybojovala si postup na olympijské hry mládeže 2014 v čínskom Nanjingu.

Slovensko ženy "15" – Azerbajdžan ženy "15" 1:0 (1:0)

Gól: 25. Šurnovská

SLOVENSKO ŽENY "15": Solárová – Mačugová, Hrádeľová, Kopčová, Šurnovská, Bochinová, Mikolajová, Gmitterová, Jančová, Herbríková, Rigó

Zápas sa hral na náhradnom ihrisku, organizátori turnaja sa tak rozhodli po prehliadke terénu na hlavnom ihrisku v Nyone, po ktorej ho označili po niekoľkodňovom daždi za nespôsobilý. Od prvého dňa hrali a trénovali dievčatá na rozmočených terénoch v dôsledku vytrvalého dažďa, až dnes sa počasie umúdrilo a finále sa hralo bez prítomnosti dažďových kvapiek.

Naše dievčatá nastúpili v rovnakom zložení ako v semifinálovom dueli proti Rumunsku, vynútenou zmenou bolo len striedanie brankárky Tamary Solárovej v 20. minúte, kedy pre zranenie musela opustiť bránu pre tržnú ranu na obočí. Do brány sa postavila Dominika Karlíková a s jej príchodom na trávnik prišiel aj gól v sieti súpera. V 25. minúte prišiel z pravej strany center do 16-ky súpera, na ktorý si nabehla k prvej žrdi Martina Šurnovská a pohotovo vsietila, ako sa ukázalo neskôr, rozhodujúci gól zápasu - 1:0. Počas celého stretnutia kontrolovali naše hráčky loptu a niekoľko streleckých pokusov skončilo na brvne brány Azerbajdžanu. Definitívnu poistku mohla pridať tri minúty pred záverečným hvizdom kapitánka Mária Mikolajová, ale jej strelecký pokus po pravej ruke brankárka Curtová vystihla a vykresala nádej pre tím trénera Gonzaleza. V závere naše dievčatá doviedli zápas do víťazného konca a vybojovali historický postup na olympijské hry mládeže 2014 v čínskom Nanjingu.

HLASY PO ZÁPASE:

Branislav Petrovič (tréner SR ženy 15): "Dievčatá odohrali ťažký zápas po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Podarilo sa nám eliminovať líderku v tíme Azerbajdžanu na hrote útoku a naše dievčatá ovládli a kontrolovali hru v strede poľa. Loptu sme mali v držaní v pomere 60:40. Dievčatám patrí pochvala a obrovská poklona za výkony na turnaji, ale aj prístup, správanie a reprezentáciu našej vlasti v zahraničí."

Mária Mikolajová (kapitánka SR ženy 15): "V zápase sme mali veľa šancí, ktoré sme nepremenili. Futbal sa hrá na góly, jeden sme strelili a tešíme sa z postupu na olympijský turnaj do Číny.