17-ka prehrala s Cyprom 0:2

Streda, 24.9.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 23.10.2017 09:49

SENEC (SFZ) - Zverenci trénera Ladislava Pecka podľahli v druhom z dvojice domácich prípravných stretnutí rovesníkom z Cypru 0:2

Slovenská sedemnástka nenadviazala na utorkové víťazstvo a na štadióne NTC v Senci v dueli s cyperskou sedemnástkou prehrala 0:2.

Slovensko "17" - Cyprus "17"  0:2 (0:0)

Góly: 41. Kastanos, 70. Matthaiou
ŽK: 17. Tupta, 30. Nemček - 28. Charalampous, 47. Pileas
R: A. Somoláni - Borsányi, Chromý (všetci SR)

SR "17": Vantruba (41. Vavruš)  - Šušolík (21. Macho), Šulek, Šimko, Nemček - Tešlár, Dancák (49. Zemko) - Štefanec (41. Mašulovič), Tupta, Pastorek (52. Kele) - Dubec (41. Jašurek)

CYPRUS "17": Flouri - Machattos, Artymatas, L. Kyriakou (68. S. Kyriakou), Pileas - Kallis, Chapeshis (59. Andreou) - Matthaiou, Kastanos, K. Kyriakou, (65. Papakonstantinou) - Charalampous

V porovnaní s prvým duelom Cyperčania od úvodného hvizdu zlepšili pohyb a kombináciu a hrali s našim tímom vyrovnanú partiu. Súper sa ocitol v prvej vážnejšej príležitosti v 13. minúte. kedy hlavička Kallisa tesne minula brvno Vantrubovej brány. Aj druhý strelecký pokus si pripísali hostia, v 20. minúte nedôrazný pokus Kastanosa s prehľadom kryl gólman Vantruba a horúco bolo v našej šestnástke aj o dve minúty neskôr, keď dobrú kombináciu Cyperčanov odvrátila naša obrana v hodine dvanástej. Napriek tomu to bolo naše mužstvo, ktoré si vytvorilo prvú veľkú príležitosť zápasu. V 24. minúte Pastorek uličkou uvoľnil na hrote Tuptu, ten však zblízka už nedokázal obstreliť telo padajúceho brankára. Skvelú individuálnu akciu predviedol v 32. minúte opäť Tupta. Po ľavej strane prešprintoval súpera, nespadol ani po nedovolenom zákroku Kyriakoua a presným centrom našiel hlavu Dubca. Jeho pokus zblízka brankár Flouri reflexívne vyrazil. Na druhej strane z protiútoku len tesne minul žrde Vantrubovej brány Charalampous a keď sa tri minúty pred prestávkou neujal ani pokus Štefanca, odchádzali tímy do kabín za nerozhodného stavu 0:0.

Nástup do druhej časti patril hosťom. Už v 41. minúte vnikol do pokutového územia Grigoris Kastanos a umiestnenou strelou po zemi prekonal striedajúceho brankára Vavruša. Naši odpovedali v 43. minúte, z priameho kopu z 25m poslal Tupta loptu do brvna cyperskej brány. v 54. minúte poslal Pileas presný center na hlavu K. Kyriakoua, brankár Vavruš jeho pokus zneškodnil. O štyri minúty neskôr vyškolil pri ľavej čiare Kastanos Macha a po presnom centri neobsadený Charalampous opäť zamestnal nášho brankára. Tréner Pecko reagoval striedaniami, na ihrisko poslal Zemka a autora hetriku z utorkového zápasu Kevina Keleho, no náš tím sa nedokázal dostať do tempa a zatlačiť súpera pod tlak. Naopak, v 70. minúte po individuálnej chybe Šuleka, ktorému vypichol loptu Kastanos sme inkasovali. Strelu autora prvého gólu ešte brankár Vavruš vyrazil, no na dorážku Nikolasa Matthaioua bol prikrátky - 0:2. Dianie na ihrisku potvrdila 74. minúta, kedy namiesto nášho tlaku hlavičkoval Kallis do žrde našej brány a po chybe obrany súpera ani Kele tentoraz nedokázal v dobrej príležitosti skórovať. Po jasnom víťazstve v prvom stretnutí sa tentoraz tešili z víťazstva zverenci trénera Pittasa, Cyperčania zvíťazili 2:0.

HLAS PO ZÁPASE:

Ladislav Pecko (tréner SR "17"): "Súper hral to čo sme mu dovolili, podobne ako my v prvom zápase, teda s dôrazom a nasadením. Cyprus hral za svoju krajinu, naši hráči asi pre svojich manažérov. Cyperčania strelili dnes dva pekné góly a zaslúžene vyhrali."