angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SFZ 80

SFZ 80 - Osudný let rozhodcu Repeľa

18. September 2018
BRATISLAVA (SFZ/EUGEN MAGDA) - Patril medzi tých, čo mohol náš futbal ešte roky úspešne prezentovať. Lenže v prípade medzinárodného rozhodcu Antona Repeľa zasiahla vyššia moc.

SFZ 80: V zostave Ajaxu samý Gombita

10. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/EUGEN MAGDA) - Priezvisko Gombita nie je južnej časti Zemplína ojedinelé. Napokon, meno slávnej a vynikajúcej speváčky, či skôr krásny hlas Mariky Gombitovej si už desaťročia podmaňuje priaznivcov doma i v zahraničí.

SFZ 80 Silná kniha o Leopoldovi „Jimovi“ Šťastnom, ktorý „u nás tomu najviac rozumel“

03. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš) – Do sedmice všetko dobré – obsahom ďalšieho dielu knižnej edície Belasé legendy je život Leopolda „Jima” Štastného, člena Siene slávy slovenského futbalu.

SFZ 80 Ako vyzerala najvyššia súťaž u nás?

08. Júl 2018

BRATISLAVA (SFZ/tč, pš) – Keď 4. novembra 1938 desať mužov na zasadnutí Telovýchovného a športového odboru pri Ústrednom národnom výbore v Bratislave založilo Slovenský futbalový zväzm, bolo len otázkou krátkeho času a formy, ako bude vyzerať najvyššia dlhodobá súťaž na našom území.

SFZ 80 - Logo, ktoré reprezentuje zväz i futbal

15. Jún 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš, špil) – Slovenský futbalový zväz mal počas svojej už takmer 80-ročnej existencii niekoľko pre verejnosť dobre známych emblémov. Či ak chcete logo resp. logotyp, ktorý sprevádzal strešný orgán futbalu od jeho vzniku.

SFZ 80 - Adamec Brazília 3:2 alebo pred 50 rokmi sa hral nezabudnuteľný zápas...

23. Jún 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - Pred 50 rokmi sa odohral na bratislavskom Tehelnom poli zápas, ktorý je navždy zapísaný v histórii nášho futbalu.

80 rokov SFZ: Mužov na čele bolo viac, zväz viedol aj Karol Galba!

10. Jún 2018

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – História stará „len“ päťdesiat rokov a pre mnohých, vlastne pre drvivú väčšinu širokej futbalovej rodiny, neznáma: aj Karol Galba bol na čele Slovenského futbalového zväzu.

80 ROKOV SFZ: Tucet mužov na čele hnutia alebo od Jakubca po Kováčika

14. Máj 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš,em) – V novembri to bude 80 rokov: dátum narodenia pre Slovenský futbalový zväz je 4. november 1938. Inštitúcia, ktorá riadi slovenský futbal a volala sa za osem dekád naozaj všelijako, mala na svojom čele do dnešných dní dvanásť funkcionárov.

SFZ - Rodí sa Pamätnica 80, kniha o inštitúcii, zastrešujúcej futbal na Slovensku

25. Apríl 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš) – V novembri sa zavŕši ôsma dekáda existencie Slovenského futbalového zväzu.