Ženy zdolali v odvete Chorvátsko 2:0

Pondelok, 28.11.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 28.11.2016 12:35

ZÁHREB (SFZ/Peter Zeman) – Ženská reprezentácia si odváža z Chorvátska dve cenné víťazstvá.

Po sobotňajšej výhre 5:3 nastúpil tím trénera Pakuszu do odvetného zápasu s domácim Chorvátskom na štadióne NK Dragovoljac s ôsmimi zmenami v základnej zostave. Na mäkkom blatistom teréne sa hral od začiatku bojovný futbal a boli to domáce, ktoré pohrozili v 5. minúte ako prvé. Strelu Rudeličovej vyrazila Korenčiová. Slovenky udreli v 17. minúte. K lopte sa postavila pri štandardke z 20 metrov Vojteková a jej tiahla strela skončila v sieti brankárky Sabovej – 1:0. Domáce mohli vyrovnať v 35. min, no Žigičovej hlavičku k žrdi, po centri Landekovej, zlikvidovala ďalším bravúrnym zákrokom Korenčiová.

Tréner Pakusza urobil v polčasovej prestávke dve zmeny a na ihrisko poslal Škorvánkovú a Maťavkovú. Slovenky vstúpili do druhej časti svižne a už v 47. min zazvonilo po strele Mikolajovej spoza šestnástky brvno domácej bránky a rovnakú hráčku zastavila v sľubnej situácii, po prebratí lopty v strede ihriska, zdvihnutá zástavka postrannej rozhodkyne. Už o minútu neskôr centrovala z ľavej strany po zemi Škorvánková a Maťavkovej tečovaný pokus skončil tesne vedľa pravej žrde domácej gólmanky Sabovej. Lopta v sieti domáceho tímu skončila v 75. min, po priamom kope Mikolajovej si loptu do vlastnej bránky zrazila hlavičkou Bošnjaková – 2:0. Tá sa pokúsila chybu odčiniť o dve minúty neskôr, jej strelu z diaľky pod brvno Korenčiovú neprekvapil. V závere naše hráčky kontrolovali priebeh zápasu a po dvoch domácich výhrach s Českom sa rozlúčili s kalendárnym rokom 2016 dvomi víťazstvami v Chorvátsku.

CHORVÁTSKO – SLOVENSKO 0:2 (0:1)

Góly: 17. Vojteková, 75. Bošnjaková vl. gól
ŽK: Žigičová
R: Ivana Martinčičová (Chorvátsko), 100 divákov

CHORVÁTSKO: Sabová – Matijevičová (46. Roščičová), M. Horvatová, Bošnjaková (79. Paymerová), Rudeličová (40. Čonjarová), Landeková, Lubinová (46. Maltašičová), Miočevičová (72. Spajičová), Dujmovičová, Žigičová, Slipčevičová (62. Kunšteková).

SLOVENSKO: Korenčiová – Košíková, Havranová, P. Fischerová, Vojteková (80. Zdechovanová) – Šušolová, Mikolajová, Briššová (46. Škorvánková), Hmírová (62. Fabová) – Líšková (46. Maťavková), Bartovičová

Zsolt Pakusza (tréner SR): Aj dnešné stretnutie výrazne ovplyvnil terén, opäť sa hralo na blate. Medzi zápasmi mali dievčatá na regeneráciu iba jeden deň voľna a tak tempo bolo v porovnaní s prvým vzájomným zápasom nižšie. Dievčatá plnili vo väčšine času taktické pokyny a zaslúžene zvíťazili. V druhom polčase mohli pridať aj ďalšie góly, opäť dostali príležitosť mladšie hráčky a ukázali, že v budúcnosti s nimi môžeme počítať.“