Ženská reprezentácia do 16 rokov zdolala na penalty domáce Rumunsko

Štvrtok, 11.4.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 30.10.2017 11:58

BUFTEA (SFZ) - Rumunsko WU16 - Slovensko WU16 1:1 (0:3 p.k.) v záverečnom zápase na turnaji UEFA Development v Rumunsku

Rumunsko WU16 - Slovensko WU16  1:1 (1:0)  0:3 p.k.

Góly: 38. (z 11m) - 42. Briššová
Pokutové kopy premenili: Deszatová, Fabová, Kovaľová

SLOVENSKO: Chládeková - Havranová (41. Masárová, 70. Kulová), Kovaľová, Moťovská (41. Polláková), Roháčová (41. Maťavková), Deszatová, Fabová, Lišková, Čériová, Čahojová, Briššová

Branislav Petrovič (tréner SR ženy "16"): "Nastúpili sme proti kvalitnému súperovi, napriek tomu bola hra počas zápasu v našich rukách. Dobre sme kombinovali v strede ihriska, využívali sme krídelné priestory odkiaľ prichádzali finálne prihrávky. Opäť sme však trpeli na slabšie zakončenie. Súperi sa ujali vedenia v prvom polčase po pokutovom kope, ale to bo z ich strany všetko. V druhom polčase bola naša dominancia ešte výraznejšia, v čom nás podporil aj rýchly gól Briššovej, ktorá po kolmej lopte Maťavkovej vyrovnala.  Súperky sme neustále aktívnym bránením dostávali pod tlak, škoda len, že sme nedokázali využiť viacero čistých šancí. Naša herná pohoda sa potvrdila aj pri pokutových kopoch, keď Chládeková  chytila hneď prvú jedenástku a Deszatová, Fabová a Kovaľová s prehľadom svoje pokusy premenili. Celkovo hodnotím zápas pozitívne, dokázali sme potvrdiť našu stúpajúcu výkonnosť."