Nedeľa, 16.6.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 16:48

SENEC (SFZ) - V prvom z dvojice priateľských zápasov reprezentačných tímov žien sa zrodila remíza

Slovensko - Wales 2:2 (1:1)

Góly: 45. Rybárová, 87. Klechová - 6. Fishlock, 50. Ward
ŽK: 63. Haršanyová, 82. Vojteková - 42. Fishlock, 90. Danies
R: Chudá - Obertová, Roszbeck (všetci SR), 150 divákov

SLOVENSKO: Korenčiová - Fischerová, Matysová, Haršányová, Vojteková, Bíróová (46. Cerovská), Rybárová (63. Koleničková), Klechová, Škorvánková, Fecková (63. Šušková), Bartovičová (46. Hmírová)

WALES: Nokes - Hancock, Pronce, Danies, Hawkins, James, Fishlock, Ingle (84. Walsh), Harding (79. Keryakoplis), Wiltshire (72. Green), Ward (89. Evans)

V prvom polčase sa v úmornom a horúcom počasí hral predovšetkým medzišestnástkový futbal. V 4. min. Matysová tesne v šestnástke nedokázala tečovať center, v 6. minúte naopak využila ojedinelú šancu kapitánka hostí Jessica Fishlock. V 15. min. Haršányová v poslednej chvíli odzbrojila prenikajúcu Sarah Wiltshire. Našim reprezentantkám viazla kombinácia, Walesanky sa snažili hroziť z rýchlych protiútokov. V závere polčasu sme prevzali iniciatívu a vyrovnávajúci gól v 45. min. zaznamenala Rybárová strelou z asi 20 m, ktorú brankárka hostí trochu podcenila.

AJ druhý polčas lepšie odštartovali hosťky, keď cez dve naše hráčky sa individuálne presadila Helen Ward - 1:2. Naše hráčky nevedeli nájsť recept na pozornú obranu súperiek, ktoré stále hrozili z rýchlych protiútokov.Bránku Walesu ohrozila po úniku iba v 76. min. debutujúca Dominika Koleničková. V 87. min. vybojovala Šušková roh a v po jeho zahratí sa v šestnástke najlepšie zorientovala Klechová, ktorá dotlačila loptu tesne za bránkovú čiaru a stanovila konečné skóre zápasu na remízových 2:2, keďže v nadstavenom čase Šušková z voleja z päťky trafila len brankárku hostiek.

Zsolt Pakusza (tréner SR ženy): "Na výkone viacerých hráčok bolo cítiť, že ešte v sobotu hrali súťažný zápas. Mnohé z nich riešia v súčasnosti aj iné starosti ako skúšky alebo prestupy. Remíza je zaslúžená, navyše v závere sme mali aj šance na víťazstvo. Dostali sme nešťastné góly po slabom dôraze v súbojoch, čo sa nám obvykle v našej obrannej hre nestáva. Súperky nás predčili v strede poľa a darilo sa im získavať odrazené lopty. Dúfam, že do stredajšej odvety si naše hráčky oddýchnu a zregenerujú. Chceme hrať s ešte väčším nasadením, zlepšiť hru v strede poľa a určite chceme zvíťaziť."

V stredu 19.6. sa v NTC uskutoční odveta so začiatkom o 16:00