Štvrtok, 22.8.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 22.10.2017 16:38

VINIČNÉ (SFZ) - Aj v druhom z dvojice priateľských zápasov podľahli zverenykne Kataríny Paxnerovej chorvátskym rovesníčkam jednogólovým rozdielom.

Slovensko WU19 - Chorvátsko WU19 0:1 (0:1)

Góly: 41. Hopinski
ŽK: 56. Straka (Chorvátsko)
R: Matulová - Krčová, Orlíková (všetky SR)

SLOVENSKO WU19: Póňová - Vrabcová, A. Horváthová (79. Palenčíková), Zdechovanová, Juríková, A. Tóthová (82. Hviščová), Fatulová "C", Absolonová, Lukčíková (67. Šandálová), Čopíková, Kujovičová. Tréner: Katarína Paxnerová

CHORVÁTSKO WU19: Tena Horvat (46. Nicole Vuk) - Bijelić, Straka (66. Godinić), Tea Horvat (90. Apić), Miočević, Lubina, Stanić (75. Poć), Hopinski, Tunić, Conjar, Skupnjak (87. Konestabo). Tréner: Robert Krznarić

Obe družstvá začali opatrne a v úvode sa pokúšali iba o strely z diaľky. Prvú vážnejšiu  príležitosť si vypracovali naše dievčatá v 18. minúte. Po pravej strane unikla Alexandra Tóthová, jej center sa pokúsila hlavičkou zasiahnuť Čopíková a odrazenú loptu poslala nabiehajúca A. Horváthová tesne vedľa brány. O tri minúty poslala ďalekonosnú strelu Kujovičová, ale lopta letela tesne nad bránu Teny Horvat. Rovnako nepresne mierila v 31. minúte z priameho kopu Čopíková. Najkrajšiu akciu prvého polčasu predviedlo opäť duo Čopíková - A. Tóthová. Prvá menovaná poslala uličkou do úniku po pravej strane A. Tóthovú a jej presný center zakončila bez prípravy tesne vedľa ľavej žrde brankárky súpera. Napriek veľkej aktivite nášho družstva sa tesne pred odchodom do kabín z ojedinelého útoku ujali vedenia Chorvátky. Monika Conjar uvoľnila na pravej strane Hopinsku, a tá prestrelila vybiehajúcu Póňovú - 0:1.

Aj v úvode druhého polčasu mali miernu prevahu naše hráčky. V 51. minúte ponúkla Čopíková loptu Juríkovej, jej strela mierila vedľa. O šesť minút neskôr v sľubnej pozícii netrafila nožničkami loptu Vrabcová a medzi žrde sa nezmestili ani pokusy Kujovičovej a Absolonovej. Súperky naďalej hrozili z protiútokov. Po jednom z nich v 74. minúte mohla zvýšiť vedenie Chorvátska Monika Conjar, brankárka Póňová loptu s námahou vytlačila na roh. V 77. minúte bola blízko k vyrovnaniu Kujovičová, jej oblúčik z ostrého uhla len tesne minul bránu Vukovej. V závere Chorvátky ustrážili jednogólový náskok a aj po druhom zápase sa tešili z tesného víťazstva 1:0.

Katarína Paxnerová (trénerka SR ženy "19): "Prvý polčas v stredajšom zápase bol z našej strany veľmi zlý. Dievčatá nastúpili ustráchané, ale v kabíne sme si povedali čo a ako a v tom druhom polčase to bolo vidieť. V dnešnom zápase sme boli lepším tímom od začiatku do konca. Snažili sme sa a vytvorili sme si množstvo šancí, ktoré sme, žiaľ, nevyužili. Súper svoju jedinú vážnejšiu šancu využil, a to rozhodlo o zápase."

Alexandra Tóthová (ofenzívna stredopoliarka): "Určite sme boli celý zápas lepšie. Škoda, že sme nevyužili šance. Ak by sme ich využili, tak by sme vyhrali nielen tento zápas, ale aj prvý zápas v stredu."