17-ka zdolala Cyprus, Kele zaznamenal hetrik

Pondelok, 22.9.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 23.10.2017 09:50

SENEC (SFZ) - Zverenci trénera Ladislava Pecka zvíťazili v prvom z dvojice domácich prípravných stretnutí nad rovesníkmi z Cypru 4:0

Slovenská sedemnástka zdolala na štadióne NTC v Senci Cyprus U17 tromi gólmi Keleho a Tešlára štvorgólovým rozdielom. Druhý vzájomný zápas je na programe vo štvrtok (25.9.) o 11:00 opäť na štadióne NTC Senec.

Slovensko "17" - Cyprus "17"  4:0 (0:0)

Góly: 44. Tešlár (11m), 68., 72., 90.+2. Kele
ŽK: nikto
ČK: 23. Šimko - 43. Kallis
R: Jurenka - Kováč, Štrbo (všetci SR)

SR "17": Vavruš - Šušolík, Šulek, Šimko, Nemček - Tešlár (64. Kele), Dancák (75. Macho), Mašulovič (25. Štrba), Pastorek (57. Jašurek), Štefanec (64. Zemko) - Tupta (57. Dubec)

CYPRUS "17": Michail - Machattos, Pileas (59. K. Kyriakou), Artymatas, Kaliis, Neophytou (50. Kyriakou), Papakonstantinou (50. Andreou), Charalampous, Kastanos (61. Chapeshis), Matthaiou (58. Silvestros), S. Kyriakou (64. Ioannou)

Zverenci trénera Pecka vstúpili do zápasu aktívne a prakticky od prvých minút zatlačili súpera pred svoju bránu. V 8. minúte sa uvoľnil Štefanec, z pravej strany pokutového územia mieril k pravej žrdi, no brankár Michail jeho pokus kryl. Z podobnej situácie pálil v 20. minúte Tešlár. Brankár tvrdú strelu neudržal, no nikto z našich hráčov nebol v blízkosti na dorážku a v 23. minúte zneškodnil aj strelecký pokus Tuptu po zemi z priameho kopu. Dôležitý moment stretutia prišiel v tej istej minúte po rýchlom protiútoku Cyperčanov. Kapitán Šimko stiahol pred pokutovým územím prenikajúceho Papakonstantinoua a v rukách rozhodcu uvidel červenú kartu. Hostia vyrovnali hru v poli, napriek početnej prevahe sa však nedostávali do streleckých príležitostí.

Aj druhý polčas začalo naše mužstvo aktívnejšie, Tešlár vysunul v 43. minúte oblúčikom Tuptu a po faule Kallisa v pokutovom území ukázal rozhodca na biely bod a obranca súpera sa porúčal predčasne do kabín. Loptu sa na penaltu postavil Marek Tešlár a s prehľadom premenil - 1:0. Naše mužstvo kontrolovalo priebeh hry a prichádzali ďalšie šance. Po hodine hry Štefanec z pravej strany poslal presný center  na Dubca, ktorý pohotovo tvrdo pálil do pripravených rukavíc gólmana Michaila, v 67. minúte po prieniku z ľavej strany a strieľanom centri nikto z našich nedokázal vovnútri šestnástky ohroziť bránu súpera. Naši hráči sa dočkali v 68. minúte, keď kolmú prihrávku Dancáka prebral Kevin Kele a prestrelil gólmana hostí, ten istý hráč sa tešil aj o štyri minúty neskôr, keď si nabehol na center z ľavej strany a zblízka hlavou zvýšil už na 3:0. V nadstavenom čase vypichol loptu v strede poľa Macho, vysunul Keleho, ten prešprintoval obrancov súpera a gólom znamenajúcim čistý hetrik uzavrel konečné skóre na 4:0.

HLASY PO ZÁPASE:

Ladislav Pecko (tréner SR "17"): "Mrzí ma, že vždy sa na výsledok natrápime, aj dnes sme si zápas urobili ťažším ako mohol byť. Tak ako sme zápas ukončili, tak si predstavujem hru od začiatku. Hovorím o agresivite a premieňaní šancí. Pozitívna ja skutočnosť, že mužstvo išlo za víťazstvom aj v oslabení a v momentoch, kedy sa hráčom nedarilo podľa predstáv. Zápas napokon futbalovými prednosťami a kvalitou doviedli do víťazného konca."

Kevin Kele (autor troch gólov SR "17"): "Som rád, že som mohol pomôcť tímu a v krátkom čase streliť prvý reprezentačný hetrik. Samozrejme, veľk'ú zásluhu na tom majú spoluhráči, na druhý gól mi poslal skvelý center Dancák, pred tretím gólom vybojoval loptu a poslal kolmicu Macho. Ja som cítil, že mám rýchlosť, rozbehol som sa a gólovo zakončil. Hetrik je dielom celého mužstva."