Vysoká prehra ženskej 19-ky v Poľsku

Utorok, 7.4.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 5.10.2017 14:06

BOGUCHWALA (SFZ) - Ženská reprezentácia SR do 19 rokov podľahla v prvom z dvojice prípravných stretnutí v Poľsku domácim rovesníčkam 0:5

Zverenkyne trénera Petroviča podľahli v prvom z dvojice prípravných stretnutí v Poľsku domácemu výberu vysoko 0:5. Poľské hráčky si vytvorili v úvode zápasu dvojgólový náskok, keď už v 4. minúte otvorila skóre Patrycja Matla a o tri minúty zvýšila na 2:0 Patrycja Michalczyk. Pred odchodom do kabín zvýšila na 3:0 z pohľadu domácich Agnieszka Jedrzejewicz. Tá istá hráčka zvýšila na začiatku druhej časti hry už na 4:0, skóre zápasu uzavrela tri minúty pred záverečným hvizdom Michalina Kowalska.

Odvetné stretnutie ženských výberov Poľska a Slovenska do 19 rokov je na programe pozajtra dopoludnia v piatok (10.4.) o 11:00 v Krasne.

Poľsko - Slovensko 5:0 (3:0)

Góly: 4. Matla, 7. Michalczyk, 36., 47. Jedrzejewicz, 87. Kowalska
ŽK: 19. Moťovská, 27. Kovaľová, 80. Szeibecederová, 85. Mikolajová
R: Patrycja Marek (Poľ.)

SLOVENSKO WU19: Chládeková - Kulová (53. A. Tóthová), Moťovská, Deszátová (46. Maťavková), Kovaľová, Vojteková (39. Mikolajová), Havranová (65. Lišková), Šurnovská (74. Polláková), Fabová, Koflanovičová (24. Čahojová), Švecová (46. Szeibecederová)

Branislav Petrovič (tréner SR WU19): "V dnešnom zápase jasne dominovali domáce hráčky, nedokázali sme sa vyrovnať s ťažkým terénom a trošku aj s nepriazňou hlavnej rozhodkyne. Na to sa však nemôžeme vyhovárať, vylepšiť si reputáciu nám môže pomôcť v odvetnom zápase iba zlepšený prístup. Verím, že dievčatá odstránia chyby a že sa vyhneme takýmto výkonnostným výkyvom."