21 – ka prehrala v Nemecku 0:3

Piatok, 2.9.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 16.9.2016 06:29

Kassel (SFZ/Tomáš Čunčík) Slovenská 21 – ka nestačila v prípravnom zápase v Kasseli na Nemecko a po góloch Prömela, Starka a Öztunaliho prehrala 0:3.

Pred kvalifikačným zápasom na Cypre vycestovalí slovenskí mladíci  do Nemecka na prípravný zápas v Kasseli proti semifinalistom minuloročného šampionátu do 21 rokov v Českej Republike. Zverenci Pavla Hapala po troch výhrach a jednej remíze prvýkrat v tomto roku prehrali a prerušili sedemzápasovú sériu bez prehry.

Nemci po celý zápas mali opraty zápasu vo svojich rukách a Slovákov púštali len do náznakov príležistostí. V základnej zostave nastúpil ako kapitán Milan Škriniar, ofenzívu dirigoval čerstvý legionár Matúš Bero. Mužom zápasu však na našej strane bol bezpochyby dobre chytajúci Marek Rodák. Tomu naši obrancovia dopriali poriadnu porciu zákrokov a aj napriek trom inkasovaným gólom, mužstvo podržal. Na hrote sa predstavil Pavol Šafranko, ktorý však nepotvrdil formu z ligových zápasov vo farbách Podbrezovej.

Nemci išli do vedenia už v 4. min, keď sa po rohu Maximiliána Arnolda presadil zblízka Grischa Prömel. O minútu mohol vyrovnať Matúš Bero po chybe v rozohrávke domácich, avšak mieril len do dobre postaveného Timona Wellenreuthera. V 13. min mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Marvin Stefaniak po prihrávke od Mitchella Weisera, avšak druhý menovaný nemieril medzi tri žrde.  Slováci sa nevedeli v prvom polčase herne chytiť, napriek držaniu lopty sa nedokázali presadiť v strede poľa. Nemci postupne stupňovali svoj tlak, čoho výsledkom bol druhý gól v našej sieti. Kameňovým úrazom Hapalovcov bolo v tomto zápase bránenie štandartných situácií. V 40. min ďalší roh Maximiliána Arnolda pretavil na gól hlavou Niklas Stark.

V prestávke prišlo k početným zmenám na oboch stranách. Pavel Hapal urobil až šesť zmien v zostave, Slovákom to však ani po zmene strán dopredu veľmi nešlo. V 46. min sa do akej takej šance dostal striedajúci Tomáš Brigant, avšak z ťažkej pozície z uhla neprekvapil rovnako striedajúceho brankára Nemecka Jannika Hutha. V 53. min opäť  úradovala dvojica Arnold – Stark, avšak gólom to naštastie pre nás neskončilo. V 59. min sa do šance po chybe nemeckých obrancov dostal Tomáš Vestenický, jeho krížna strela však nemierila presne. O minútu nato sa po niekoľkýkrát prezentoval výborným zakrokom Rodák proti zakončeniu Nadiema Amiriho. V závere zápasu sa dvakrát dostal do dobrej príležitosti striedajúci Jeremy Dudziak, no jeho prvý pokus zneškodnil fantastický Rodák a strelu z 86. min zblokoval dobre sa vracajúci Šatka. V závere zápasu dokázal ešte po rychlej kombináci pridať tretí gól Öztunali.

Slováci tak odchádzajú z Nemecka s trojgólovou nadielkou. Mužstvo sa už zajtra ráno presúva do Larnaky, kde v pondelok odohráme kvalfikačný zápas proti Cypru.

NEMECKO "21" - SLOVENSKO "21" 3:0 (2:0)

Góly: 4. Prömel, 40. Stark a 90+2. Öztunali

ŽK: 17. Bero, 77. Niňaj

R.: Sandro Schärer – Stéphane De Almeida, Bekim Zogaj (všetci Švajčiarsko) – Benedikt Kempkes (Nemecko), 6890 divákov

Nemecko „21“: Wellenreuther (46. Huth) - Weiser (72. Henrichs), Akpoguma (62. Anton), Stark, Gerhardt - Prömel (46. Kohr) - Öztunali, Dahoud, Arnold (77. Dudziak), Stefaniak (46. Amiri) - Philipp (62. Christiansen)

Slovensko „21“: Rodák – Šatka, Vavro, Škriniar (C) (46. Niňaj), Mazáň (46. Valjent) – Lobotka 46. (Hromada), Bero (46. Chrien), Ivan (68. Káčer), Rusnák (46. Špalek), Mihalík (46. Brigant) – Šafranko (46. Vestenický)

Hlasy po zápase:

Pavel Hapal (tréner „SR“ 21): „Prehrali sme zaslúžene. Nemci boli dnes od nás jednoznačne lepší. Musíme veriť, že facka prišla v pravý čas a hráči sa zamyslia nad tým, čo sme dnes predviedli. Mohlo to byť z našej strany oveľa lepšie. Neodovzdali sme optimálny výkon, napriek tomu, že sme hrali proti kvalitnému súperovi.“

Matúš Bero (stredopoliar „SR“ 21): „Zápas s Nemeckom nám ukázal, že zatiaľ sa s nimi nemôžeme porovnávať. Dnešný zápas ukázal, že Nemci sú ešte o level vyššie ako ja. Každý z nás mal v hlave najdôležitejší zápas na Cypre, na ktorý sa sústredime. Spravil som chybu pri šanci, ktorú som mal. Prestal som hrať, myslel som si, že som v ofsajde. Namiesto zakončenia z jednej som si preberal loptu. Mohol to byť iný zápas za stavu 1:1. Musíme teraz ukázať náš potenciál na Cypre.“

Ľubomír Šatka (obranca „SR“ 21): „Ťažký zápas pre nás. Boli veľmi dobrí na lopte. Snažili sme sa ich presovať, avšak moc sa nám to nepodarilo. Dostali sme dva góly zo štandartiek, jeden z rýchleho protiútoku. Na tom musíme popracovať.“

Jakub Hromada (stredopoliar „SR21“): „Nemci od začiatku kontrolovali hru. Dali rýchly gol po štandartke. Snažili sme sa nieco vymyslieť dopredu, avšak nedostávali sme do gólových príležitostí. Pridali druhý gól po štandartke, musíme si na to dávať pozor. Druhý polčas sme začali aktívne, hralo sa hore dole, ubúdalo nám síl.Možno keby sme dali kontaktný gól, hralo by sa nám lepšie a dokázali by sme ich dostať pod tlak. Nemci kontrolovali hru celý zápas a v závere z protiútoku pridali tretí gól.“