20-ky vyhrala nad Írskom gólom v nadstavenom čase

Utorok, 15.11.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 15.11.2016 16:58

LA MANGA (SFZ/Juraj Čurný) - Zverenci Pavla Hapala dvakrát otočili nepriaznivý stav

Reprezentačný výber do 20 rokov po sobotňajšej (12.11.) prehre s Nórskom 1:3 dokázali zvíťaziť vo svojom druhom zápase v španielskej La Mange nad rovesníkmi z Írska. Dnešný zápas bol značne ovplyvnený silným vetrom, ktorý komplikoval hru oboch mužstiev počas celého zápasu. Úvod nám vobec nevyšiel, keď Rodák pri rozohrávke nakopol Charsleyho a lopta skončila v sieti. Následne sa v sľubnej príležitosti objavil Kružliak, jeho razantná strela však trafila brankára. V poslednej minúte prvého polčasu sa peknou individuálnou akciou predviedol Čmelík, ktorú zakončil presnou strelou zvnútra pokutového územia Filip Balaj.
Do druhej časti sme vstúpili aktívne a vypracovali sme si viacero nebezpečných situácií, ktoré však zostali nevyužité. Na druhej strane Íri skórovali z ničoho. Útočník Curtis zobral loptu brankárovi Greifovi a pohodlne zakončil do prázdnej brány. 84. minúte sa nám podarilo vyrovnať zásluhou Šuleka, ktorý utešenou strelou z hrani šestnástky prekonal O'Haru. V nadstavenom čase sme rozohrali štandardnú situáciu, po ktorej sa odrazená lopta dostala k Fábrymu a ten prepálil všetkých brániacich hráčov aj s brankárom a lopta skončila v sieti.

U20: ÍRSKO - SLOVENSKO 2:3 (1:1)

G: 6. Charsley, 73. Curtis - 45. Balaj, 84. Šulek, 90.+ Fábry
ŽK: Mulraney - Šulek, Sipľak, Káčer

Írsko U20: O'Hara - Whelan (55. Heaney), Rice, Sweeney, Kane (46. Kinsella) - Charsley, Byrne ( 46. Dimaio), Donnellan, Cullen - Mulraney, Shodipo (46. Curtis)

Slovensko U20: Rodák (46. Greif) - Šulek, Vavro, Sipľak, Hancko - Káčer (77. Rigo), Kružliak (77. Lesniak), Bénes (62. Fábry) - Čmelík (52. Jirka), Balaj (62. Polievka), Haraslín (46. Špalek)

Pavel Hapal (tréner SR U20): "Zápas sa odohráaval v zložitých podmienkach, čo určite ovplyvnilo hru oboch mužstiev. Inkasovali sme dva góly po chybách oboch brankárov. Do inej príležitosti sa súper nedostal, naopak my sme si vypracovali dostatok príležitosti na skórovanie. Pozítvom je, že sme dvakrát dokázali dotiahnuť súpera a napokon aj dokonať obrat v nadstavenom čase. Mrzí nás, že sme nemohli v zápase využit zranených hráčov, Juraja Chvátala a Tomáša Vestenického a v priebehu zápasu sa zranil ďalší, Lukáš Čmelík."