17-ka podľahla Maďarsku 1:2

Utorok, 15.11.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 15.11.2016 16:50

CSÁKVÁR (SFZ/Juraj Čurný) - Tím Ladislava Hudeca v rámci prípravy na Elite Round kvalifikácie ME 2017 podľahol rovesníkom našich južných susedov

Reprezentačný tím do 17 rokov (*2000) prehral v rpvom z dvojice priateľských zápasov na pôde maďarských rovesníkov 1:2. Tie sú súčasťou prípravy na turnaj druhej fázy kvalifikácie ME 2017, ktorý sa uskutoční v marci budúceho roka. Druhý zápas U17 Maďarska a Slovenska sa uskutoční vo štvrtok 17.11. v Telki opäť s výkopom o 11:00

U17: MAĎARSKO - SLOVENSKO 2:1 (1:0)

G: 38. Szendrei, 76. Kovács - 73. Čerňanský
ŽK: 43. Murcko

R: Németh - Kovács, Becséri, Jakab (všetci Maďarsko, 200 divákov)

Slovensko U17: Trnovský - Strachan (70. Sekerka), Petro, Filipiak, Tvrdý (70. Vojtko) - Krkoška (70. Pišoja), Machara - Murcko (60. Svetlošák), Kadák (41. Potoma), Dávidík (60. Kmeť) - Kelemen (41. Čerňanský)

Ladislav Hudec (tréner SR U17): "Dobrý zápas. Hralo sa na ťažkom teréne, ktorý bol prvý polčas primrznutý a druhý polčas mäkký a náročný. Najmä v druhom polčase sme si vedeli vypracovať dostatok gólových príležitostí, kde sme mohli ísť do vedenia. Zápas sme prakticky stratili v záverečných minútach oboch polčasov, kedy sme v prvom inkasovali po nedôraznom odkope od brány. Následne Murcko išiel sám na brankára, mohlo byť 1:1 po prvom polčase. V druhom sme prebrali iniciatívu, Čerňanský zahodil dve čisté šance. Nakoniec po strate lopty v strede ihriska sme inkasovali druhý gól štyri minúty pred koncom. Zámer bol jednoznačný - myslieť na Elite round a na zlepšenie obrannej fázy, čo sa nám v určitých momentoch darilo, v niektorých menej. Vieme na čom musíme pracovať, šancí sme mali dosť, tie však musíme premieňať."