U18 – Mali – Slovensko 4:0

Utorok, 30.4.2024 15:25 | Posledná aktualizácia 30.4.2024 15:25
Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov pred finálovým zápasom na turnaji UEFA Friendship s Mali (30.4.2024).
autor: Peter Tóth, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentácia do 18 rokov vo finálovom zápase turnaja UEFA Friendship v Turecku ťahala proti reprezentačnému výberu Mali za kratší koniec. Zverenci hlavného trénera Martina Fabuša podľahli bronzovému medailistovi z novembrového svetového šampionátu do 17 rokov 0:4 a na turnaji v Antalyi v konkurencii ôsmich tímov tak obsadili konečné druhé miesto.

Základ svojho víťazstva položili Malijčania v prvom polčase, v ktorom sa presadili dvakrát. Prvýkrát sa skóre menilo v 25. minúte. Barryho prízemnú strelu Húdok ešte zlikvidoval, no na dorážku Ibrahima Diarru z bezprostrednej blízkosti už bol prikrátky – 1:0. Tento stav nemal dlhé trvanie. Už o tri minúty neskôr zachytil spätnú prihrávku na brankára Sidibe, malijský stredopoliar následne posunul loptu na Ibrahima Diarru a ten do odkrytej brány pridal svoj druhý gól v zápase. Mali svoju kvalitu potvrdilo aj po zmene strán. Aktívny Ibrahim Diarra si v obkľúčení trojice brániacich slovenských hráčov v pokutovom území vypýtal faul a následne nariadenú penaltu premenil v 57. minúte strelou k ľavej žrdi Húdokovej brány Barry. Aj tentoraz Mali pridalo zakrátko ďalší presný zásah. V úvode 62. minúty sa Ibrahim Diarra preštrikoval cez slovenských obrancov, posunul loptu na lepšie postaveného Barryho, ktorý proti Húdokovi z hranice päťky nezaváhal.