VIDEO: Čerešničkou na torte ISSF by mal byť tento rok portál zastrešujúci futbal na Slovensku

piatok, 08.02.2013
|
Posledná aktualizácia 16.9.2016 13:29

BRATISLAVA (SFZ) - Novinkami v ISSF nie je len prvý elektronický transfer, ale aj prebiehajúca celoplošná výmena registračných preukazov, individuálne členstvo i plánovaný portál


V rámci projektu Informačného systému slovenského futbalu prebieha v súčasnosti celoplošná výmena registračných preukazov. "Celoplošná výmena neznamená, že ideme vymeniť niekoľko stotisíc preukazov naraz, ale v princípe to znamená, že do decembra sme vymieňali preukazy len tým, ktorí žiadali o nejaký typ transferu. Vzhľadom na mnohé zistené nezrovnalosti v matrikách rozhodol Výkonný výbor SFZ o čo najrýchlejšej výmene," povedal vedúci projektu Ján Letko.

Nie je možné prikázať zväzom a klubom vymeniť všetky preukazy naraz. "Výmena je postupná, snažíme sa ju koordinovať. Najvyššie republikové súťaže však musia ísť vzorom, takže tam je výmena povinná," dodal J. Letko. Po jarnej časti súťaží musia už hráči štartovať s novým "plastovými" registračnými preukazmi. "Nie je to jednoduchá vec v tejto ťažkej ekonomickej situácii vymieňať ešte stále v podstate platné registračné preukazy," uvedomuje si vedúci projektu aj náročnejšiu zložku výmeny. "Je takým všeobecným zvykom, nielen vo futbale, že si ľudia nechávajú riešenie na poslednú chvíľu. Snažili sme sa včas spustiť výmenu registračných preukazov. Ak hráči uvažujú o prestupe, môžu si tieto karty vybaviť skôr," dodal Ján Letko. Hráči môžu štartovať iba v jednom kole bez plastového preukazu, preto by sa mali vyhnúť časovému stresu pred začiatkom jarnej časti súťaží.

V januári bola ukončená pilotná prevádzka systému ISSF. V praxi to znamená, že elektronický zápis o stretnutí je rovnocenný s "papierovým" zápisom. Podmienkou je počítač s pripojením na internet. V takom prípade bude rozhodca musieť urobiť elektronický zápis priamo na mieste stretnutia. "V systéme môžu robiť elektronické nominácie na zápas, celú agendu môžu 'odklikať' a tí, ktorí si to odskúšali, tvrdia, že toto je správna cesta," povedal pre futbalsfz.sk Letko"Pokiaľ rozhodca bude mať všetky podmienky, aby zápis urobil, bude to musieť spraviť bezodkladne v mieste stetnutia."

Od 1. januára 2013 nastala veľká zmena - individuálnym členom SFZ môže byť akákoľvek fyzická osoba. "Do budúcna budú môcť byť aj fanúšikovia členmi Slovenského futbalového zväzu," povedal k téme individuálneho členstva vedúci projektu. "Pre ľudí, ktorí sú v riadiacich funkciách prebieha trojmesačné obdobie, počas ktorého sa musia preregistrovať a zapojiť sa do ISSF," dodal Letko. V tomto roku by IT oddelenie chcelo spustiť komplexný portál slovenského futbalu, ktorý by mal ukázať, že na Slovensku je len jeden futbal. "Budú tam všetky informácie o dianí v slovenskom futbale od najvyššej ligy až po 9. ligy. Toto je najväčší krok, ktorý by sme v tomto roku chceli zrealizovať," povedal Ján Letko.


Oliver Lányi Lányi
Značky
keywords
ISSF
Mohlo by vás zaujímať

O ISSF už vedia aj v najväčších európskych kluboch

16.9.2016 13:20

Vo Zvolene chcú skúsení delegáti držať nastúpený trend s mladšími kolegami

16.9.2016 13:20

Kliment: "V elektronických voľbách budú môcť hlasovať všetci členovia"

17.9.2016 12:44

Začali sa historicky prvé elektronické voľby v slovenskom športe

16.9.2016 13:21

Menej administratívy, viac futbalu a online reportovanie zo zápasu. Vďaka ISSF

16.9.2016 13:21

Registračná karta - nový pohľad na členskú základňu

16.9.2016 17:21

Nový modul vzdelávania trénerov i voľby príležitosťou na aktiváciu konta trénera

16.9.2016 13:23

ISSF - jeden z najlepších systémov na administráciu futbalu v Európe

16.9.2016 13:23

Medzinárodný kongres ITAPA ocenil ISSF

16.9.2016 17:22

K projektu ISSF sa pripája aj futsal

16.9.2016 13:24

VIDEO: Baláž: "Funkcionári klubov si hneď osvojili podávanie podnetov na komisie cez ISSF"

16.9.2016 13:25

V ObFZ Topoľčany majú do 90 minút po odohratí uzatvorené všetky elektronické zápisy

16.9.2016 13:26

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.