angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Bardejovčanky odštartovali prípravu na Ligu majstrov

21. Júl 2017

BARDEJOV (SFZ/jm) - Tento týždeň odštartovali futbalistky Partizána Bardejov letnú prípravu na nadchádzajúci ligový ročník.

Galéria

Majsterky Slovenska a víťazky Slovenského pohára majú pred sebou štyri ťažké týždne tréningov a prípravných duelov pred náročnou sezónou, ktorú odštartujú presne o mesiac v  Gruzínsku, kde sa v Lige majstrov pokúsia vybojovať postup do šestnásťfinále najprestížnejšej súťaže. Letná príprava Bardejovčaniek, v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi, bude špecifická. 

„Čaká nás Liga majstrov, aj tréningový proces je prispôsobený na túto súťaž. Trénovať budeme sedemkrát do týždňa, dvakrát bude dvojfázový tréning. Tréningy budú zamerané ako na psychickú stránku, tak aj na fyzickú. Liga majstrov je iný level ako naša slovenská liga. Musíme sa pripraviť tak, aby sme si tam neurobili hanbu,“ informuje tréner žien, Ľubomír Čekan. 

Letná príprava bude prebiehať v domácich podmienkach, v pláne je odohrať päť prípravných duelov. Už najbližšiu nedeľu sa Bardejovčanky predstavia v Poprade. „Potom by sme mali hrať s extraligovým klubom z Poľska a vyvrcholením by mal byť zápas so St. Pöltenom, rakúskym majstrom, ktorý pravidelne hrá Ligu majstrov,“ hovorí Čekan. 

Posila aj zo zahraničia

Káder žien sa doposiaľ rozšíril o dve hráčky – zo srbského Nového Sadu prišla Marija Kovačević a z Tatrana Prešov Stelka Semanová. V tréningovom procese sú aj bývalé futbalistky Partizána Lívia Kuľková, hráčka Sparty Praha, a Veronika Strončeková z Wisly Skócow. O ich ďalšom účinkovaní  v bielo-modrom drese sa rozhodne v priebehu prípravy. 

Tréningy budú zamerané na zdokonaľovanie priestorovej obrany, pressing a na fyzickú zložku. V Lige majstrov sa Bardejovčanky v A-skupine stretnú s tímami z Litvy, Turecka a domáceho Gruzínska