Ženy: Slovinsko "17" - Slovensko "17" 1:1

Pondelok, 8.8.2011 22:00 | Posledná aktualizácia 30.10.2017 12:53

ZREČE (SFZ) - V druhom z dvojice prípravných zápasov v nedeľu 7. augusta naša novovytvorená ženská 17-ka remizovala s rovesníčkami zo Slovinska

SLOVINSKO - SLOVENSKO 1:1 (1:1)

Góly: 12. Gregorčičová - 18. Čopíková

bez kariet

SLOVENSKO ženy "17": Kuzmová - T. Kulová, Biľanská, B. Juríková, Šandalová - Koflanovičová (41. S. Bačová, 61. N. Kelemenová), Moťovská (55. Jaščurová, 77. Lišková), Miháliková, Ž. Horváthová, Očovská (71.Serišová) - Čopíková

Stretnutie sa začali aktívnou hrou a hneď v 2 minúte po spolupráci Očovskej a Čopíkovej posledne menovaná nastrelila loptu len do brankárky. O pár minút neskôr opäť Čopíková v súboji medzi dvoma obrankyňami prešla, tie ju zastavili len pomocou nedovoleného zákroku, no z priameho kopu sme opäť nič nevyťažili. V 12. minúte udrel súper, keď z ojedinelého protiútoku a po chybnej rozohrávke našej zadáčky Biľanskej nedala súperová útočníčka Gregorčičová našej brankárke Kuzmovej žiadnu šancu a strelou pod brvno sme prehrávali 0:1. Inkasovaný gól nás ale nepoložil na lopatky, naopak zvýšil našu aktivitu a o šesť minút sme vyrovnali keď Čopíkovánádherným priamym kopom vyrovnala na 1:1. O dve minúty neskôr podobný priamy kop zlikvidovala naša brankárka Kuzmová, v 29.minúte naša najaktívnejšia útočníčka Čopíková po krásnej kombínácii strelu umiestnila len tesne vedľa.

Do druhého polčasu sme nastúpili taktiež mimoriadne aktívne a už v 44.minúte agilná Miháliková mierila tesne vedľa. v 65.minúte sa odohrala v našom pokutovom území po súperovom rohovom kope nepríjemná skrumáž, ktorú so šťastím zlikvidovala na bránkovej čiare brankárka Kuzmová. Do konca stretnutia sme čas trávili len na polovičke súpera, našim najväčším nepriateľom bola brankárka domáceho družstva, ktorá podľa informácie z domáceho tábora trénuje s anglickým Manchestrom United a bola naozaj veľkou oporou domácich. Dve minúty pred koncom po chybnej rozohrávke Juríkovej sa lopty zmocnila domáca aktívna útočníčka, no na bránkovej čiare zachránila slovenská zadáčka. I keď výsledok stretnutia vzhľadom na priebeh nie je  pre naše družstvo priaznivý, no naša hra po naozaj veľmi krátkom pôsobení slovenského výberu musela potešiť všetkých slovenských priaznivcov.

Milan Mrllák (tréner Slovensko ženy "17"): "Odvetné stretnutie malo oveľa kvalitnejšiu úroveň, hlavne z našej strany a naozaj bolo vidno, že naše dievčatá sa z prvého stretnutie poučili a hlavne spoznali na ihrisku. Skvalitnili sme hlavne hernú časť, dievčatá sa začali spoznávať a dôverovať si. Remíza je aj napriek nášmu optickému tlaku spravodlivá. Je pravdou, že sme mali viac loptu na kopačkách, avšak čisté vyložené šance sme si nevytvárali a určite sa na dievčatách prejavila aj únava z minisústredenia. S celkovým vystúpením našich dievčat sme ale určite spokojní, je na čom stavať. Budeme naďalej sledovať ďalšie adeptky na reprezentačný dres, aby sme vytvorili čo najoptimálnejší tím. Ďakujem kompetentným za vytvorenie kvalitných podmienok pre novotvoriace sa družstvo U17."