Ženská 19-ka zdolala Severné Írsko 3:1

Streda, 14.6.2017 21:59 | Posledná aktualizácia 14.6.2017 23:27

BALLYMONEY (SFZ) - V prvom z dvojice prípravných stretnutí zdolal tím trénera Petroviča rovesníčky zo Severného Írska 3:1.

Ženská futbalová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila v prvom meraní síl v Severnom Írsku nad domácim výberom 3:1. Skóre zápasu otvorila v 20. min obrankyňa ŠKF VIX Žilina Veronika Jančová. Domáci tím vyrovnal v 75. min zásluhou Brenny McPartlanovej, no o minútu neskôr poslala naše hráčky opäť do vedenia Kristína Panáková. Skóre stretnutia uzavrela minútu pred záverečným hvizdom gólom na 3:1 striedajúca Stela Semanová. Odvetný duel v Ballymoney je na programe v piatok 16. júna o 12:00.

SEVERNÉ ÍRSKO - SLOVENSKO 1:3 (0:1)

Góly: 75. McPartlanová - 20. Jančová, 76. Panáková, 89. Semanová
ŽK: nikto
SLOVENSKO WU19:  Rezeková - Čermáková, Vagaská, Bochinová (60. Semanová), Lemešová, Bogorová, Jančová, Mráziková, Dianišková (60. Panáková), Gmitterová, Žemberyová

Branislav Petrovič (tréner SRWU19): "Dievčatá odohrali kvalitný zápas, najmä v prvom polčase podali výborný výkon. Vychádzali nám niektoré nové herné prvky, vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí a mohli sme pridať aj ďalšie góly. V druhej časti hry sa úlohy vymenili, súper nás zatlačil do defenzívy, napriek tomu sme na konci zápasu dokázali vyťažiť z minima maximum a zápas sme dotiahli do víťazného konca."