Ženská 17-ka v druhom zápase UEFA Development proti Čiernej Hore víťazne

Utorok, 2.9.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 29.10.2017 19:05

VIRJE (SFZ) - V druhom stretnutí na mládežníckom turnaji UEFA Development v Chorvátsku zdolali zverenky trénera Petroviča rovesníčky z Čiernej Hory 4:2

Po úvodnej tesnej prehre s domácim Chorvátskom vstúpili Slovenky do zápasu aktívne a už v 9. minúte sa ujali vedenia zásluhou presnej strely stredopoliarky Trenčianskych Teplíc Klaudie Fabovej - 1:0. Po polhodine hry otočili súperky v priebehu dvoch minút na 1:2, ale záver polčasu opäť patril našim dievčatám. V poslednej minúte polčasu najskôr vyrovnala strelecky disponovaná Fabová a dokonca v nadstavenom čas posunula do vedenia náš tím Martina Šurnovská - 3:2. V druhej časti hry zvýšila tá istá hráčka z pokutového kopu na konečných 4:2. Záverečný duel odohrá ženská sedemnástka v piatok (5.9.) proti rovesníčkam zo Slovinska.

Slovensko WU17 - Čierna Hora WU17  4:2 (3:2)

Góly: 9., 40. Fabová, 40+1., 70. Šurnovská (druhý gól z 11m) - 35., 37.
ŽK: Čeriová

SR WU17: Vatterová - Májovská, Gmitterová (41. Szeibecederová), Murínová, Herbríková - Mikolajová (67. Kovaľová) - Fabová, Šurnovská, Hrádeľová (67. Suchá), Mazurová (41. Čeriová) - Kopčová (46. Roháčová)