1. liga žien – Titul pre futbalistky ŠK Slovan Bratislava, rozhodol triumf nad Bardejovom

Nedeľa, 27.5.2018 12:15 | Posledná aktualizácia 28.5.2018 06:58

BRATISLAVA (SFZ) – Víťazkami 1. ligy žien sa stali hráčky ŠK Slovan Bratislava. Zverenky trénera Martina Masaryka zdolali v poslednom 18. kole súťaže dovtedy vedúci Partizán Bardejov 1:0 a predstihli ho na čele tabuľky.

autor: Ján Luky, zdroj: Ján Luky

BRATISLAVA (SFZ) – Víťazkami 1. ligy žien  sa stali hráčky ŠK Slovan Bratislava.  Zverenky trénera Martina Masaryka  zdolali v poslednom 18. kole súťaže dovtedy vedúci Partizán Bardejov 1:0 a predstihli ho na čele tabuľky.

Zápas na štadióne bratislavského Rapidu bol pre oba tímy duelom sezóny. Iba pred tromi týždňami sa títo súperi stretli vo finále Slovenského pohára žien, kde dominovali slovanistky po triumfe 2:0. Teraz mali nôž na krku, lebo museli Bardejovčanky zdolať a len za určitých okolností by to znamenalo titul.
Po opatrnom úvode prišla v 19. minúte šanca kapitánky Slovana Alexandy Hollej, ktorú však brankárka Denisa  Mochnacká zneškodnila. O štyri minúty neskôr už kapitulovala, keď po rýchlom útoku domácich exportným gólom otvorila skóre  Dominika Koleničková. Tesne pred koncom polčasu mohla svoj strelecký ligový účet vylepšiť kanonierka Slovana Martina Šurnovská, no zastavil ju ofsajd.
Po prestávke Bardejovčanky súpera zatlačili a v 51. minúte sa po hlavičke stopérky Maje Dimitrijevič tešili z vyrovnávajúceho gólu, no asistent rozhodcu odmával postavenie mimo hry. Po tomto momente sa hostky ešte viac snažili, keďže gól by im zabezpečil titul.

Pribrzdilo ich však vylúčenie, keď v 60. minúte  musela ísť po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Bardejovčanka Diana Lemešová. Napriek tomu hostky hrozili,  strelu Moniky Havranovej zneškodnila domáca brankárka  a o päť minút neskôr trafila Dimitrijevič iba brvno. Následná strela Havranovej smerovala nad bránku. Z priamych kopov hrozila defenzíve Slovana Mária Mikolajová, no skóre sa nemenilo. V úplnom závere ešte mohli slovanistky zvýšiť vedenie, no striedajúca Katarína Niňajová mierila tesne nad a strelu Martiny Šurnovskej pod brvno vytlačila brankárka Mochnacká na roh.
Hráčky Slovana Bratislava teda po triumfe 1:0 získali majstrovský titul.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – PARTIZÁN BARDEJOV 1:0
Gól: 23. Koleničková.
ŽK: Lemešová. ČK: 60: Lemešová (po druhej ŽK)
Rozhodoval: Marián Ruc
ŠK SLOVAN: Rezeková – Kulová, Bytčánková, Pribilová, Pračková – Hollá – Koleničková, Kaláberová (89. Starčevič), Bačová (67. Ščasnárová), Švecová (73. Niňajová) – Šurnovská (85. Adamecká)
PARTIZÁN: Mochnacká – Vagaská, Gmitterová, Dimitrijevič, Hviščová – Lemešová, Galarovičová  - Mazurová, Mikolajová, Havranová – Semanová (64. Bochinová)
HLAS PO ZÁPASE:
MARTIN MASARYK (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Nabádali sme hráčky celý tždeň, že musíme dať góly a chceme vyhrať. Vedeli sme, že v Bardejove sme prehrali 1:2. Do dnešného dňa bol Bardejov neporaziteľný tím našej súťaže. Vedeli sme, že musíme vyhrať určitým skóre, ktoré nám zabezpečí titul. Zápas bol veľmi vyrovnaný, Bardejovčanky mali šance, aj keď už mali o jednu hráčku  menej a ukázali svoju kvalitu. No my sme to ukopali. Teraz to musíme poriadne osláviť.“

ĽUBOMÍR ČEKAN (tréner Partizán Bardejov): „Zápas bol náročný, bolo vidieť, že sú to dve najlepšie družstvá. Mňa osobne mrzí to, že celú sezónu sme hrali, bojovali a prehrali sme jeden zápas v sezóne, s takým momentom, keď sme podľa môjho názoru dali regulérny gól. Taký je futbal, Slovanu gratulujem, ale som veľmi sklamaný. Bolo to o jednej našej chybe, keď sme dostali gól.“