Utorok, 18.6.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 16:49

SENEC (SFZ) - V druhom vzájomnom zápase priateľských zápasov reprezentačných tímov žien sa zrodila druhá remíza

Slovensko - Wales 1:1 (0:1)

Góly: 57. Fischerová - 12. Ward
R: Štrpková - Smolíková, Borányi (všetky SR)

SLOVENSKO: El Dahaibiová - Mravíková, Matysová, Bíróová (66. Škorvánková), Fischerová, Fecková (66. Koleničková), Vojteková, Hmírová (46. Bartovičová), Cerovská, Rybárová, Klechová

WALES: Nokes - Hancock, Hawkins (75. Green), Price, Danies,  James, Fishlock, Ingle, Harding (83. Walsh), Wiltshire (78. Keryakoplis), Ward

V úvodných minútach sa striedala hra z jednej strany na druhú, sľubné šance si vypracovali reprezentantky Walesu, keď už v prvej minúte stretnutia ohrozila slovenskú brankárku Helen Ward. Tá si strelecké šance v úvode striedala najmä s Veronikou Klechovou. Pri Slnečných jazerách sa hostky ujali vedenia v 12. min, keď sa presadila nádhernou strelou do šibenice práve Helen Wardová. Slovenky odpovedali najmä zásluhou Veroniky Klechovej, ale bez gólového efektu. Po 20. minúte stretnutia musela slovenská brankárka Lucia El Dahaibiová riesiť zložitú situáciu vybehnutím ďaleko od brány, aby zastavila protiútok sklzom pod nohy Sophie Ingle.  Slovenky Cerovská, Fecková i Matysová skúšali prekonať brankárku Rhian Nokes, ale počas prvého polčasu neboli Slovenky úspešné.

Do druhého polčasu nastúpili Slovenky s rovnakou dravosťou. Center Veroniky Klechovej zvýšil už tak dosť vysokú teplotu pred bránou Walesu a v 57. minúte fantastickým lobom prekonala prekvapenú brankárku Nokes Patrícia Fischerová. Súperky sa opäť snažili dostať do vedenia, v 66. minúte musela hlavičku Lauren Price odvrátiť z bránkovej čiary hlavičkou Alexandra Víróová. V 71. minúte si na krásny pas z hĺbky poľa nabehla Dominika Koleničková a Rhian Nokes jej strelu len vytlačila na roh. V závere stretnutia si Slovenky ešte vypracovali niekoľko sľubných akcií avšak ani v 90. minte sa Cerovskej nepodarilo prekonať Rhian Nokes. Stretnutie sa skončilo opäť remízovým výsledkom 1:1.

HLAS PO ZÁPASE:

Zsolt Pakusza (tréner SR ženy): "Práve preto, že sa pripravujeme na kvalifikáciu sme si zvolili tohto súpera. Bola to vynikajúca príprava na septembrový zápas s Írskom. Wales je síce len niekoľko miest pred nami v rebríčku, ale je to veľmi dobré družstvo, majú hráčky v anglickej lige. Tento termín je trochu pre nás náročný, pretože je po súťaži a dievčatá sa už viac cítia na dovolenke, ale som rád, že nás v oboch zápasoch zdobila bojovnosť a dievčatá chceli oba zápasy vyhrať."