angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Finále Mini Champions Liga Slovensko 2017

23. Október 2017

Projekt Mini Champions Liga Slovensko je súčasťou Grassroots programu SFZ. Projekt je určený pre futbalové kluby 1., 2. a 3. žiackej ligy v sezóne 2017/18 v príslušnom RFZ bez účasti futbalových klubov so štatútom Futbalovej Akadémie (FA).

- Kluby so štatútom Útvaru talentovanej mládeže (ÚTM) mali povinnosť sa zúčastniť projektu na základe licenčného systému mládeže SFZ 2017/18 a boli zaradené v projekte až priamo do turnajov krajských kôl. Ostatné družstvá z 2. a 3. žiackych líg odohrali turnaje - základné kolá vo svojich krajoch.

- Projekt Mini Champions Liga Slovensko sa hrá na mini-ihriskách s umelou trávou a je určený pre chlapcov a dievčatá v kategóriách mladších žiakov U12 a žiačok U14.

- V sezóne 2016/17sa tešili z prvenstva hráči AS Trenčín a hráčky ŠK Stich Humenné. Tohtoročná edícia Mini Champions Ligy Slovensko je trinástou v poradí. Dejiskom turnaja je športový areál FK Slovan Nemšová

- Turnaj kategórie chlapcov je dvojdňový (utorok-streda), turnaj dievčat je na programe v stredu 25. októbra. Víťazné poháre a medaily prevezmú tri najúspešnejšie tímy v oboch kategóriách, ceny sú pripravené aj pre najlepších v individuálnych kategóriách - najlepší hráč, brankár, strelec, najlepšia hráčka, brankárka a strelkyňa finálového turnaja. 

- Na finálovom turnaji sa predstaví 8 víťazov krajských kôl v kategórii chlapcov: FC Petržalka, FK Slovan Levice, FC Baník Prievidza, OŠK FŠRH Moravany nad Váhom, MŠK Fomat Martin, JUPIE FŠMH Podlavice, FK Poprad a FK Vyšné Opátske . Mužstvá budú rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, v ktorých odohrajú v utorok 24.10. 2017 zápasy systémom každý s každým.

- Družstvá umiestnené v skupinách na 3. a 4.mieste zohrajú zápasy o konečné 5. a 7. miesto, dve najúspešnejšie mužstvá z oboch skupín postupujú do 4-člennej finálovej skupiny, ktorej zápasy sú na programe v stredu 25.10.2017. Mužstvá odohrajú vo finálovej skupine po tri zápasy systémom každý s každým o celkové prvenstvo 13. ročníka Mini Champions Liga Slovensko 2017

- V kategórii dievčat postúpilo do celoslovenského finále 6 družstiev: ŠK Slovan Bratislava, Spartak Myjava, AS Trenčín, FK Železiarne Podbrezová, FK  Humenné, Partizán Bardejov. Hrací deň pre dievčenskú kategóriu je streda 25.10.2017.

- Družstvá budú vyžrebované do dvoch skupín, hrá sa tiež systémom každý s každým. Družstvá, podľa umiestnenia v skupinách, zohrajú zápasy o konečné umiestnenie. Hrací čas zápasov je 1 x 20 minút a tímy hrajú s počtom hráčov 4+1. 

Tlačová správa - Finále Mini Champions Liga 2017
Rozpis zápasov finálového turnaja