angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SFZ 80

SFZ Vitaj, Pamätnica SFZ 80, poteš všetkých fanúšikov!

12. November 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš) – Slovenský futbalový zväz má už osemdesiat rokov, oficiálne od 4. novembra. Výročie pripomína unikátna kniha.

SFZ 80 Prečo si vybral tréner Jozef Vengloš do svojho realizačného tímu Jána Popluhára?

26. September 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Slovenský Futbalista storočia Ján Popluhár pôsobil v prvom realizačnom tíme slovenskej reprezentácie v jej novodobej histórii.

SFZ 80 - Osudný let rozhodcu Repeľa

18. September 2018
BRATISLAVA (SFZ/EUGEN MAGDA) - Patril medzi tých, čo mohol náš futbal ešte roky úspešne prezentovať. Lenže v prípade medzinárodného rozhodcu Antona Repeľa zasiahla vyššia moc.

SFZ 80: V zostave Ajaxu samý Gombita

10. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/EUGEN MAGDA) - Priezvisko Gombita nie je južnej časti Zemplína ojedinelé. Napokon, meno slávnej a vynikajúcej speváčky, či skôr krásny hlas Mariky Gombitovej si už desaťročia podmaňuje priaznivcov doma i v zahraničí.

SFZ 80 Silná kniha o Leopoldovi „Jimovi“ Šťastnom, ktorý „u nás tomu najviac rozumel“

03. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš) – Do sedmice všetko dobré – obsahom ďalšieho dielu knižnej edície Belasé legendy je život Leopolda „Jima” Štastného, člena Siene slávy slovenského futbalu.

SFZ 80 Ako vyzerala najvyššia súťaž u nás?

08. Júl 2018

BRATISLAVA (SFZ/tč, pš) – Keď 4. novembra 1938 desať mužov na zasadnutí Telovýchovného a športového odboru pri Ústrednom národnom výbore v Bratislave založilo Slovenský futbalový zväzm, bolo len otázkou krátkeho času a formy, ako bude vyzerať najvyššia dlhodobá súťaž na našom území.

SFZ 80 - Logo, ktoré reprezentuje zväz i futbal

15. Jún 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš, špil) – Slovenský futbalový zväz mal počas svojej už takmer 80-ročnej existencii niekoľko pre verejnosť dobre známych emblémov. Či ak chcete logo resp. logotyp, ktorý sprevádzal strešný orgán futbalu od jeho vzniku.

SFZ 80 - Adamec Brazília 3:2 alebo pred 50 rokmi sa hral nezabudnuteľný zápas...

23. Jún 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - Pred 50 rokmi sa odohral na bratislavskom Tehelnom poli zápas, ktorý je navždy zapísaný v histórii nášho futbalu.

80 rokov SFZ: Mužov na čele bolo viac, zväz viedol aj Karol Galba!

10. Jún 2018

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – História stará „len“ päťdesiat rokov a pre mnohých, vlastne pre drvivú väčšinu širokej futbalovej rodiny, neznáma: aj Karol Galba bol na čele Slovenského futbalového zväzu.

80 ROKOV SFZ: Tucet mužov na čele hnutia alebo od Jakubca po Kováčika

14. Máj 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš,em) – V novembri to bude 80 rokov: dátum narodenia pre Slovenský futbalový zväz je 4. november 1938. Inštitúcia, ktorá riadi slovenský futbal a volala sa za osem dekád naozaj všelijako, mala na svojom čele do dnešných dní dvanásť funkcionárov.

SFZ - Rodí sa Pamätnica 80, kniha o inštitúcii, zastrešujúcej futbal na Slovensku

25. Apríl 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš) – V novembri sa zavŕši ôsma dekáda existencie Slovenského futbalového zväzu.