angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close
 

HALOVÁ SEZÓNA MLÁDEŽE SFZ

Halovú sezónu mládeže (ďalej len HSM) pre kluby so štatútom Útvaru talentovanej mládeže  a Grassroots klubu organizuje Technický úsek SFZ pre vekovú kategóriu starších žiakov U15 a mladších žiakov U13 v termíne november 2016 – január 2017. Halová sezóna mládeže je súčasťou Grassroots programu SFZ.

VEKOVÉ KATEGÓRIE:

V HSM môžu štartovať len hráči riadne registrovaní za FK, narodení:

Starší žiaci U15: 1.1.2002 a mladší               Mladší žiaci U13: 1.1.2004 a mladší

 

HRACÍ SYSTÉM HSM – Pre obe vekové kategórie je jednotný – trojkolový.

1. kolo: sedem základných skupín po 5 družstiev. Družstvá odohrajú v prvom kole 1 turnaj systémom každý s každým. Víťaz jesennej časti 2. ligy SŽ skupina Západ bude zaradený do skupiny B v regióne ZsFZ v oboch kategóriách. (V prípade,že víťazom je B družstvo ÚTM alebo grassroots klubu, tieto družstvá nemôžu byť zaradené do HSM SFZ, právo účasti získava nasledujúce družstvo podľa tabuľky SŽ skupiny Západ. V prípade, že toto družstvo z akéhokoľvek dôvodu odmietne účasť v HSM SFZ, zaradené bude družstvo umiestnené na najbližšom mieste) Do ďalšieho kola postupujú prví dvaja zo skupiny a dvaja najlepší z tretích miest - bude vytvorená tabuľka tímov umiestnených na 3.miestach, kde budú zarátané výsledky v skupine len s tímami umiestnenými do 4.miesta. Tieto družstvá budú v 2.kole zaradené do skupín (v Púchove resp. v Myjave) v závislosti od geografickej vzdialenosti. Turnaj organizujú vybrané FK po dohode s regionálnymi trénermi mládeže SFZ.

2. kolo: v každej vekovej kategórií štyri skupiny po 4 družstvá , kde do finále postupujú len víťazi skupín. Turnaje v druhom kole sa hrajú systémom dvakrát každý s každým.

3. kolo: finálový turnaj v každej vekovej kategórii hrajú štyri najlepšie družstvá, t.j. z štyroch skupín v druhom kole postúpia do finále družstvá na prvom mieste.  Vo finálovom turnaji odohrajú družstvá zápasy medzi sebou dvakrát. O umiestnení sa rozhoduje podľa platného SP futbalu.

Propozície súťaže

Galéria

Žiačky SLC Banská Bystrica víťazkami Halovej sezóny mládeže SFZ 2017/18

04. Február 2018
PÚCHOV (SFZ/PETER ZEMAN) – Dievčatá SLC Banská Bystrica trimumfovali v Púchove na finálovom turnaji Halovej sezóny mládeže SFZ 2017/18.

HALOVÁ SEZÓNA MLÁDEŽE SFZ ŽIAČOK 2017/18 VRCHOLÍ FINÁLOVÝM TURNAJOM V PÚCHOVE

02. Február 2018
PÚCHOV (SFZ/PETER ZEMAN) – Finálový turnaj Halovej sezóny mládeže SFZ 2017/18 v kategórii žiačok do 15 rokov otvorili zápasy prvého hracieho dňa.

ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok víťazmi Halovej sezóny mládeže SFZ 2017/18

27. Január 2018
PÚCHOV (SFZ/PETER ZEMAN) – Tímy ŠK Slovan Bratislava U13 a MFK Ružomberok U15 triumfovali na záverečnom turnaji 16. ročníka Halovej sezóny mládeže SFZ 2017/18.

V Púchove odštartoval finálový turnaj Halovej sezóny mládeže SFZ 2017/18

26. Január 2018
PÚCHOV (SFZ/PETER ZEMAN) – Finálový turnaj 16. ročníka Halovej sezóny mládeže SFZ 2017/18 otvorili zápasy prvého hracieho dňa.

Halová sezóna mládeže SFZ 2017/18

24. November 2017
BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu