angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Arabský zápisník: Deň regeneračný

09. Január 2017

Vo všetkých doznievala prehra s Ugandou v nedeľňajšom zápase, ale všetci už podvedome "prepli" na druhý zápas so Švédskom, ktorý sa uskutoční na štadóne Zayed Sport Stadium, ale v neskoršom, a teda pre slovenských fanúšikov výhodnejšom, čase - o 16:45 SEČ. V tom čase už bude v Abú Dhabí hlboká tma. TV Dajto sa ospravedlňuje všetkým divákom, že z dôvodu nedostatočného signálu zo satelitu nebolo možné prenos na Slovensko uskutočniť. Zápas so Švédskom bude technologicky zabezpečovaný cez iný satelit, priamy prenos sa začne o 16:35.

"Máme necelé štyri dni, aby sme sa dobre pripravili na tento zápas. Avizoval som už na zraze v Senci, že chcem dať príležitosť všetkým hráčom. Teraz dostanú priestor ukázať sa aj ďalší futbalisti z tohto 23-členného kádra," skonštatoval tréner bezprostredne po súboji s Ugandou Ján Kozák a dodal: "Bodaj by mal aj súboj so Švédmi takú úroveň ako ten proti Uganďanom. Na druhej strane je pochopiteľné, že by ma potešil iný výsledok."

Súčasťou prípravy bol dopoludňajší tréning, rozdelený, tak ako to obvykle býva inak pre hráčov zo základnej zostavu včerajšieho zápasu a inak pre ostatných. Kým Hlohovský a spol. posilnení ešte o doliečovaného Jakuba Paura sa dostali do opatery lekára Jána Baťalíka a fyzioterapeutov Mariána Drinku a Petra Hečka, zvyšok naplno "zarezával" najskôr s kondičným trénerom Martinom Rusňákom a neskôr pod velením Štefana Tarkoviča pri nácviku útočných herných situácií.

V plnej permanencii bola aj trojica brankárov, ktorých "trápil" najskôr iba Miroslav Seman a neskôr sa k nim pridali aj hráči. Trio Baťalík - Drinka - Hečko podrobne ukazovala hráčom niektoré regeneračné cviky, ktoré by im mohli pomôcť. Všetko sa zároveň nakrúcalo aj na video a tak každý z hráčov uvidí sám seba ako správne alebo nesprávne dané cviky robí, aby mohol pracovať na ich zlepšení.

Po obede sa hráči presunuli autobusom do metropoly Spojených arabských emirátov, do Dubaja. Pri najvyššej budove sveta, známom mrakodrape Burj Khalifa dostali trojhodinové voľno, aby si mohli popozerať neuveriteľne sa rozvijajúcu časť tejto časti arabského sveta. Niektorí z nich to využili aj na návštevu vyhliadkovej terasy tejto megastavby preslávanej aj filmovou sériou Misiion: Impossible. Brankár Martin Dúbravka to zhodnotil veľmi stručne: "Bolo to úžasné". Smartfóny dostali zabrať a vyýsledky ich činnosti sa nepochybne prejavia aj na sociálnych sieťach.

Po poldruhahodinovom návrate do Abú dhabí nasledovala neskorá večera a večierka. Zajtra o 10:00 miestneho času je už naplánový odchod na ďalší tréning.