angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Zreľák chce pokračovať v norimberských šľapajách Mintála

07. Júl 2017

NORIMBERG (SFZ, šat) - Je to spečatené. Kapitán nášho tímu do 21 rokov, ktoré si úspešne počínalo na ME v Poľsku opustil český FK Jablonec a vo svojej kariére bude pokračovať v slávnom nemeckom klube 1. FC Norimberg.

Galéria

Je to spečatené. Kapitán nášho tímu do 21 rokov, ktoré si úspešne počínalo na ME v Poľsku opustil český FK Jablonec a vo svojej kariére bude pokračovať v slávnom nemeckom klube 1. FC Norimberg.

Dvadsaťtriročný útočník pobudol po príchode zo Slovana Bratislava v Jablonci jednu sezónu, vinou zranení však veľa toho u našich západných susedov veľa nenahral. Na júnových ME hráčov do 21 rokov v Poľsku bol kapitánom slovenského výberu, ktorý sa prezentoval na šampionáte skvelými výkonmi. Práve tu si ho všimli nemeckí manažéri. 

“Adam je budúcnosť pre náš klub. K dohode došlo vo štvrtok neskoro večer. Jeho príchodom zvýšime naše útočné schopnosti. Adam je silný v súbojoch a nekompromisný pri zakončení.  V mladom veku má navyše veľa skúseností,” povedal po podpise zmluvy športový riaditeľ 1.FC Norimberg, Andreas Bornemann. 

“Norimberg ma sledoval už dlhšiu dobu. Pre moje zranenie, ktoré ma sužovalo dlhšiu dobu sa však prestup nemohol skôr uskutočniť. Teraz to však konečne vyšlo. Som veľmi šťastný. Budem obliekať dres tímu, v ktorom pôsobil taký skvelý hráč ako Marek Mintál. Splnil sa mi detský sen,” tešil sa Adam. 

Slávni predchodcovia

Nemci si Adama vybrali aj pre výborné skúsenosti so Slovákmi. V tomto nemeckom slávnom klube hrali dvaja naši vychýrení kanonieri - Marek Mintál a Róbert Vittek. “Urobím všetko preto, aby som pokračoval v ich šľapajách. Marek stále pôsobí v štruktúrach tohto klubu a pred prestupom som s ním komunikoval. V Norimbergu má veľké meno. Teraz chcem čím skôr zapadnúť v tíme a splatiť klubu dôveru,” tešil sa Adam Zreľák, ktorý už dnes cestuje so svojim novým tímom na sústredenie do Talianska.