Ženská 19-ka zdolala Turecko 3:1

Štvrtok, 3.8.2017 12:00 | Posledná aktualizácia 3.8.2017 12:27

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ/pz) – Ženská futbalová reprezentácia do 19 rokov zdolala v prvom z dvojice prípravných zápasov rovesníčky z Turecka 3:1.

V úmornej horúčave sa futbalovo aj výsledkovo presadilo družstvo trénera Petroviča a zaslúžene zvíťazilo v stretnutí s Tureckom 3:1. Úvodný gól zápasu zaznamenala po štvrťhodine Mária Mikolajová a tá istá hráčka zvýšila v 51. minúte na 2:0. Hráčky Turecka sa vrátili do zápasu v 77. minúte po presnej strele Manye Esraovej, gólový účet prvého z dvojice prípravných duelov uzavrela sedem minút pred koncom hráčka MŠK Trenčianske Teplice Kristína Panáková.

Odvetný zápas je na programe v sobotu 5. augusta o 10:00 na štadióne v Dunajskej Lužnej.

Slovensko WU19 – Turecko WU19 3:1 (1:0)

Góly: 15., 51. Mikolajová, 83. Panáková – 77. Manya Esraová
R: Pavlíková – Krčová, Matejová

SLOVENSKO WU19: Rezeková – Vagaská (39. Gmitterová), Kopčová (46. Lukáčová), Šurnovská, Lemešová, Bogorová (46. Panáková), Jančová (46. Šedivá), Mráziková, Čermáková, Mikolajová (76. Bieliková), Žemberyová (84. Ščasnárová)

BRANISLAV PETROVIČ (tréner SR WU19): "Zápas sa odohral v extrémne teplom počasí, napriek tomu tempo hry bolo na dobre úrovni. Našou snahou bolo vytvoriť si tlak a dostávať sa do šancí, čo nám aj podarilo. Zápas sa vyvíjal v náš prospech, kontrolovali sme hru a mali sme niekoľko dobrých príležitostí ešte pred úvodným gólom v 15. minúte. Súper nás preveril a odhalil naše nedostatky v obrane, verím, že sa nám ich podarí do odvetného zápasu odstrániť a v odvete podáme ešte lepší výkon ako dnes."