19-ka zdolala v odvete Maďarsko 5:1

Nedeľa, 18.10.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 28.9.2017 12:17

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) - Tím trénera Malatinského zdolal v odvetnom prípravnom zápase Maďarsko vysoko 5:1

Po utorkovom víťazstve zverencov trénera Malatinského v Maďarsku 3:2, zvíťazila slovenská 19-ka v odvetnom stretnutí v Senci. Dva góly zaznamenal Samuel Mráz, po jednom prdiali Špalek, Kopičár a Jirka.

Slovensko "19" - Maďarsko "19"  5:1 (3:0)

Góly: 11., 16. S. Mráz, 37. Špalek, 87. Kopičár (11m), 90. Jirka - 82. Popov
ŽK: Mareš - Fodor, Szivacski
R: Vašš - Ferenc, Roszbeck (všetci SR)

SLOVENSKO "19": Greif - Horník, Šulek (46. Ďurek), Krč, Špalek (46. Vajs), Jirka, S. Mráz (46. Kondrlík), Kopičár, Laczkó, Hancko (46. Laczkó), L. Mihálik (46. Mareš)

MAĎARSKO "19": Gyollai (46. B. Tóth) - Szivacski (62. Rózsehegyi), Czingáber, B. Tóth, Vogyicska (65. De Oliveira), Murka (81. Katona), Popov, Korozmán, B. Szabó, Beke (30. Fodor), Pávkovics (81. Demeter)

Slováci začali svižne a už po štvrťhodine zápasu si vypracovali dvojgólové vedenie. V 11. min zúročil Samuel Mráz dôsledný presing Krča. Ten zblokoval na hranici šestnástky rozohrávku brankára Gyollai a kotúľajúcu sa loptu do brány, tiesnený dobiehajúcim obrancom súpera, v sklze usmernil senický útočník Mráz - 1:0. V 16. minúte ten istý hráč poslal hlavičkou do ľavej šibenice center Jirku z pravej strany a v 25. minúte bol blízko hetriku, keď zblízka nedokázal prekonať gólmana hostí. Tretí gól do prestávky pridal v 37. min Špalek. Na hranici šestnástky si narazil loptu s Mihálikom a umiestnenou strelou po zemi zvýšil na polčasových 3:0.

Tréner Malatinský poslal v druhej časti hry na ihrisko štyroch nových hráčov, hra sa vyrovnala a šance si vypracovali aj hostia. V 68. minúte sa ocitol pred Greifom Czingáber a o minútu neskôr Murka, v oboch prípadoch náš gólman zmenšil hráčom strelecký uhol a nedovolil skórovať. Súper sa dočkal v 82. minúte, kedy si na prízemný center zľava nabehol Patrik Popov a zblízka usmernil loptu za chrbát Greifa - 3:1. Posledné slovo patrilo našim futbalistom. Najskôr z pokutového kopu po faule na Kondrlíka zvýšil na 4:1 kapitán Adrián Kopičár a skóre stretnutia uzavrel krásnou strelou z 25 metorv do pravej šibenice trnavský Erik Jirka.

HLAS PO ZÁPASE:

Milan Malatinský (tréner SR 19): "Potvrdili sme výsledok z prvého zápasu. O výsledku rozhodol už prvý polčas, ten druhý už nepriniesol toľko futbalovosti. Tešíme sa z víťazstva a z toho, že hráči dohrali v zdraví zápas."

Samuel Mráz (autor dvoch gólov SR): "Chceli sme vstúpiť do zápasu poučení z predchádzajúceho vzájomného duelu. Aktívne vysokým presingom, aby sme súpera dostali pod tlak. To nám vyšlo, rýchlo sme viedli 2:0, do prestávky sme pridali ďalší gól, bol to dobrý polčas. Dosiahli sme pekný výsledok, ale na nulu by to bolo ešte krajšie."