Ženy A: Pekné víťazstvo Sloveniek nad Češkami

Piatok, 21.10.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 2.11.2016 11:15

Poprad (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská ženská reprezentácia zvíťazila v prvom z dvoch prípravných zápasov nad Českom 3:2

V úvode zápasu Slovenky držali loptu prevažne na svojich kopačkách, ale za 15 minút si žiaden tím nevytvoril vážnejšiu príležitosť a hra sa odohrávala prevažne v strede pola. Potom však v 19. min otvorila skóre zápasu po rohovom kope Fischerovej legionárka z hráčka rakúskeho St. Pöltenu Bíróová - 1:0. A onedlho, po hrubej chybe českej obrany sa k lopte dostala Fecková, našla opäť Bíróovú a tá svojim druhým gólom zvýšila na 2:0. V 31. minúte mohla Bíróova dosiahnuť hetrik, keď sa po štandardnej situácii odrazila k nej lopta, ale neprestrelila hradbu tiel súperiek. S náskokom sa Slovenkám hralo dobre, zvyšok I. polčasu kontrolovali dianie na ihrisku.

V 51. min Češky znížili krížnou strelou k pravej žrdi, hneď z nasledujúcej akcie mohli domáce zvýšiť opäť na rozdiel dvoch gólov, ale šancu kapitánke Škorvánkovej výborným zákrokom Malíkova zneškodnila. Vyrovnania sa hostky dočkali v 75. min, striedajúca Hloupá svojím prvým dotykom poslala loptu do brány - 2:2. O našom víťazstve rozhodla v 86. min Koleničková, keď sa pekne uvoľnila pred šestnástkou a technickou strelou prelobovala českú brankárku.

Slovensko – Česko 3:2 (2:0)

G: 19. a 26. Bíróová, 86. Koleničková - 51. Chlastáková, 75. Hloupá
R: Gemzický - Poláček, Jekkel – 149 divákov

Slovensko: Korenčiová - Vojteková, Fischerová, Haršanyová, Šušková – Šušolová (67. Horváthová), Bíróová – Hmírová (67. Koleničková), Škorvánková (77. Bartovičová), Fecková – Horešová (60. Líšková)

Česko: Malíková – Dědinová (60. Dlasková), Sedláčková, Juračková, Kladrubská (73. Hloupá) – Sedláčková – Chlastáková, Krejčiříková (60. Strnadová), Stárová, Janku (82. Bužková) – Martínková

Hlasy po zápase

Zsolt Pakusza (tréner Slovenska): ”Chceli sme si vyskúšať niektoré nové herné varianty, niečo fungovalo viac, niečo menej. Rátali sme s tým, že v zápase padne viac gólov. V I. polčase to bolo z našej strany fajn, po prestávke a po striedaniach niektorým hráčkam došli sily. Tretí gól sme si zaslúžili za snahu a túžbu. Víťazstvo teší, zdolať Češky má vždy svoju cenu, pretože je to silný výber."

Alexandra Bíróová (Slovensko): ”Škoda, že sme pomerne ľahko našimi chybami prišli o dvojgólový náskok, ale v poslednej desaťminútovke sme ukázali viac túžby po víťazstve, ktoré sme napokon dosiahli. Príležitosť na hetrik? Intuitívne som posúvala loptu na bránu, ale súperky strelu zblokovali. Ihrisko bolo náročné, podmočené, ale podmienky boli pre oba tímy rovnaké a popravde, hrali sme už aj na horších plochách.”