15-ka vstúpila do turnaja víťazstvom nad Fínskom 4:2

Pondelok, 13.4.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 14.7.2017 11:47

SENEC (SFZ) - Zverenci trénera Štefaňáka zdolali v úvodnom zápase medzinárodného turnaja tímov do 15 rokov Fínsko 4:2

Slovenská pätnástka vstúpila do turnaja víťazstvom nad rovesníkmi z Fínska 4:2. Už v 2. minúte stretnutia sa ujali hostia vedenia gólom Severi Kähkönen, Slováci odpovedali dvomi gólmi v rozpätí dvoch minút, po polhodiny hry sa presadil Roland Gerebenit a Bruno Čerňanský. Po zmene strán Fíni vyrovnali skóre gólom Niklasa Jokelainena, no zverenci trénera Štefaňáka ukázali väčšiu vôľu po víťazstve a gólmi Rolanda Gerebenitsa a Tomáša Filipiaka uzavreli skóre duelu na konečných 4:2.

V druhom vystúpení na turnaji sa predstaví náš najmladší reprezentačný výber vo štvrtok (16.4.) o 11:00 proti reprezentácii Poľska U15.

Slovensko "15" - Fínsko "15" 4:2 (2:1)

Góly: 33. a 54. Gerebenits, 34. Čerňanský, 66. Filipiak - 2. Kähkönen, 47. Jokelainen
R: Ďurčo (SVK)

SLOVENSKO "15": Trnovský - Labaj, Čech, Saxa (44. Murcko), Vojtko, Chromek (68. Mihálik), Gerebenits, Filipiak (68. Martišiak), Čerňanský, Strachan, Jágerčík (58. Jelínek)

Peter Štefaňák (tréner SR "15"): "Nepochybne zaujímavý zápas s množstvom šancí z našej strany, ale aj chýb, logicky patriacich k tejto vekovej kategórii. Ukázali sme veľmi dobrú útočnú fázu predovšetkým v prvom polčase, no vzadu sme hrali veľmi priemerne, to musíme zlepšiť. Chválim mužstvo za príkladnú bojovnosť, hráči siahli až na dno svojich síl, čo vzhľadom na celotýždňový náročný program nebolo vôbec jednoduché."