Ženská reprezentácia do 17 rokov skončila na turnaji v Senci na 4. mieste

Nedeľa, 4.3.2012 23:00 | Posledná aktualizácia 30.10.2017 12:29

SENEC (SFZ) - Na ihrisku Montostroj Senec sa v nedeľu skončil UEFA Development Tournament štyroch ženských reprezentácií do 17 rokov

Slovensko "17" - Grécko "17" 0:2 (0:2)

ŽK: Nižňanská

R: Pirriatore (Taliansko) - Matulová, Žáčiková (obe Slovensko)

SLOVENSKO "17": Chládeková - Macaľová (50. Nižňanská), Deszatová, Ž. Horváthová, Hviščová (38. T. Kulová) - Chrenková, Karasová, N. Valkovičová (41. Judičáková), Šandalová, D. Mihoková (41. Balogová) - S. Bačová (78. Taranová)

Slovenky začali v tomto stretnutí aktívne a na rozdiel od stretnutia so Slovinskom si hneď od úvodných minút vytvorili mierny tlak a šance, ktoré žiaľ nepremenili. Už v 6. minúte stretnutia po perfektnom pase Karasovej v päťke si Bačová zle spracovala loptu a netrafila ju tak ako chcela. Následne sme pokračovali v aktivite, no žiaľ, chýbal patričný pokoj a dôraz vo finálnej fáze. V 24. minúte po trme - vrme v našom pokutovom území loptu výborne trafila grécka hráčka oblúčikom za chrbát prekvapenej brankárky Chládekovej a aj všetkých prítomných divákov a prehrávali sme 0:1. Žiaľ, namiesto očakávaného tlaku a prípadného vyrovnania sme sa o 8 minút dočkali nepríjemnej sprchy, keď sme krásnou tiahlou strelou ponad brankárku dostali druhý gól. Ďalšie dve šance zlikvidovala pozorná brankárka Chládeková.

Po preskupení síl a prestriedaní sme sa v 2. polčase pokúsili o nemožný zvrat, aktívna bola hlavne striedajúca Judičáková, no zo šancí Bačovej a Balogovej nič nebolo. Postupom času naše družstvo žiaľ úplne odpadlo po fyzickej stránke a Grékyniam prepúšťalo hlavne kľúčový stred poľa, ktoré to aj patrične využívali na vytváranie si šancí. V 58.minúte po našej chybnej rozohrávke Kaldaridoková poslala loptu tesne vedľa bránky, o minútu neskôr tá istá hráčka zazvonila na naše brvno. V 61. minúte sme sa pokúšali aspoň o kontaktný gól, no strela Ž. Horváthovej letela len do brankárky Charakopoulousovej. Kontaktný gól nepadol ani v 72. minúte, keď po kolmej prihrávke Chrenkovej neuspela striedajúca Judičáková v priamom súboji s gréckou brankárkou. V 74. minúte vyloženú šancu Kaldaridokovej zmarila pozorne vybiehajúca Chládeková, o malú chvíľku na to striedajúca Katjsonová strieľala vysoko nad. Grékyne si do konca stretnutia vytvorili niekoľko ďalších šancí, ktoré zmarila obrana alebo branárka Chládeková, alebo tieto nepremenili. Slovenky si napokon vydýchli, že pozorná talianska rozhodkyňa odpískala koniec stretnutia.

Finálové stretnutie turnaja Slovinsko - Taliansko vyhrali Talianky 3:0 a stali sa tak víťazkami tohto prestížneho turnaja.

Milan Mrllák (tréner tímu SR ženy "17"): "V prvom polčase sme predviedli solídny výkon, mohli sme ísť do vedenia, no žiaľ, namiesto toho sme inkasovali gól, ktorý by sme na reprezentačnej úrovni nemali dostávať. To isté platí aj v prípade druhého inkasovaného gólu, keď nás nepodržala brankárka Chládeková. Na brankárskom poste máme naozaj najväčší problém nájsť hráčku s potrebnou kvalitou a vyrovnanou výkonnosťou. Výhra Grékyň je však zaslúžená, boli lepšie po všetkých stránkach. Čo nás však zarmucuje, úplne sme prepadli po kondičnej stránke. Nedokážem si predstaviť zlepšené výkony tohto výberu, pokiaľ nebudem cítiť podporu od klubových trénerov, kolegov. Po ukončení jesennej časti som ich žiadal len o jedno - kvalitnú prípravu. Žiaľ, musím konštatovať, že dievčatá po kondičnej stránke prišli na zraz v dezolátnom stave a preto sa nemôžeme čudovať, že nedokážeme odohrať dve kvalitné stretnutia v priebehu troch dní. Určite sme ale chceli dosiahnuť lepší výsledok. Týmto turnajom sme ukončili stabilizáciu kádra, pred celým realizačným tímom je úloha zhodnotiť predvedené výkony zo všetkých doterajších zrazov a do končenej fázy prípravy na kvalifikáciu vybrať úzky káder, s ktorými budeme pracovať až do septembrovej kvalifikácie. Urobíme maximum, aby naše výkony napredovali, aby naše výkony zodpovedali našej reálnej kvalite."