Ženská 19-ka v príprave na Euro zdolala Talianky

Piatok, 24.6.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 10.8.2016 08:42

SENEC (SFZ/PETER HABŠUDA) - Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov zdolali v prípravnom zápase rovesníčky z Talianska 2:0.

SLOVENSKO WU18 - TALIANSKO WU 19  2:0 (2:0)

Góly: Moťovská, 41. Fabová

SLOVENSKO WU19: Matúšková- Kulová (75. Sluková), Deszátová (21. Tóthova, 85. Líšková), Moťovská, Kovaľová - Mikolajová - Havranová (46. Švecová), Briššová (61. Galarovičová), Fabová, Čahojová - Šurnovská (75. Košlabová)

TALIANSKO WU19: Fedeleová - Verganiová (46. Marinelliová), Mellaová, Tortelliová, Lenziniová (79. Peressottiová) - Cavichciaová - Ghisiová (46. Olivierová), Simonettiová (61. Mascarellová) - Serturiniová, Morucciová (61. Brustiaová)- Del Stabileová (46. Pezzotaová)

V ideálnom futbalovom počasí, sa naše reprezentantky do 19 rokov stretli v rámci prípravy na európsky šampionát, s talianskymi rovesníčkami. Od úvodu zápasu boli aktívnejšie Talianky, do väčších šancí sa však dostávali Slovenky. Najskôr sa pekným centrom prezentovala Briššová, ten však gólom však neskončil. Po ďalšom centri, sa Talianky dopustili nedovoleného zákroku vo vlastnej šestnástke a nasledovala penalta, ktorú Moťovská bezpečne premenila na 1:0. Po góle získali naše dievčatá väčšiu istotu a začali Taliankam stále viac hroziť. V polovici polčasu už mohlo byť 2:0. Fabová obišla brankárku ale jej strelu do prázdnej brány odvrátili vracajúce sa Talianky. V 41. minúte tribúny rozjasala Fabová, keď hlavou umiestnila pekný center Kulovej. Tesne pred koncom polčasu sa ocitla vo vyloženej šanci Talianka Serturini, ale medzi tri žrde brankárky Matúškovej netrafila a tak do šatne odchádzali Slovenky s vedením 2:0.

Druhý polčas začali hráčky súpera aktívne no naše pozorne bránili a súperky nepustili do väčších šancí. Takmer celý druhý polčas sa hral medzišestnástkový futbal s minimom šancí. V 61. min ohrozila s priameho bránu súperiek Šurnovská, brankárka hostí však bola pozorná a jej pokus kryla. V 70. min po dlhom pase zatiahla za ručnú brzdu v pokutovom území Kulová a penalta sa kopala aj na druhej strane. Serturini však netrafila bránu a tak ostal stav nezmenený. Do ďalších šancí naše reprezentantky Talianky nepustili, pripísali si cenné víťazstvo 2:0.

HLAS PO ZÁPASE:

Branislav Petrovič (tréner SRWU19): "S výsledkom som spokojný, ale predvedený výkon nebol optimálny. Prvý polčas bol z našej strany futbalovejší. V druhom sme sa už trápili, dochádzali sily. Myslím si, že dievčatá urobili všetko preto aby sme vyhrali."